فهرست
بحران مصدومیت روسونری و دست خالی رینو
بحران مصدومیت روسونری و دست خالی رینو

بحران مصدومیت روسونری و دست خالی رینو

آی‌اسپورت – هفته بازی‌های ملی برای خیلی از باشگاه‌ها فرصت مناسبی فراهم ساخت تا به بازیکنان مصدومشان استراحت بدهند و آماده بازگشت آن‌ها به بازی‌های لیگ شوند. برای میلان اما این روزها هیچ خبر خوبی از راه نمی‌رسد و بحران مصدومیت روسونری همچنان ادامه دارد.

ماتیا کالدارا، لوکاس بیلیا، جاکومو بون‌اونتورا و متئو موساکیو تا پایان سال جاری قادر به بازی نخواهند بود. داویده کالابریا هم هنوز آمادگی کامل برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی را پیدا نکرده و با اینکه ایوان استرینیچ بعد از مشکل قلبی که برایش پیش آمده بود به تمرینات بازگشته، اما هنوز برای بازگشتش به تیم خیلی زود است.

در این شرایط بود که السیو رومانیولی هم در اردوی تیم ملی مصدوم شد و روبرتو مانچینی او را به میلانلو بازگرداند تا توسط دکترهای باشگاه وضعیتش بررسی شود. نتیجه اسکن آن‌ها این بود که کاپیتان میلان هم حداقل چهار هفته‌ای از میدان به دور خواهد بود. پس می‌توان تصور کرد جنارو گتوزو بعد از شنیدن این خبر سرش را روی میز دفترش کوبیده و از خودش پرسیده با این دست خالی برای یکی از حساس‌ترین بازی‌هایش در این فصل از سری آ چه باید بکند.

میلان در حال حاضر با یک امتیاز کمتر از لاتزیو در رده پنجم جدول لیگ قرار دارد و برای همین جدال یکشنبه دو تیم در استادیو الیمپیکو تاثیری مستقیم روی شانس بازگشت آن‌ها به چمپیونز لیگ در فصل آینده خواهد داشت.

رینو برای این بازی هیچکدام از سه مدافع مرکزی اصلی‌اش را در اختیار نخواهد داشت. حتی آندره‌آ کونتی هم که مصدومیتش به پایان رسیده بود با توهین به داور در بازی تیم زیر 19 ساله‌های میلان با سه جلسه محرومیت روبرو شده و قادر به همراهی تیمش برای سفر به پایتخت نخواهد بود. به این فهرست نام گونزالو هیگوایین را هم اضافه کنید که بعد از شب کابوس‌وارش مقابل تیم سابقش یوونتوس، با کارت قرمز داور مواجه شد تا او هم از بازی مقابل لاتزیو محروم شود.

اما شاید مشکل بزرگ رینو برای چیدن تیمش در الیمپیکو نه خط حمله و نه خط دفاعی، بلکه مرکز خط میانی باشد. گتوزو در هفته‌های گذشته از اهمیت بیلیا برای روسونری بارها حرف زده بود، هافبک آرژانتینی‌ای که گویا تا ماه مارچ قادر به بازگشت از مصدومیتش نخواهد بود. بنابراین با توجه به کنار گذاشته شدن کاپیتان سابق میلان، ریکاردو مونتولیو از اسکواد این تیم در ابتدای فصل توسط گتوزو، به "دلایل فنی"، عملا تنها گزینه برای قرار گرفتن در این پست تیموئه باکایوکو باقی می‌ماند.

باکایوکو که به صورت قرضی از چلسی به میلان پیوسته در هفته‌های اخیر فرمش پیشرفت کرده، اما همچنان پاس‌های بی‌دقت و تکنیک نه چندان بالای او باعث نگرانی هواداران روسونری است، هوادارانی که این فصل بیش از یک بار این هافبک فرانسوی را در سن سیرو هو کرده‌اند. با اینکه گتوزو همیشه مدافع باکایوکو بوده و از عملکرد هافبک سابق موناکو حمایت کرده، اما به نظر می‌رسد این موضع از سوی او بیشتر از روی اجبار باشد تا باور قلبی.

اینکه دلیل مصدومیت‌های بالای بازیکنان میلان دقیقا چیست هنوز مشخص نیست. شاید پاسخ ترکیبی از تعداد بازی‌های زیاد، بی‌دقتی کادر پزشکی تیم و نوع تمرینات گتوزو باشد. به هر سو میلان برای بازی بزرگش مقابل لاتزیو 9 بازیکن اصلی‌اش را در اختیار نخواهد داشت، تازه با این فرض که کالابریا و پاتریک کوترونه به این بازی برسند.

رینو از زمانی که هدایت روسونری را به عهده گرفته خیلی از منتقدین خودش را ساکت کرده و نشان داده مربی‌ای با ایده و کاریزماتیک است. پیدا کردن راهی برای فرار از این بحران و نتیجه گرفتن با عملا نیمی از تیمش شاید دلیلی دیگر برای باور به سطح مربیگری او فراهم آورد.

۱ ۲  
آی اسپورت
2018-11-20 12:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
عبدالناصر
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۵۴
....یعنی دست خالی تر از برانکو ماست ؟
بابیلو
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۲۱
آخه این تیم با دست پر چه غلطی میکنه که با دست خالی نمیشه کرد؟ این تیم مثل استقلال است با همه بازیکنان و بدون همه بازیکنان،فرقی نمیکند هوادار را مینماید!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر