فهرست
یا اینجا، یا هیچ‌جا
یا اینجا، یا هیچ‌جا

یا اینجا، یا هیچ‌جا

آی اسپورت - دست سیاست یک بار دیگر از آستین فوتبال بیرون زد؛ این‌بار کنفدراسیون فوتبال آسیا در رفتاری کاملاً سیاسی، تحت تأثیر لابی سعودی‌ها، قصد دارد امتیاز میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا را از تیم‌های ایرانی بگیرد. این اولین بار نیست که در تشکیلات AFC تصمیمات سیاسی گرفته می‌شود و همان‌هایی که تا به ایران می‌رسند، شعار «ورزش از سیاست جداست» می‌دهند، فوتبال را به سیاست آلوده می‌کنند. ابتدا برگزاری بازی‌های نمایندگان ایران و عربستان را به زمین بی‌طرف کشاندند و حالا قصد دارند تیم‌های ایرانی را به طور کامل از امتیاز میزبانی محروم کنند.

با این حساب واقعاً دلیلی برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا باقی نمی‌ماند. شاید باز هم عده‌ای بخواهند طبق معمول با کنفدراسیون فوتبال آسیا راه بیایند و با این توجیه که نباید با دست خودمان از چرخه فوتبال قاره حذف شویم، به خواسته سیاسی و غیرعقلانی کنفدراسیون فوتبال آسیا تن بدهند. اما در این صورت تردید نداشته باشید قدم بعدی AFC، حذف امتیاز میزبانی تیم ملی در بازی‌های مقدماتی جام جهانی است. اگر امروز بپذیریم استقلال و شهر خودرو به جای تهران و مشهد در دوحه با حریفان کویتی و بحرینی خود بازی کنند، فردا باید به بازی‌های خارج از خانه پرسپولیس و سپاهان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان تن بدهیم و سال آینده هم باید بپذیریم تیم ملی کشورمان مقابل هنگ‌کنگ، عراق و بحرین میزبان نباشد و در زمین بی‌طرف (بی‌طرف که چه عرض کنیم؛ در زمین حریف) به میدان برود.

شاید وقتش رسیده باشد این‌بار محکم جلوی کنفدراسیون فوتبال آسیا بایستیم و تکلیف‌مان را با دخالت‌های سعودی‌ها و نفوذ آن‌ها در تشکیلات فوتبال قاره روشن کنیم. تصمیم‌مان باید قاطع باشد؛ تیم‌های ایرانی یا در کشور خودمان بازی می‌کنند یا اصلاً بازی نمی‌کنند. این همان چیزی است که فوتبالدوستان می‌خواهند. این‌بار برای حرف طرفداران فوتبال ارزش قائل شویم.

پی‌نوشت: مگر نمی‌گفتند رابطه‌مان با اینفانتینو عالی است و ماهی یک بار حضوری و هفته‌ای دو بار تلفنی با رئیس فیفا ارتباط داریم؟ لطفاً از ارتباط‌تان استفاده کنید و جلوی زورگویی AFC را بگیرید.

 

خبر ورزشی 

۲۰ ۷  
آی اسپورت
2020-01-18 10:12:00
نظر دهید

۷ نظر
ارش
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۲۲
این تصمیم اصلا سیاسی نیست، بلکه باشگاه‌های فوتبال موظف به حفظ جان ورزشکارانشان هستند، هر قدر هم صفحات سایتها و روزنامه ها و شبکه های اجتماعی را پر کنید از پروپاگاندای سیاسی نمایی تصمیم AFC باز هم تغییری در حقیقت ایجاد نمیکند. تمامی تورهای سیاحتی اروپا به ایران لغو شده، آن هم سیاسی است؟ امنیت جانی سیاسی نیست در مغزتان فرو کنید.
۸
مهدی
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۳:۰۷
دخالت دادن تصمیمات سیاسی کاملا واضحه . باید به فیفا یا دادگاه بین المللی ورزش از کشور های عربی شکایت کنیم. اگر نتیجه نداد خودمون دست به کار بشیم و به اعراب بفهمونیم نا امنی یعنی چه . ورزش اساسا جایگزین افتخارات نظامی ملت ها شده . اگر بخواهند ما را از کسب افتخارات ورزشی محروم کنند باید ما نیز به همان افتخارات نظامی برگردیم و شهرهایی مثل دوبی را ناامن کنیم به گونه ای که هیچ کس جرات نکنه بیاد دبی
مهدی
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۳:۱۵
باید از ای اف سی پرسید که اگر ایران به خاطر سقوط یک هواپیما ناامن است پس نظرتان در مورد عربستان چیست که در عرض بیست دقیقه تولید نفتش توسط یمن به نصف رسید و فقط در یک سال اخیر ده ها بار به فرودگاه هاش حمله ی نظامی شده ؟
۱
مهدی
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۳:۲۹
همین پارسال بر اثر اشتباه برنامه نویسان شرکت امریکایی بویینگ دو هواپیمای مسافربری سقوط کردند اما چرا هیچکس نگران امنیت امریکا و سایر دارندگان بویینگ نشد ؟
Loo
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۳:۵۰
احمق جان وقتی مثل 4 پا به سفارت کشورای دیگه حمله می کنید
جفتک میندازین یا با انتقامی سخت مردم مملکتو پودر می کنید و کشور همسایه رو موشک بارون می کنید خب معلومه عاقبتش همین میشه. کشورای دیگه که مثل امثال تو بی عار و بی صفت نیستند. جون و امنیت مردمشون اولویته.
در ضمن هارت و پورت های دوزاری و شعارهای احمقانتو از طرف خودت بزن نه از قول همه مردم.
خاک تو سر شما جنبش سبزی ها و اصلاح طلب ها که هیچیتون مث ادمیزاد نیست.
شهرام
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۴:۳۹
آره دیگه. لابی سعودی موشک زد هواپیما رو انداخت. لابی سعودی مملکتو ناامن کرده که هیچکس جرات نمیکنه بیاد. لابی سعودی اومد سفارت آتش زد. امان از این لابی سعودی.
۹
فاضلی
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۵:۱۶
هر هفته عربستان و امارات و قطر و کویت تهدید به حمله موشکی میشن ، نتیجه اش میشه احساس ناامنی
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر