فهرست
جادوگر و یک تناقض بزرگ
جادوگر و یک تناقض بزرگ

جادوگر و یک تناقض بزرگ

آی اسپورت – علی کریمی با وجود همه اختلافاتش با کادرفنی تیم‌ملی، اخیرا در اظهارنظری جالب مدعی شده کارلوس کی‌روش بهترین مربی او در دوران بازیگری‌اش بوده است. جادوگر که به تازگی یک مصاحبه نوروزی انجام داده، در بخشی از آن گفته: «اگر 30سال بعد از من بپرسند بهترین مربی تو چه کسی بود، قطعا می‌گویم کارلوس کی‌روش.» این در حالی‌است که دوران کوتاهی از اواخر بازی کریمی به حضور کارلوس کی‌روش در ایران خورد و شماره8 که در سراشیبی فوتبالش قرار گرفته بود، به ندرت هم فرصت بازی زیر نظر مربی پرتغالی را پیدا کرد. تازه نباید فراموش کنیم کریمی وقتی جوان‌تر بود با مربیان بزرگی مثل بلاژوویچ و فیلیکس ماگات هم کار کرده، اما حالا از بین همه آنها به نام کی‌روش اشاره می‌کند. بااین همه، ادعای اخیر جادوگر حمل بر صداقت و بی‌طرفی او شده و هوادارانش از اینکه کریمی مرز بین توانایی‌های فنی و شخصیت اجتماعی کی‌روش را نگه می‌دارد، خوشحال شده‌اند.

این اما پایان کار نیست و با مرور اخبار گذشته به یک تناقض بزرگ در‌مورد کریمی برمی‌خوریم. موضوع به یکی از مصاحبه‌های بلند علی کریمی در تابستان94 برمی‌گردد. او آن زمان پس از شرکت در تمرینات تیم ستارگان ایران برای بازی با ستارگان جهان، در جمع خبرنگاران حاضر شد و در بخشی از سخنانش که به وضعیت پرسپولیس مربوط می‌شد، گفت: «برانکو مربی بزرگی است و قبلا امتحانش را پس داده. برانکو بهترین مربی خارجی تاریخ فوتبال ما بعد از انقلاب است و رتبه سوم جام ملت‌های آسیا را در کارنامه داشته است. اگر هواداران حمایت کنند قطعا تیم موفق می‌شود.» کریمی قبلا در تیم‌ملی سابقه همکاری با برانکو را هم داشته است و زمانی این اظهارنظر قاطع و بی‌چک‌وچانه را انجام داده که حتی دوران دستیاری‌اش در کادرفنی کی‌روش هم به‌پایان رسیده بود. بنابراین در این مدت هیچ تجربه شخصی جدیدی برای کریمی پیش نیامده که بتواند نظر او را تغییر بدهد. با این اوصاف باید ببینیم راز تغییر عقیده کریمی در این ابعاد چشمگیر چیست و چطور ظرف دو‌سال جایگاه برانکو و کی‌روش در نظر او تغییر کرده؛ دو سالی که اتفاقا با کسب دو عنوان قهرمانی برای پروفسور همراه بوده است!

 

همشهری ورزشی

۵ ۷  
آی اسپورت
2018-03-17 12:50:00
نظر دهید

۷ نظر
مثلث مرگ
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۵۳
چون قافیه تنگ اید شاعر به جفنگ اید
۵
مصی
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۵۷
واقعا مسخرست که توانایی تشخیص تفاوت این دوتا حرف با‌هم رو ندارین کریمی در مورد کی‌روش به صورت شخصی گفته بهترین مربی که من داشتم از نظر فنی کی‌روش بوده ودر مورد برانکو به صورت کلی ونه غیرشخصی گفته که بهترین مربی بعد از انقلاب بوده یعنی تشخیص این دو حرف اینقدر سخته واقعا التماس کمی تفکر دارم
بهزاد
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۲۱
پارکتو عوض کن. من هرچی فکر میکنم تفاوتی تو این 2 تا نمیبینم.
۵
مصی ذرجواب بهزاد
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۵۳
اگه با این توضیحات واضح بازم نفهمیدی که خب باید به فهم خودت شک کنی والبته از سبک ادبیاتت تو کامنت بعدی کاملا مشخصه که چرا نفهمیدی البته از کسی که خودش ادبیات لاتی داره ودر عین جال به طرفش داره میگه لات انتظار بیشتری نمیره
۴
بهزاد
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۱۹
بنظر من کارلوس بهترین کارو کرد دعوارو با این مرتیکه لات ادامه ندارد. اگز همینطور کارلوس سکوت کنه کریمی خودش خودشو بگا میده. شما ببینید از وقتی کریمی وارد دعوا با کی روش شده محبوبیت کی کمتر شده؟ کریمی یا کی روش؟ کی روش که طرفدارای خودشو داره که ثابت کردن به هیچ عنوان پشتشو خالی نمیکنن. اما خیلی از طرفدارای کریمی به خاطر همین تناقضات و چرت و پرتایی که این روزا میگه کم شدن. ادامه بده کریمی جان تخته گاز با همین فرمون برو جلو آینده ای مثل مایلی کهن در انتظارته. شخصیت خریدنی نیست این بهترین حرفی بود که کی روش در مورد تو زد.
در جواب بهزاد
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۲۲
فقط می گه خفه
مجید
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۵۳
جادوگر ..چی رو جادو میکرد..دو تا دریبل بلد بود گاهی دریبلش میگرفت گاهی نه...
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر