فهرست
نقشه رحمتی برای دربی؛ دعوت به تیم ملی!‌
نقشه رحمتی برای دربی؛ دعوت به تیم ملی!‌

نقشه رحمتی برای دربی؛ دعوت به تیم ملی!‌

آی اسپورت  - مهدی رحمتی همراه استقلال به اهواز نخواهد رفت. این خبر ظهر دیروز در حالی که شایعاتی پیرامون سفر این دروازه‌بان به اهواز در برخی رسانه‌ها به انتشار رسیده بود، تایید شد تا مشخص شود که سیدحسین حسینی دروازه‌بان اول استقلال در بازی فوق حساس مقابل فولاد خوزستان است. درباره دلیل غیبت رحمتی گفته‌اند که با مصدومیت مواجه شده و نمی‌تواند استقلال را در بازی امروز همراهی کند اما بخشی از دلیل ممانعت با سفر رحمتی به اهواز آماده شدن شماره یک باتجربه باشگاه استقلال برای بازی پنج‌شنبه پیش رو مقابل پرسپولیس است. دیداری کاملا حیثیتی که فارغ از نتیجه‌ای که استقلال در رقابت‌های لیگ برتر به دست آورده برای مجموعه این باشگاه از اهمیت‌های بسیاری برخوردار است.

 رحمتی را با توجه به غیبت مقابل فولاد خوزستان باید از همین حالا شماره یک استقلال مقابل پرسپولیس دانست. دروازه‌بانی که در هفته‌های اخیر حتی زمزمه‌های دعوتش به تیم ملی نیز شنیده شده و گفته می‌شود کارلوس کی‌روش نیز عملکرد این دروازه‌بان را زیر نظر دارد تا شاید اگر همه چیز مهیای بازگشت او بود، به تیم ملی فراخوانده شود. تردید نداشته باشید اگر رحمتی در بازی با پرسپولیس نمایش خیره‌کننده‌ای همچون بازی با الهلال داشته باشد، احتمال بازگشتش به تیم ملی قوت خواهد گرفت.

شماره یک استقلال دروازه‌بانی است که از لحاظ تجربی شرایط متفاوتی در قیاس با حسینی و حتی بیرانوند دارد. رحمتی سال‌ها در چارچوب دروازه استقلال قرار گرفته و بازی‌های ملی بسیاری دارد، به طوری که همین حالا رکورددار بازی‌های ملی میان همه دروازه‌بان‌های تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود. بدون شک اگر رحمتی با کارلوس کی‌روش دچار مشکل نمی‌شد، همچنان به‌عنوان دروازه‌بان اول تیم ملی ایران در ترکیب اصلی قرار می‌گرفت که این موجب افزایش چشمگیر تعداد بازی‌هایش می‌شد اما مشکلات به وجود آمده میان آنها در نهایت موجب شد او سال‌ها از تیم ملی دور بماند.

حالا با نزدیک شدن به جام جهانی فوتبال و در حالی که می‌بینیم علیرضا بیرانوند دروازه‌بان اول تیم ملی شرایط فنی خوبی ندارد و با اشتباه‌های کشنده و مهلک خود پرسپولیس را به بد وضعی در لیگ قهرمانان آسیا دچار کرده، احتمال بازگشت مهدی رحمتی به تیم ملی دور از خیال نیست. احتمالی که می‌تواند با درخشش شماره یک آبی‌ها در بازی با پرسپولیس رنگ واقعیت به خود بگیرد و بار دیگر این دروازه‌بان آماده به تیم ملی فراخوانده شود.

 بدون شک خود رحمتی هم می‌داند و به این نتیجه بزرگ رسیده که درخشش در بازی‌های منتهی به جام جهانی فوتبال تا چه اندازه می‌تواند دوباره فشارها را بر کارلوس کی‌روش برای بازگرداندنش به تیم ملی افزایش دهد. رحمتی عمیقا به این موضوع واقف است و سعی در هموارسازی مسیر برای بازگشتی دوباره به تیم ملی دارد. او در شهرآورد آتی دو هدف خواهد داشت؛ ابتدا غلبه بر علیرضا بیرانوند در جدال رودررو و بعد تسخیر جایگاه این دروازه‌بان در تیم ملی. رحمتی هنوز آنقدر آمادگی و استعداد دارد که بتواند در این سن و سال هم جای بیرانوند چالاک را در تیم ملی بگیرد. رحمتی کارهای بزرگی در همین استقلال انجام داده و بازگشت دوباره‌اش به تیم ملی نمی‌تواند کار چندان دشواری باشد. فقط کافی است کی‌روش قدری نرم شود.

 

ایران ورزشی

۱۰ ۱۶  
آی اسپورت
2018-02-24 11:48:00
نظر دهید

۱۶ نظر
پدرام
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۵۹
باند روزنامه نگارهای استقلالی دارند دست به کار میشند

یه هفته بر ضد بیرانوند حرکت زدند و تخریب الان هم دارند رحمتی رو میارند جلو

۶
mahdi
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۱۷
بیرانوند چالاکه ؟ خداوکیلی رحمتی با این سنش از همه ی گلرای ایران چالاک تره ایشاللا حداقل اگه رحمتی دعوت نمیشه یکی دیگه گلر یک تیم ملی بشه اسپانیا و پرتغال و مراکش تیمای ایرانی نیستن ک حتی یه شوتم نمیتونن ب دروازه پرسپولیس بزنن ک این اقا کلین شیت میکنه.من پرسپولیسیم ب جرات میگم تا حالا ی سیو خوب ازاین ادم ندیدم تو این دوسال.رونالدو ایسکو آسنسیو اینیستا شوت بزنن تو چارچوب گله خداکنه مظاهری یا حسینی گلر یک بشن...
۵
علی زارع
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۲۳
عملکرد خیره کننده مقابل الهلال؟
الهلال شوت در چارچوبم داشت؟
۳ ۱
علی
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۲۷
اگر شوت در چاچوب نداشت پس چرا میگید برد شانسی؟
حسین
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۳۶
چی میگید؟؟؟؟
کیروش بیاد رحتمی رو دعوت کنه به تیم ملی؟؟؟؟؟؟
چی میزنید؟؟
۷ ۱
**
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۳۸
حالا که چی.که لیرانوند داره گند میزنه به هیکل پرسپولیس با این دروازه بانیش چون کیروش با رحمتی لج شده دیگه جایگاه بیرانوند تثبیته؟نه داداش کیروش حواسش جمع هست بیرانوند از لیست کیروش خارج شده خبر نداری
۲
ایمان
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۳۸
بشین تا دعوتش کنن...پیرپاتال
۴
توهم و جعل و جهل و فتوشاپ و بداخلاقی و خیانت
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۴۹
درخشش جلوی الهلال :))))))
۳
میم
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۱۰
چه نویسنده رویا پردازی ... فیلم زیاد میبینه حتما؟ چون واقعا هیچ کس انتظار و درخواست دعوت رحمتی به تیم ملی رو نداره!‌ جای تبلیغ رحمتی َ، جسینی عقلانی تر میبود
۴
ميلاد
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۲۷
ستر در خواب بيند پنبه دانه. ايشون خودش از تيم ملي رفت و كروش هم از بعضي چيزها گذشت نميكنه. البته ديگر رقيبهاي ايشون هم خيلي بدتر از ايشون نيستند.
۵
اسمان
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۳۰
کی روش عمرا اگه رحمتی رو به تیم ملی دعوت کنه.
۴
___
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۰۴
یعنی تو این چند سال کیروش رو نشناختین که وقتی یکی رو بذاره کنار برگشتنش محاله؟ اینکه نزدیک دربی میخوایین به استقلال و رحمتی روحیه بدین بحث دیگه ایه لااقل یه چیزی بنویسین که کسی باور کنه
۵
علی
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۰۹
کیروش به‌خاطر لجبازی کاری کرد که در جام‌جهانی قبلی نتونیم از گروه‌ون صعود کنیم. بازی بزرگ، رحمتی می‌خواهد آقای سرمربی!
۲
saeed
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۳۹
شما فکرش رو بکن بیرانوند تو روسیه فیکس باشه،بیشتر گلهایی که خورده رو شوت بوده،دهن تیم ملی سرویسه با این اوضاع
۲
بغداد بونجاح
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۳۶
نه تو رو خدا بیرانوند رو نگه دارید.
ضد لنگ
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶، ۰۲:۵۸
من واقعا از پرسپولیس بدم میاد. میخوام بدونید که پرسپولیسی نیستم. و همیشه رنگم آبی بوده.
اما رحمتی مزخرفت ترین شخصیت فوتبالی رو داره و برای تیمی مثل کیروش که توش بازیکن سالاری معنی نداره، سمه.
این آدم با اون رفتار وقیحانه ش در جام جهانی قبلی حق نداره که دیگه به تیم ملی برگرده/ حتی اگر در حد بوفون و یا هر دروازه بان مهمی آماده بشه.

اون بازی که 3-2 استقلال برد فقط به خاطر وقاحت این آدم 3-2 شد و بعدش هم می تونست مساوی کنه بازی رو. این آدم فایده نداره.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر