فهرست
آمریکا، مکزیک و کانادا میزبان جام۲۰۲۶
آمریکا، مکزیک و کانادا میزبان جام۲۰۲۶

آمریکا، مکزیک و کانادا میزبان جام۲۰۲۶

آی اسپورت - کنگره فیفا ساعتی به پایان رسید و فوتبال مراکش برای دومین بار در جلب آرا برای برگزاری یک جام جهانی ناکام ماند. آنها میزبانی را به اتحادی مجتمع در سه کشور (آمریکا، مکزیک و کانادا) واگذار کردند؛ سه کشوری که گستره برگزاری یک دوره رقابتی جام جهانی را از آمریکای شمالی تا منطقه کارائیب امتداد خواهند داد. جالب اینکه آمریکا قبلا در جنگ میزبانی جام جهانی ۱۹۹۴همین مراکش را شکست داده بود و این اتفاق برای دومین بار رخ داد. سه کشور کانادا، آمریکا و مکزیک برای میزبانی مشترک شانس بیشتری از مراکش داشتند چراکه مشخصا برگزاری جام جهانی در این سه کشور سرمایه بسیار بیشتری به نسبت مراکش جلب خواهد کرد، همچنین امکانات سخت‌افزاری کشور آمریکا که میزبان اصلی این تورنمنت خواهد بود قابل قیاس با مراکش نیست. با وجود این که کشورهای مختلفی از مراکش اعلام حمایت کرده بودند، در گزارشی که فیفا چندی پیش منتشر کرده بود بسته پیشنهادی آمریکایی‌ها نمره ۴ از ۵ و پیشنهاد مراکش نمره ۲.۷ از ۵ را به دست آورده بود و می‌شد حدس زد که احتمال پیروزی نامزد آفریقایی کمتر از رقیب باشد.

امروز آمریکا برای جلب میزبانی 1۱۳۴34 رای آورد و مراکش نتوانست بیش از ۶۵از آرای اعضای کنگره فیفا را به خود جلب کند. انتخاب این میزبان از آنجا اهمیت داشت که دو انتخاب قبلی (روسیه و قطر) مجادلات بسیاری را در سطح جهان به همراه آورده بود که روزنامه‌نگاران و رسانه‌ها (بخصوص انگلیسی زبان‌ها) به شدت به فیفا تاخته و این دو انتخاب را ناشی از پرداخت رشوه‌های کلان می‌دانستند.

ورزش 3

۳ ۴  
آی اسپورت
2018-06-13 16:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
بهادری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۵۵
فدراسیون ما به کدومشون رای داده؟؟؟؟
با آمریکای جهانخوار امپریالیست که دشمن هستیم و کانادا که امروز باز تحریم کرد و مراکش هم که سر قضیه پولیساری روابطش رو با ما قطع کرد!!!
الان دقیقا مصداق بارز ما چوب دو سر..... هستیم
۴
مارال
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۲۱
خدارو شکر مراکش نشد !
۶
کیروش ایرانی شجاع
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۰۶
2018 آخرِین جام جانی ایران...2026جام جهانی 48تیمی که اسراییلم هست درنتیجه ما باید ببازیم و نمیریم. ارزو میکنم ایران بره مرحله بعد وتنها جامی که میتونیم ببریم من سومی برای ایران پیش بینی کردم و واقعا دوست دارم که اتفاق بیافته از زمان قرعه کشی
۲
رضا
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۰۰
البته در واقع امریکا میزبان اصلیه, چون;
1- از 80 بازی 60 بازیش تو امریکاست
2- تمام مسابقات مرحله یک چهارم تا فینال تو امریکاست ( و همینطور بیشتر بازیهای مراحل گروهی و یک هشتم )
3- از 16 تا شهر میزبان 10 شهرش تو امریکاست
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر