فهرست
دو راهی بهشت و جهنم
دو راهی بهشت و جهنم

دو راهی بهشت و جهنم

آی اسپورت - سیمئونه گفته بود: «این بزرگ‌ترین دوراهی ما خواهد بود، یا به بهشت می‎رویم یا جهنم!» حرفش چند نکته داشت. اول اینکه اتلتیکو فرسنگ‎ها با صعود و رفتن به مرحله بعد فاصله داشت و دوم اینکه لیگ اروپا برای اتلتیکو زجرآور خواهد بود.

اتلتیکو تا ژانویه از داشتن بازیکن جدید محروم است و این یعنی بدون نیروی تازه نفس به جنگ رقیبانی چون چلسی و رم در چمپیونز لیگ و بارسا و رئال و البته والنسیا در لالیگا .

شرط اول ماندن الچولو ماندن بازیکنانش بود گریزمن ماند، اوبلاک هم همین‎طور اما گریزمن در ۱۲ بازی تنها ۵ گل به ثمر رساند، فرناندو تورس هم در ۹ بازی صفر گل!

برزخ وضعیت حال حاضر اتلتیکوست. آن‎ها در لیگ ۲ امتیاز بالاتر از رئال و ۱ امتیاز کمتر از والنسیا در رتبه سوم قرار گرفتند با زجر کشیدن در اکثر دقایق بازکردن دروازه در واپسین ثانیه‎ها .

سرزو رئیس باشگاه گفته بود: «در خانه جدید و اتمسفر جدید قرار گرفتیم. وفق پیدا کردن با شرایط کمی زمان خواهد برد.» سرزو به واضح بر مشکلات تیم سرپوش گذاشت این گونه خودش و هواداران را کمی آرام کرد اما  اوضاع از سکو تا نیمکت تیم چندان آرام نیست.

ساویچ در قلب خط دفاع ناامید کننده است و در بازی دیشب هم یک گل به تیم لندنی هدیه کرد این همان حفره‎ای است که دیگو نتوانست در بحران محرومیت با خرید بازیکن پرش کند. بالارفتن سنِ کلیدی‎ترین بازیکنان تیم هم چالش بعدی الچولو است . دیگو گودین ۳۱ساله، گابی ۳۴، لوئیز ۳۲، گیلرمو سیکوئرا ۳۱، خوانفران ۳۲، تورس نیز ۳۳ساله  است. آن‎ها علاوه بر لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا و کوپا دل‎ری باید در تیم‎های ملی‎شان نیز بازی کنند که مسابقات فشرده جام جهانی برای چنین سن و سالی و حجم بازی در ۹ ماه وحشتناک دشوار خواهد بود.

سیمئونه هیچ وقت از سبک و تاکتیک خود کوتاه نیامده و در این وضعیتِ برزخ‎مانند نیز روشش تغییر نکرده او از بازیکنانش دوندگی توام با فشار پرسینگ و یارگیری نفر به نفر در نیمه زمین خودی را درخواست می‎کند اما این حجم از فشار و درگیری در درازمدت جواب‎گو نیست.

 حالا آن‎ها از رسیدن به بهشت محروم شدند و به جهنم و برزخی که لیگ اروپاست رفتند آن هم در حضور تیم‎هایی چون دورتموند و احتمالا ناپولی. اینکه اتلتیکو سیمئونه چه وقت از این برزخی که در آن قرار گرفتند رهایی پیدا می‌کند. پاسخش به شمارش معکوس ماندن یا رفتن دیگو سیمئونه مرتبط خواهد بود.

 

 

۴    
آی اسپورت
2017-12-06 15:17:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر