فهرست
شکلات سفید*
شکلات سفید*

شکلات سفید*

آی‌اسپورت- همه کسانی که عاشق فیلم ﺑﻮﭺ ﮐﺴﻴﺪی ﻭ ﺳﺎﻧﺪﻧﺲ ﮐﻴﺪ ساخته بی تکرار جرج روی هیل هستند این دیالوگ عجیب این فیلم را به یاد می آورند جایی که دیالوگ‌ها چون توپ تنیس با سرعت بی بدیل بین رابرت ردفورد و پل نیومن رد و بدل می شود؛ ﭘﻮلی ﮐﻪ ﺑﺮﺍی ﺩﺳﺘﮕﻴﺮی ﻣﻦ ﺧﺮﺝ می‌ﮐﻨﻦ ﺭﻭ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﻡ ﺑﺪﻥ ﺩﺳﺖ ﺍﺯ ﺩﺯﺩی ﺑﺮمی‌ﺩﺍﺭﻡ!

داستان روجر فدرر دقیقا شبیه به این است، جام‌ تمام مسابقاتی را که در آن شرکت می‌کند، باید به او بدهند تا شاید راجر از دنیای تنیس خداحافظی کند. او الماس خوش تراش بی‌تکراری است که زاییده کوهستان های سرسبز سوییس است، الماسی تراشیده آنتورپ بلژیک آنهم توسط میکل آنژ یا داوینچی.

راجر ققنوس سفید پوش ویمبلدون است، پادشاه زمین چمن  نیست او خود خود امپراطور است. اوست که تاج پادشاهی را با دستان خود بر سر شاهان قرار می‌دهد. روزی که در ابتدای هزاره سوم تنیسور خوش استایلی پا به عرصه مسابقات تنیس گذاشت، همه بر این باور بودند که ایوان لندلی جدید، بیون بورگی نوظهور و پیت سمپراسی دوباره متولد شده اما اکنون با گذشت فقط بیست سال، تمام تاج های این سلاطین را در دستان امپراطور است و این سوال همه اهالی تنیس و حتی تمام مردم عادی دنیاست: آیا تنیسوری بهتر از فدرر در تاریخ وجود داشته؟

امپراطور با پیروزی در تمام نبردهایی که پادشاهان در آن شرکت کرده بودند  در فاصله دست نیافتنی و جایگاهی غبطه بر انگیز نسبت به همه پادشاهان ایستاده بود و همه تاج ها را در اختیار خود داشت. تصاحب تمام عناوین، در اختیار داشتن انواع و اقسام رکوردهای خارق العاده و از همه مهم تر محبوب القلوب بودن روجر باعث شده که به‌عنوان یکی از بزرگترین و برترین ورزشکاران تاریخ، بابت این موضوع خوشحال باشیم که توانسته‌ایم در دورانی زندگی کنیم که روجر فدرر را به عنوان تماشاچی و و هوادار در مسابقات دنبال کرده‌ایم. این رسمی غیرمرسوم است اما در پایان مسابقات ویمبلدون مجری در پایان مصاحبه انتهای بازی به روجر گفت: خیلی متشکرم از انجام این مصاحبه و بازهم بیشتر تشکر می کنم از بابت اینکه بدین شکل تنیس بازی می کنی و ما هم می توانیم بازی تو را مشاهده کنیم، روجر خیلی ممنونم.

پینک فلوید در یکی از شاهکارهایش ،ترانه SHINE ON YOU CRAZY DIAMOND (بدرخش ای الماس مجنون) عبارت بی‌نظیری دارد به‌عنوان نسیم فولاد (steel breeze). نسیم فولاد خود روجر فدرر است که در این همه سال درخشش همچون فولادی آخته به نرمی و نجابت، در دنیای تنیس حضور داشته و باعث افزایش محبوبیت این رشته ورزشی طاقت فرسا شده است.

این ترانه انگار برای روجر سروده شده است در سالهایی که هنوز قهرمانی زاده نشده بود .ترانه ای که بخش بخش آن در تعریف اوست

Remember when you were young
you shone like the sun
Shine on you crazy diamond
یادت هست وقتی که جوان بودی
مثل خورشید می درخشیدی؟
هم چنان بدرخش ای الماس مجنون

فدرر شبیه پینک فلوید است. تمامی ویژگی های این اسطوره‌ها را یک‌جا در خود دارد، کاریزما و هوش  روجر واترز، نبوغ و توانایی دیوید گیلمور، خلاقیت و شیفتگی سید بارت و وجه اساطیری بودن خود پینک فلوید.بی تکرار، دست نیافتنی و ابدی.

روجر فدرر امپراطور کبیر است، بزرگ همه بزرگان است. نابغه ترین همه نوابغ است ،قهرمان همه قهرمانان است و بهترین تعبیری که در مورد او وجود دارد این است؛ گزارشگری که با تمام وجود به تعریف از او پرداخت و گفت: این یک ضربه شگفت انگیز است، او روجر فدرر است، او خود تنیس است، او اسطوره است، او اسطوره همه اسطوره هاست.

*دلیل انتخاب تیتر شکلات سفید، اشاره به مهم ترین محصول کشور سوییس یعنی شکلات و استفاده از واژه سفید به نشانه رکوردهای قهرمانی روجر فدرر در ویمبلدون (سفید تنها رنگ لباس تنیسور ها در ویمبلدون) و ترکیب  شکلات سفید به‌عنوان لوکس ترین و بهترین محصول شکلات.

 

۱۹    
آی اسپورت
2017-07-17 17:22:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر