فهرست
به بهانه اتهام علیه سپیدرودی‌ها؛ خاطره تبانی
به بهانه اتهام علیه سپیدرودی‌ها؛ خاطره تبانی

به بهانه اتهام علیه سپیدرودی‌ها؛ خاطره تبانی

آی‌ اسپورت – یک یادآوری از سال‌های دور در مقابل شایعه کم‌کاری بازیکنان سپیدرود این‌روزها جالب به نظر می‌رسد. حالا که اتهام کم‌کاری بازیکنان سپیدرود مطرح شده، دوستداران فوتبال در گیلان شاید خاطرات خیانت دروازه‌بان سالهای دور ملوان را به یاد بیاورند، همان دروازه‌بان پرحاشیه که با حرکاتی مضحک درون دروازه همیشه مایه خجالت می‌شد.

بهمن صالح‌نیا، پیر فوتبال گیلان سالها پیش پرده از شرط بندی و تبانی آن دروازه‌بان برداشته بود، یک رسوایی بزرگ که با توجه به کم‌توجهی رسانه‌ها در آن سال‌ها به مسائل تیم‌های شهرستانی چندان سر و صدا نکرد. این خاطره را در ذهن داشته باشید و به ماجرای اخیر سپیدرود توجه کنیم. این‌بار به بازیکنان سپیدرود در حالی اتهام تبانی زده‌اند که اغلب آنها از لیگ دو همراه این تیم بودند و در همان لیگ دو نیز (البته پس از اخراج نظرمحمدی) صعود به لیگ یک را رقم زدند. همین بازیکنان در دو فصل اخیر بارها با این تردید مواجه شدند که ساز و کار پرداختی‌ها در باشگاه چگونه است و ورودی و خروجی مالی با چه محاسباتی انجام می‌شود و چه نظارتی وجود دارد.

بازیکنان سپیدرود اما جنگیدند و به لیگ برتر صعود کردند. اتهام کم‌کاری برای اخراج مربی وصله بیراهی به نظر می‌رسد، مگر آنکه مستندات قانونی برایش پیدا شود‌. در سال‌‌های دور وقتی بهمن صالح‌نیا از آن تبانی و شرط‌بندی پرده برداشته بود، همه می‌دانستند که این اتهام را از زبان چه مردی می‌شوند، از زبان کسی که نقش پدرانه‌ای در ملوان دارد. این‌روزها اما چه جنس مربیانی چنین اتهامی را برای فرار از انتقادات مطرح می‌کنند؟ این کجا و آن کجا؟ سپیدرود باید فارغ از حاشیه‌سازی اخراجی‌ها به راهش ادامه دهد، به راهی سخت برای بقا در لیگ برتر، همان‌چه دوستداران سپیدرود با تمام وجود می‌خواهند.

 

ایران ورزشی

۱    
آی اسپورت
2017-12-17 15:31:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر