فهرست
گزارش توییتری؛ قصه محرومیت طارمی از اول!
گزارش توییتری؛ قصه محرومیت طارمی از اول!

گزارش توییتری؛ قصه محرومیت طارمی از اول!

آی اسپورت – درباره ماجرای محرومیت مهدی طارمی و محکومیت باشگاه پرسپولیس در همین مدت کوتاه حرف‌های زیادی زده شده است. اما خواندن یک «رشته توئیت» شاید همه ابعاد قضیه را روشن کند. چیزهایی که پژمان راهبر در توییتر  نوشته خیلی از ابهامات را برطرف می‌کند:  

1.بیست و ششم تیر 95. ورزش سه خبر ترک اردو از سوی طارمی را درج کرده و البته پیش بینی کرده محرومیت سنگینی در انتظار اوست.

2.ترک اردوی ریزه از سوی طارمی با تشویق وکیل، مدیربرنامه، دوست صمیمی(سه نفر) والبته حسین هدایتی انجام شد.

3.هدایتی در آن روزها با تبلتش، با عشق کامنت‌ها و دایرکت‌های هواداران پرسپولیس را مرور می‌کرد. اویکی از مهم‌ترین مقصران پرونده محسوب می‌شود.  

4.از طرف هدایتی برای طارمی پیغام آوردند که برگرد و پول بهتری بگیر. وسوسه مالی کار خودش را کرد. درحالیکه سه نفر دیگر هم دراستانبول بودند.

5.طارمی درشرایطی از ریزه جدا شد که به دلیل عدم توافق با ریزه، جریمه او قطعی بود اما وکیلش همواره ادعا می‌کرد مسئله با پرداخت پول حل خواهد شد.

6.در ادعای حسین هدایتی مبنی بر پرداخت 1.6 میلیارد برای فسخ قرارداد طارمی و رضاییان نکته اینجاست که او این پول را به چه کسی داده است؟

 

1
1

7.موضوع رضاییان با طارمی کاملا متفاوت بود. سرمربی ریزه بعد از اردوی اتریش روی او نظری نداشت و تا رامین حرف از فسخ زد، بلافاصله با او موافقت شد.

8.رضاییان فسخ را زیر نظر مدیربرنامه‌اش به صورت قانونی انجام داد و با توجه به نظر ریزه به جدایی او این کار بدون پرداخت یا دریافت پول صورت گرفت.

9.منظور هدایتی احتمالا مبلغی است که برای بازگشت رامین به ایران و قرارداد مجدد با پرسپولیس پرداخت شده والا فسخ او هزینه‌ای نداشت.

10.پرسپولیس در آن روزها علاقه‌ای به بازگشت طارمی نداشت و در 24 تیر (سه روز بعد از جدایی طارمی) با کاوه قرار گذاشت اما جلسه برگزار نشد.

11.فضای هیجانی نقل و انتقالات آغاز شده بود؛ پرسپولیس هم تدبیر از کف می‌داد. طارمی 27 تیر به تمرین پرسپولیس آمد. با هم‌تیمی‌ها سلفی گرفت.

 

2
2

12.با حضور مجدد طارمی، کاوه هم به استقلال رفت تا قرارداد با طارمی امضا شود. آن روزها می‌گفتند پول قرارداد از ناحیه هدایتی تامین شده.

13.چرا پرسپولیس از طارمی برگه فسخ قرارداد با ریزه را نخواست؟ این همان جایی است که سوء مدیریت رخ داده است. آنها دروغ‌ها را باور کرده‌اند.

 

3
3

14- در همان روزها در جلسه‌ای با طاهری مدیرعامل پرسپولیس از او درباره عواقب حقوقی بازگشت طارمی پرسیدم. او گفت مشکلی گریبان باشگاه را نمی‌گیرد.

15.اما ما اینطور فکر نمی‌کردیم. آرشیو ورزش سه سرشار از مطالب هشدار دهنده درباره محرومیت طارمی است. تاریخ این خبر 12 مرداد است.

 

4
4

 16.تجربه شخصی؛ انتشار مطلبی علیه بی‌تعهدی طارمی در قرارداد، در صفحه اینستاگرام رکیک‌ترین و بیشترین حجم فحاشی را برایم به ارمغان آورد.

17.هوادارها و صفحات تکثیرشده تلگرامی اغلب با جهالت با موضوع برخورد می‌کنند. تریبون‌شان در تلگرام و اینستا بزرگ است و قدرت دارند؛ پس فحش می‌دهند.

18.طارمی به مرور به ترکیب اصلی پرسپولیس برگشت و تبدیل به یکی از بازیکنان اصلی تیم برانکو شد.

 

5
5

19.تب ریزه اسپور فروکش کرد اما باشگاه ترک موبه موی پیش بینی واسطه انتقال طارمی به ترکیه از پرسپولیس شکایت کرد و پرونده به فیفا رفت.

20.وکیل طارمی دراین مدت هر شبهه‌ای مبنی بر محرومیت طارمی را قاطعانه رد می‌کرد. به اینستاگرام او سر بزنید و ببینید. او اشتباه می‌کرد.

21.وثوق احمدی رییس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان در تاریخ 7 اسفند در مصاحبه با ورزش سه حکم امروز  را موبه مو پیش بینی کرد. محرومیت از 2پنجره.

22.بی توجهی باشگاه پرسپولیس و شخص علی اکبر طاهری به اخطارها عجیب بوده است. اما در لایحه باشگاه ترک پای پرسپولیس هم وسط کشیده شده بود.

23.تماس با باشگاه ریزه اسپور و جلب رضایت آنها در این مدت زمان طولانی حداقل کاری بود که می‌شد انجام داد. در این زمینه شخص طاهری مقصر است.

24.کمیته حل اختلاف رای به پرداخت جریمه 795 هزاریورویی از سوی طارمی داده اما باشگاه باید آن را گارانتی کند. درواقع جریمه مال پرسپولیس است.

25.تنها راه پرسپولیس شکایت به دادگاه عالی ورزش است تا اجرای این حکم را مدتی عقب بیندازد. دادگاهی که اغلب در آن شکست خورده‌ایم.

26.بی سوادی و بی احترامی به قرارداد و بی اطلاعی از قوانین عامل اصلی این فاجعه است. درباشگاه پرسپولیس چند آدم مسلط به زبان انگلیسی کار می‌کنند؟

27.علی اکبرطاهری با این ناشی گری دوران خوب مدیریتی خود را زیر سئوال برد. برای او از صمیم قلب ناراحتم اما خطای وی غیرقابل چشم پوشی است.

28.شکایت به CAS منطقی نیست (حتی اگر پرسپولیس ادعا کند قبل از قرارداد طارمی و ریزه با وی قرارداد بسته). کمی وقت بگیرید و پول را بپردازید.

29.محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس را نیازمند یک استراتژی جدید می‌کند. اما قبل از آن سرجدتان آدم‌های باسواد را به کار دعوت کنید.

30.پایان رشته توییت با این عکس. سلفی بازیکنان پرسپولیس در راه دبی. یک کم زیادی خوشحالی آقای طارمی.

6
6

 

۶۳ ۲۰  
آی اسپورت
2017-09-23 14:03:00
نظر دهید

۲۰ نظر
علی
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۲۳
کاملا واضح بود تا تیم فاسد و حکومتی استقلال که محبوب حسن و فراکسیون ورزش است به سطح تیم برانکو برسد سه سال زمان لازم دارد ... اما هوادار لات آسمون جل استقلالی چنین صبر و تحملی ندارد پس...
تنها راه ویران کردن بهترین تیم حال حاضر ایران با تحریک تیم ترکیه ای است!! تا سطح دو تیم یکسان شود!!
رسول از کرمانشاه
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۳۷
چی می زنی تو کلا
امير
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۰
از ادمين محترم بابت چاپ همچين مطلبي تشكر ميكنم.سراسر ادب و تربيت و خلاصه پرسپوليسي نگاشته شده.ادمين جان!يه بار ديگه جمله بندي رو بخون خودتم باورت نميشه.
آرش
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۶
تجدیدنظر جدی کن
جيم
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۷
نابغه، انيشتين .... بكش بيرون از فضاي كيسه و لنگ

بازيكن بيتعهد، مدير بي لياقت، مسئولان و هواداران احمق كه به هيچ قانون و الزامي تعهد ندارن و فك ميكنن كل دنيا هرتكي و بيرتي قاشمه ايست .... اين دلايل شه علامه
فرشید
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۱

این توهم توطعه از سیاستمون تا اکثریت جامعه باعث این عقب موندگی کشور و وضعیت بد مردممونه
استقلالیم با افتخاااااااار
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۴
کلا د عالم وهم وتوهم سیر میکنید،نیم فصل گذشته که تراکتور اصلی ترین رقیب قهرمانی تیمتو نقره داغ کردن ونامه ی فیفا رو دیر به اطلاعشون رسوندن ودرحالی که روحشون ازحکم فیفا خبرنداشت و وقتی باخبرشدن که کاملا کار ازکار گذشته بود و همچنین با دیر درجریان گذاشتن استقلال،دومین تیم تعقیب کننده ی پیزوری استقلالو مجبور به استفاده از نورافکن در مقابل ژاوی کردن همه چی گل و بلبل بود حالا شده توطعه؟اتفاقا اگه کمی تاریخ لیگ برترو میخوندی میفهمیدی کدوم تیمو به زور زیرکشیدن تا کدوم تیم بتونه خودشو برسونه
موراتا
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۰
علی آقا با تعصب و توطئه انگاری به مشکل نگاه نکن طارمی همیشه بی مبالات بوده و اینم یکی از چندین مورد پایبند نبودنش به تعهداتشه ضمنا تیم مدیریتی پرسپولیس واقعا در این مورد خاص گند زدنهرر چقدر هم بخوایم بی خیالی مدیران پرسپولیس رو توجیه کنیم اسفند که جناب احمدی پیش بینی این شرایط رو داشتن طاهری باید به فکر حل مشکل می افتادن
ش
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۵
حالت خوبه؟
بهرام
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۳
اینکه گفته میشه تراکتور از حکم فیفا خبر نداشت کاملا دروغه
بلکه اینها با همدستی فدراسیون دو بازیکن پرسپولیس رو دزدیدند و به حساب خودشون زرنگی کردند
۹
موراتا
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۴۴
یه سوال اینکه طارمی جریمه شده ولی پرسپولیس باید جریمه رو گارانتی کنه به این معنی نیست که پرسپولیس با کسر قرارداد طارمی مبلغ رو بپردازه
۱
موراتا
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۴۴
یه سوال اینکه طارمی جریمه شده ولی پرسپولیس باید جریمه رو گارانتی کنه به این معنی نیست که پرسپولیس با کسر قرارداد طارمی مبلغ رو بپردازه
۱
استقلال
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۵۸
تحریک ؟ ما اصلا روحمون هم خبر نداشت خودم خبرو دیدم شوکه شدم شنگول
امید از تفت
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۳۴
طارمی جوانی کرده و بی عقلی و بی تدبیریش هم در زمین بازی مشخصه. الان نباید طارمی را سرزنش کنیم چون خودمون را سرزنش کردیم و تیم خودمون را تخریب کردیم. ریزه اسپور هم مشکلی با فسخ قرارداد با طارمی نداشت. یه عده از داخل ایران این باشگاه را تحریک کردند که شکایت کنه. ضمن اینکه طارمی و باشگاه از عواقب اینکار کاملاً آگاه بوده و آگاهانه تصمیم گرفته. بنابراین برای عواقب اون هم برنامه ریزی کرده. فکر می کنم ریزه اسپور اون موقع برای صدور رضایتنامه طارمی، دو میلیون یورو درخواست کرده بود. بنابراین درسته 790 هزار یورو مبلغ زیادی است ولی در مقابل دو میلیون یورو خیلی کمتره. نکته بعدی اینکه ما الهلال را تحت هر شرایطی خواهیم برد و این موضوع نمیتونه مانعی برای موفقیت پرسپولیس باشه و تمرکز تیم را بهم بزنه
۵ ۱
بیکار؟!
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۳۲
امید رشته تحصیلیتو بگو، همه بچه های سایت قول دادن دست به دست هم بدن واست یه شغل خوب پیدا کن.
موراتا
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۱۷
دم شما گرم آقای راهبر ولی توییت 12 اشتباهه اول کاوه علیرغم قولی که داده بود به استقلال رفت بعدش پرسپولیسی ها پیگیر بازگشت طارمی شدن
U
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۶
انقدر با همه چیز قطبی و از روی عقده برخورد نکنید
مشکل مدیرهای بی سواد ک بی کفایت و بی درایت همه وجوه مدیریتی مملکت رو فراگرفتن
رضا
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۹
این حجم از اظهار نظرات اونم با این سرعت باعث میشه یه جاهایی گاف داده بشه که بگین دیدین دیدین ما خوبیم دیدین ما راست گفتیم و خیرخواه هستیم (نه از جنس عکاسش که از جنس سردبیرش).

۱. کاوه رضایی قبل از اومدن طارمی استقلالی شد که خوب نشون از دست پاچه شدن نویسندست که برای نشون دادن یه سری اتفاقات به صورت وارونه از همچین موقعیتی انقدر خوشحال شده که همچین گافی میده. اگر قصد دارین نیومدن رضایی رو به اومدن طارمی ربط بدین راه رو اشتباه رفتین.

۲. پرسپولیس جریمه رو گرانتی کنه یعنی جریمه مال پرسپولیسه؟ شما که دم از سواد و تفکر میزنی چرا انقدر عجولانه نتیجه گیری های غیر منطقی میکنی که راحت تر به هدفت برسی؟ گارانتی کردن به معنی این نیست که جریمه برای پرسپولیسه حتی به این معنی نیست که بخشیش رو باید طارمی بده بخشیش رو پرسپولیس. بلکه پرسپولیس ضامن اجرایی پرداخت این پول توسط طارمی هست چون این پرونده دو تا بخش داره و احکامی برای دو متشاکی، ۱. طارمی برای فسخ قرارداد (محرومیت ۴ ماهه و جریمه ۸۰۰ هزار یورویی).... ۲. پرسپولیس برای ترقیب کردن طارمی به فسخ قرارداد (محروم از نقل و انتقالات). پس از دو جهت باید مورد بررسی قرار بگیره.
یکی اینکه چرا و به چه ضمانتی طارمی تصمیم به فسخ گرفته که باید از وکیلش پرسید که با چه مدرکی میگفت فسخ قرارداد طارمی قانونیه.
دوم هم پدسپولیس که باید ثابت کنه تو راضی کردن طارمی برای فسخ قرارداد نقشی نداشته.

۳. آقای راهبر جان پژی جان شما خودت از سردمداران محرومیت بین المللی هستی، اینکه این وسط اشتباهات جبران ناپذیری انجام شده که هم از طرف خود طارمی بوده هم وکیلش در درجه اول و در درجه دوم مدیریت باشگاه شکی نیست و اینکه بیسوادی تو این مملکت بیداد میکنه هم شکی نیست ولی اگر قرار باشه جلو بی سوادی و رانت گرفته بشه شما خودت تو پنج نفر اول لیستی که باید نباشی.

طارمی رو اشتباه مدیریت و ایرادات قانونی نتونست بازی کنه نوراللهی چی؟ چندتا تیتر تو آرشیوت از چرایی اجازه ندادن بازی به نوراللهی وجود داره؟ تا جایی که ما یادمونه ۲۱ میلیارد پول پرسپولیس دست آقای شیرازیه که به کمک شما و دوستان رسانه ای شما سعی داره با برکنار کردن طاهری ۲۱ میلیارد رو بالا بکشه که اصلا معلوم نیست تا حالا بالا کشیده شده یا نه. اتفاقا آرشیو شما و دوستانتون پر از مطالب علیه طاهریه تو زمانی که بحث ۲۱ میلیارد وسط گپکشیده شد. طاهری سر بلیط فروشی و حق پخش هم با خیلیا داره سرشاخ میشه برای حق پرسپولیس که اگه فکر کنیم اون افراد به راحتی از پول مفتی که افتاده تو کاسشون گذشت میکنن باید خیلی احمق باشیم. بالاخره شبکه رسانه ای و بازوی تبلیغاتی یه جایی باید به درد بخوره براشون. طاهری سر این اتفاق تقصیر داره ولی این حجم از عجله برای تخریبش یکم ناشیانست پژی جان.
ش
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۵۲
اتفاقا راهبر با طاهری اینا بسته بود که ازشون حمایت کنه. آرشیوشون پر از حمایته. شیرازی اینا با فارس بسته بودن. یه سرچ ساده بزنی می بینی.
رضا
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۱۰
شما مقاله های امیرپور و نوچه هاشو خوندی؟ امیرپور سردبیر آی اسپورته، همون سایتی که راهبر بعد گندی که تو گل فارسی زد تاسیسش کرد تا راحت بتونه هر جور دوست داره قلم بزنه و یه نهادی مثل سایت گل بین المللی بعد فهمیدن گندکاریش نبندتش، بعد از رفتن راهبر به ورزش ۳ هم امیرپور رو گذاشت که نوچه و همفکر خودش هست. این حجم از طرفداری های جانب دارانشونو از منصوریان ندیدی؟ این همه کوبیدن قلعه نوئی رو ندیدی؟ اینهمه زدن طاهری و برانکو رو تو همین آی اسپورت و ورزش ۳ ندیدین؟ فوتبال تو این کشور شده جنگ مافیا و گنگ های مختلف. قوی ترین گروه رسانه ای هم افتاده دست راهبر و فردوسی‌پور. نون قرض دادناشونو ندیدی وقتی راهبر تو برزیل تو جام جهانی بود؟ فردوسی‌پور تو برنامش بیشتر از راهبر به عنوان خبرنگار استفاده میکرد تا مزدک میرزایی خبرنگار خود صدا سیما (حتی بارها مزدک رو تو برنامه زنده مسخره کرد). من در مورد خوبی و بدی کسی صحبت نمیکنم ولی چشمامم نمیتونم ببندم. اینکه این خبرنگاران تازه به دوران رسیده بدون قصد و عمد قلم برنن واقعا خنده داره بعد از این همه گافی که دادن، فقط هم مختص ورزش نیست شما قصه امیر قادری و امیر پوریا تو سینما رو دنبال کن ببین به چه لجن زاری میرسی فقط فرقش اینه که اونجا هم مخاطب کمتری داره هم کسی مثل امجد پتشونو میریزه رو آب که دیگه ۴ تایی نیان، ولی تو فوتبال هم مخاطب زیادی هست که تقریبا نصف به نصف با هم اختلاف سلیقه دارن (بهترین بستر برای رسانه) و هم کسی نیست که اونجوری دستشونو رو کنه. کیه که ندونه سود رسانه تو بلبشو بودن استقلال پرسپولیس و گاها تیم ملیه و درآمدی که این وسط نصیب این تاره به دوراندرسیده ها میشه باعث میشه جلو جریانی که سعی در قانونمند کردن داره وایسن. فارس و تسنیم و خبر ورزشی و گل اصلا قابل مقایسه با ورزش ۳ نیستن و نفوذی که ورزش ۳ (راهبر) داره چندین برابر بقیه هست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر