فهرست
افسوس کی‌روش؛ صحنه گل‌مان را ۵۰۰بار دیده‌ام
افسوس کی‌روش؛ صحنه گل‌مان را ۵۰۰بار دیده‌ام

افسوس کی‌روش؛ صحنه گل‌مان را ۵۰۰بار دیده‌ام

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش ظهر شنبه در حاشیه تمرین تیم ملی در کمپ لوکوموتیو قبل از آخرین تمرین تیمش در مسکو پیش از سفر به شهر سارانسک، محل دیدار تیم‌های ملی ایران و پرتغال با خبرنگاران صحبت کرد. او درباره شکست از اسپانیا و بازی حساس با پرتغال توضیحاتی شنیدنی داد:

این حساس‌ترین بازی ماست

همان‌طور که می دانید هنوز یک سری از کارهای ریکاوری ما باقی مانده است. بین هشت تا ۱۰ بازیکن ما درگیر کارهای ریکاوری هستند. یک سری از بازیکنان باید آخرین  جلسه تمرین خود را پشت سر بگذارند. مطمئنا بازی دشواری داریم. کار بزرگی پیش روی ما است. بازی بزرگی داریم. در هشت سال گذشته که در ایران بودم، جذاب‌ترین، مهم‌ترین و یکی از دشوارترین بازی‌های خودمان را مقابل پرتغال داریم؛ دیداری که پلی برای صعود تیم ملی ایران به دور حذفی مسابقات جام جهانی خواهد بود. بازیکنان کار بزرگی پیش‌رو دارند.  

شانس صعود داریم

مطمئنا مهمترین بازی است چون ما باری حضور در جام جهانی جنگیدیم و خودمان این فرصت را به وجود آوردیم. قبل از این که به این‌جا بیاییم، کسی این آرزو و رویا را برای ما متصور نبود. توانستیم اجازه انجام سه بازی در این مسابقات را به دست آوریم. هنوز هم این شانس را داریم که به مرحله بعد صعود کنیم. این یک مساله خاص و متفاوت برای فوتبال ایران است.

نفهمیدم فلسفه VAR چیست!

نگران این مطلب هستم. داوران در موضع خوبی برای صحبت درباره داوران نیستند. بازی با تیم‌های بزرگ مثل اسپانیا، آرژانتین و ... به قدری دشوار است که ما مربیان انتظار داریم داوران بهترین عملکرد خود را داشته باشند. برای بازی مقابل اسپانیا همان‌طور که متوجه شدید داوران از آمریکای جنوبی انتخاب شدند و بازیکنان اسپانیا دائما صحبت می‌کردند و تحت تاثیر قرار می‌دادند. رفتار داور با این تیم با محبت و متاثر از رفتار آن‌ها بود. وقتی با بازیکنان ما صحبت کرد یا کارت داد، بسیار خشن بود. داور چهارم در کنار خط کار را به جایی رساند که به ناظر بازی گفتم اگر داور می‌خواهد من را بزند اما متوجه این رفتار نمی‌شوم و نمی‌دانم علت خلق سیستم VAR چیست. این سیستم جلوی خطاهای انسانی را باید می گرفت اما دیروز ۵۰۰ بار صحنه گل را دیدم اما هنوز متوجه معیارهای دوگانه این داور نشدم.

بعضی‌ها دیر بیدار شدند

آرزوی و رویای این ملت را خیلی وقت است که روی شانه‌های خودم حمل می کنم. شروع جنگیدن و برنامه‌ریزی برای این رویا از خیلی وقت قبل‌تر شروع شد. از من پرسیدید می‌توانیم به رویای ایران دست یابیم؟ چیزی که می‌توانم بگویم این است که بعضی از افراد متاسفانه خیلی دیر از خواب بیدار شدند. من و بازیکنان دیر بیدار نشدیم. یک سال است که برای احتیاج‌مان به یک برنامه‌ریزی خاص اصرار کردیم. آب و غذا باید سر وقت به دست‌مان برسد. فقط امیدوار هستم که در این زمان از اتفاقاتی که در جام جهانی برزیل، جام ملت‌های استرالیا و قبل از جام جهانی ۲۰۱۸ رخ داد درس بگیریم. امیدوارم افرادی که همیشه به برنامه‌های تیم ملی بی‌احترامی کردند و اجازه ندادند برنامه‌های ما پیاده شود، یک بار برای همیشه از این اتفاقات درس بگیرند. البته الان تمام تمرکزم روی بازی با پرتغال است. در آخر از صمیم قلبم از تمام حمایت‌هایی که صورت گرفت، تشکر می‌کنم. این کلام ها روزهای تمرینی ما را از دست نمی‌دهد و نمی‌توانیم بازی‌های آماده‌سازی را جایگزین کنیم. متاسفانه حافظه بدی ندارم و چیزی را فراموش نمی‌کنم.

بین من و فدراسیون مشکلی نیست

الان زمان مناسبی برای صحبت درباره آینده نیست. الان باید درباره زمان حال صحبت کنیم. ما یک صحبت های رسمی با هم داشتیم ولی الان می خواهم درباره زمان حال یعنی بازی با پرتغال تمرکز کنم. بین من و فدراسیون فوتبال مشکلی نیست. همانطور که گفتم اگر با فوتبال ایران توافق کنم و همان اتفاقات برزیل، استرالیا و روسیه رخ داد، تکرار شود و همان افرادی که به برنامه آماده سازی تیم ملی لطمه زدند، این کار را تکرار کنند، توافق صورت نمی گیرد. مساله اصلی حال حاضر است و اجازه دهید تمرکز خودم را روی بازی با پرتغال قرار دهم.

۱۰ ۸  
آی اسپورت
2018-06-23 12:53:00
نظر دهید

۸ نظر
امید از تفت
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۲۵
جمع کن بابا. صحنه آهسته معلوم بود آزمون سر زده و عزت اللهی توی آفسایده. فرافکنی و یاوه گویی ممنوع. یه فوتبال بکش زیرش و مسخره راه انداختی. امیدوارم بچه ها توی بازی با پرتغال، ضمن تمرکز بر دفاع، ظرفیت های هجومی خودشون را ارائه بدند. به کیروش امیدی نیست. بازیکنان خودمون باید یه کار بکنند. مثل ویرا که بین دو نیمه بازی با استرالیا به بچه ها گفته بود من چیزی به ذهنم نمیرسه. برید هرچی بلدید ارائه بدید و بچه ها گلهای صعود را زدند. الان هم دیگه نباید به این مردک روانی توجه کنند و باید با بازی هجومی، پرتغال را شکست بدند.
پیام
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۲۹
یک دفعه کی روش درباره گلی که مراکش به خودش زد و شانسی بود، صحبت کرده؟!
نه! ... ولی درباره گلی که ایران زد و کاملا هم آفساید و هم هند بود، تا به حال هزار بار صحبت کرده!
آدمی مثل کی روش خیلی خوب بلده با افکار عمومی و احساسات ایرانی ها بازی کنه!
اگر بلد نبود، تا به حال تو ایران دووم نیاورده بود ...
پیام
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۰۰
آیا در جایی از دنیا و خبرگزاری ها در مورد گل شانسی ایران صحبت کرده اند که یک مشت ایرانی وطن فروش به زبون بیارند؟
آیا سرمربی مراکش با آن همه کری خوانی در مورد گل ایران گفت شانسی ست؟
البته اسپانیا با خوش شانسی گل و گل به خودی ما گل نزد بلکه مهاجم حریف از مهاجم تا گلر ما رو تونست دریبل بزنه و توپ رو توی گل کنه... فقط یک احمق اینجوری میبینه
۹
امید از تفت
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۵۶
تیم ملی با کمترین بضاعت و کمترین برنامه ممکن، با دست خالی مقابل بهترین تیم جام بهترین دفاع رو انجام داد و نشون داد هر موقع اراده کنه در حمله حتی مقابل بهترین دنیا، خطرناک ظاهر خواهیم شد.
اگر بخوام منصف باشم، بهترین تیم ایران که بیشترین لژیونر ها رو هم در اروپا داشت و بازیکنان مصدوم نبودند، قبل از جام جهانی ۲۰۰۶ آن هم در آزادی و در مقابل یکی از بهترین تیم ها یعنی آلمان، ما حتی حرفی برای گفتن نداشتیم و در ایران بازی رو واگذار کردیم.
ما با حجازی ها و پروین ها هم در مقابل تیم های بزرگ با اختلاف بیشتر و بدتر بازی رو واگذار کردیم همانطور که مقابل هلند تحقیر شدیم.
واقعا دمت گرم آقای کیروش و دم بچه های تیم ملی گرم که اینقدر مردانه و با تعصب با کمترین حمایتی کار رو جلو بردند
..
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۰
همون اول مشخص بود گل افسایده ویدئو چک به خاطر اعتراض ایران بود حالا دوبار دیگه نگاه کن شاید دفعه پونصد و دوم گل شد
مهدی
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۰۱:۰۲
این بشر انقدر پر رو هست که همه واقعیتها رو برعکس میکنه، کل دنیا دیدن آفساید بود، برو دعا به جون داور بکن که یه پنالتی واضح هم بخاطر هند رضاییان نگرفتن برای اسپانیا
مهدی
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۰۱:۰۲
این بشر انقدر پر رو هست که همه واقعیتها رو برعکس میکنه، کل دنیا دیدن آفساید بود، برو دعا به جون داور بکن که یه پنالتی واضح هم بخاطر هند رضاییان نگرفتن برای اسپانیا
دکتر رضا
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۰۲:۵۶
یکی از دلایلی که باعث شده عاشق کی روش باشم همین ساختن روحیه جنگندگی در بازیکنان است.
این که تیم 500 بار فیلم را بازبینی کنند فرع قضیه است.
اصل قضیه این است که او می خواهد به بازیکنان بفهماند که سطحشان بالاتر از تحسین این روزهاست.
تیم های ضعیف معمولاً زود سیر می شوند.
یک جرقه ای که داشته باشند اشباعشان می کند
و کی روش نمیخواهد تیمش به این بلا مبتلا شود.
او می خواهد ذهنیت برنده شدن، باور به بهتر بودن و شخصیت بالاتری به تیم ایران و بازیکنان آن تزریق کند.
او به خوبی می داند که دریبل زدن و پاس دادن و شوت کردن تنها بخش کوچکی از فوتبال است و
تفاوت تیم های بزرگ در آن است که ذهنیت و شخصیت برتر بودن را پرورش داده اند.
او با این کارها و حرفها می خواهد بازیکنان را به گرگهای سیری ناپذیر تبدیل کند
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر