فهرست
نبرد خلاقیت؛ کلید دربی در پاس ستاره‌ها
نبرد خلاقیت؛ کلید دربی در پاس ستاره‌ها

نبرد خلاقیت؛ کلید دربی در پاس ستاره‌ها

آی اسپورت - وحید امیری از پرسپولیس و سرور جپاروف از استقلال تاثیرگذارترین بازیکنان دو تیم در موقعیت‌سازی بوده‌اند. دیگر بازیکنانی مثل مسلمان، شجاعیان، احمدزاده و غفوری هم تاثیر زیادی در بازی تهاجمی تیم‌هایشان داشته‌اند و باید دید در بازی فردا گره بازی با پاس کلیدی کدامیک باز خواهد شد.

استقلال و پرسپولیس جزو موقعیت‌سازترین تیم‌های لیگ برتر هستند. نقش مهم ایجاد موقعیت در هر دو تیم را هم هافبک‌های تهاجمی و البته مدافعان کناری به عهده دارند. بر اساس آمار متریکا بهترین بازیکن در بین سرخابی‌ها از نظر ثبت پاس کلیدی در بازی وحید امیری است که به طور میانگین در هر بازی نزدیک به ۲ پاس کلیدی برای مهاجمان قرمزها ارسال می‌کند. امیری با ۶ پاس گل هم دومین پاسور برتر لیگ ایران است. بعد از امیری، جپاروف ستاره ازبک استقلال قرار دارد که به طور میانگین در هر بازی حداقل یک پاس کلیدی به ثبت می‌رساند و در غالب بازی‌ها بیشتر از یک پاس. بعد از این دو ستاره هم هافبک‌هایی مثل شجاعیان، جابر انصاری‏، مسلمان و احمدزاده قرار دارند که آن‌ها هم حداقل یک پاس کلیدی در هر بازی به ثبت می‌رسانند اما به اندازه امیری و جپاروف در ارسال پاس‌های منجر به ایجاد موقعیت موفق نیستند. البته مسلمان با ۹ پاس گل بهترین پاسور لیگ است و شجاعیان هم با ۴ پاس گل جزو بهترین‌هاست.

در کناره‌های زمین هم حسین ماهینی مدافع چپ پرسپولیس و وریا غفوری مدافع راست استقلال قرار دارند که هر کدام به طور میانگین یک پاس کلیدی در بازی به ثبت رسانده‌اند. البته وریا بیشتر از ماهینی در موقعیت‌سازی برای تیم‌اش موثر بوده است. غیبت محمد انصاری و صادق محرمی در این فهرست قابل توجه است. دو بازیکنی که به طور میانگین در هر دو بازی یک بار موفق به ثبت پاسی کلیدی شده‌اند.

آنچه مشخص است تاثیر ستاره‌هایی مثل امیری و جپاروف در بازی فرداست؛ و البته مدافعان کناری دو تیم که می‌توانند جزو برنامه‌های اصلی دو مربی برای گلزنی باشند.

1
1

 

نود

     
آی اسپورت
2018-02-28 18:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر