فهرست
بازی ناتمام؛ خون‌ریزی در دربی استانبول
بازی ناتمام؛ خون‌ریزی در دربی استانبول

بازی ناتمام؛ خون‌ریزی در دربی استانبول

آی‌اسپورت- دو تیم فنرباغچه و بشیکتاش در چارچوب دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی ترکیه به مصاف یک‌دیگر رفتند که این دیدار ناتمام ماند. بشیکتاش در حالی پای به این دیدار گذاشت که با پیروزی پر گل این هفته مقابل آکیسار اسپور و شکست باشاک شهیر صدرنشین  مقابل گالاتاسرای اختلاف خود را با صدر به ۲ امتیاز کاهش داد و امیدهای خود را به قهرمانی در لیگ بیش‌تر کرد و این رویای این تیم برای کسب هر دو جام این فصل را افزایش داده بود. در مقابل تیم فنرباغچه نیز به رغم امید کم برای قهرمانی در لیگ به دنبال قهرمانی در جام حذفی بود.

دیدار رفت این دو تیم در حالی برگزار شد که بیش‌تر از نتیجه بازی دعواها و تنش‌های میان بازیکنان دو تیم مورد توجه قرار گرفت و انتظار می‌رفت که تنش‌های بازی رفت در بازی برگشت نیز ادامه داشته باش. دردقایق ابتدایی نیمه اول هر دو تیم با استفاده از فضاهای خالی پشت مدافعان، به دنبال گلزنی بودند. در دقیقه ۱۷ بازی بشیکتاش صاحب موقعیت خطرناک گل‌زنی شد ولی داور با سوت بحث بر انگیزش آفساید اعلام کرد و این خود آغاز تنش‌ها بود.

در  دقیقه ۳۰ مته کالکاوان داور جوان این دیدار بار دیگر در یک تصمیم جنجالی به په‌په مدافع پرتغالی بشیکتاش کارت قرمز نشان و بشیکتاش ۱۰ نفره شد. عقب‌نشینی بشیکتاش و حملات خطرناک فنرباغچه این تیم را چندین بار تا آستانه گل‌زنی برد ولی ضعف بازیکنان این تیم در ضربات نهایی باعث شد که نیمه اول این دیدار با نتیجه ۰-۰ به پایان برسد. در طول نیمه اول بارها بازیکنان بشیکتاش در معرض اشیای پرتاب شده از طرف جایگاه هواداران قرار گرفتند . ریکاردو کوارشما، هافبک خلاق بشیکتاش، در چندین صحنه مورد توجه هواداران قرار گرفت و آن ها با پرتاب اشیا ممنوعه، اجازه ارسال کرنر را به او ندادند.

به دلیل تساوی ۲-۲ دیدار رفت، نیمه دوم این دیدار انتظار می‌رفت که جذاب‌تر باشد ولی این اتفاق رخ نداد. از ابتدای این نیمه بازیکنان هر دوتیم بارها با یک‌دیگر وارد دیالوگ و تنش شدند. گری مدل و ماریو ‌والبونا در یک صحنه با هم برخورد شدید فیزیکی داشتند که توسط بازیکنان ذخیره از هم جدا شدند  ولی اوج درگیری‌ها در دقیقه ۵۲ رخ داد . فحاشی‌های پی‌درپی هواداران فنرباغچه به دروازه‌بان ذخیره بشیکتاش و اهانت‌ها به او باعث شد که تولگا زنگین با هواداران حریف درگیری لفظی پیدا کند.

سنول گونش سرمربی بشیکتاش به دنبال جدا کردن او بود که توسط هواداران فنرباغچه با پرتاب یک شی محکم به سرش  مصدوم شد و خون از سر او جاری شد پس از این اتفاق بازیکنان بشیکتاش به سمت رختکن حرکت کردند ولی در تونل نیز بار دیگر درگیری‌ها اوج گرفت و پلیس ضد شورش وارد تونل ورزشگاه شد. داور پس از برگزاری جلسه با نمایندگان فدراسیون پس از ۲۰ دقیقه بازی را تعطیل  کرد و دربی استانبول ناتمام  ماند.

 

ورزش سه

۴ ۲  
آی اسپورت
2018-04-20 01:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
حمزه
جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۱۱
اونایی که با دیدن یک حرکت خارجی ها از خود بی خود میشن،و مستلزم به هموطنان،کجایند؟
مهدی
جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۴۸
من موندم چه تفاوتی بین "ش" آخر و اول اسم این آدمه که اولی تو ایران "س" خونده میشه؟

Şenol Güneş
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر