فهرست
تشبیه عجیب پلاتینی؛ پاری‌سن‌ژرمن مثل کوکاکولا
تشبیه عجیب پلاتینی؛ پاری‌سن‌ژرمن مثل کوکاکولا

تشبیه عجیب پلاتینی؛ پاری‌سن‌ژرمن مثل کوکاکولا

آی اسپورت - میشل پلاتینی در گفت‌وگو با شبکه خبری «فرانس اینو» فرانسه درباره شرایط حاکم بر فوتبال جهان و تأثیر سرمایه‌گذاری برخی باشگاه‌های بزرگ بر آن اظهار داشت: در فوتبال امروز شما می‌توانید با خرید بهترین بازیکنان، به قهرمانی برسید و همه چیز مبتنی بر ثروت است، اما متأسفانه پول فلسفه فوتبال را می‌کشد. وقتی شما رئیس یوفا هستید، می‌خواهید که تمام تیم‌ها در تورنمنت‌های تحت‌نظرتان شرکت کنند و تمام تیم‌ها شانس قهرمانی در این تورنمنت‌ها را دارند، اما در حال حاضر کسب عنوان قهرمانی با شرایط موجود کمی پیچیده است.

رئیس پیشین یوفا در صحبت‌هایش با اشاره به سرمایه‌گذاری گسترده باشگاه پاری‌سن‌ژرمن که از سال ۲۰۱۱ با مالک قطری‌‌اش تبدیل به یکی از ثروتمندترین باشگاه‌های جهان شده است، گفت: رئیس باشگاه پاری‌سن‌ژرمن قطری است، مدیر ورزشی این باشگاه برزیلی است، سرمربی این تیم آلمانی است، چند فرانسوی هم در این تیم هستند، اما چرا این تیم را پاری‌سن‌ژرمن صدا می‌زنند؟ ۴۰ هزار نفر و تعداد زیادی هوادار عاشق این باشگاه هستند، اما می‌توانستند این باشگاه را کوکاکولا یا هر چیز دیگری صدا بزنند!

پلاتینی که به مدت هشت سال ریاست اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) را برعهده داشت، در سال ۲۰۱۱ به دلیل پرداخت مبلغی که از آن به‌عنوان رشوه یاد شد، از ریاست یوفا تعلیق و پس از آن در سال ۲۰۱۵ از تمامی فعالیت‌های فوتبالی محروم شد. محرومیت او حالا به اتمام رسیده است.

۲    
آی اسپورت
2019-11-07 20:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر