فهرست
نیاز پرسپولیس؛ تزریق تفکر«بایرن مونیخ بودن»
نیاز پرسپولیس؛ تزریق تفکر«بایرن مونیخ بودن»

نیاز پرسپولیس؛ تزریق تفکر«بایرن مونیخ بودن»

آی اسپورت – پرسپولیس حتی در صورت از کف دادن امتیاز هم آن بالا ایستاده و عجیب اینکه اختلاف دو رقمی با رقبا کمتر نمی‌شود و هراسی به دل مجموعه این تیم شامل بازیکنان و کادر فنی و البته هواداران‌شان نمی‌افتد. در نگاه اول این اتفاقی بزرگ و غرور انگیز برای تیمی است که سطح فنی خود را نسبت به رقبا ارتقا داده و حتما ایجاد این اختلاف امتیاز در کری‌های هواداری حرف اول را خواهد زد اما تداوم چنین شرایطی اصلا به سود پرسپولیس و بازیکنانش نیست. این درست که از همین حالا بسیاری پرسپولیس را قهرمان فصل می‌دانند و حتی گمانه‌زنی‌ها در خصوص زمان، کیفیت قهرمانی و رکوردهایی که ثبت خواهد شد، آغاز شده اما عقب ماندن رقبا، پرسپولیس را از تکاپو برای بهتر شدن باز نگه داشته است.

امروز هر آنچه درباره فولاد و پارس جنوبی و حتی ذوب آهن گفته می‌شود نشانه‌هایی مشترک از نگاه بدبینانه به روند صعودی آنها دارد و هیچ کس روی آنها به‌عنوان تیمی صاحب توانایی تبدیل شدن به رقیب شرط نمی‌بندد. این فرضیه تا حدود زیادی در خصوص استقلال پرمهره و پرطرفدار نیز مطرح می‌شود و نوسان این مجموعه نیز آنقدر بالا بوده که در مورد سیر صعودی آنها نمی‌توان با قطعیت نظر داد.

این ذهنیت قالب البته در بین بازیکنان پرسپولیس به‌عنوان مهم‌ترین و تعیین‌کننده ترین نفرات در این مجموعه مستولی شده و به نوعی در حرکت صعودی تیم برانکو اصطکاک ایجاد کرده است. حالا احساس درونی بازیکنان به آنها می‌گوید نیازی به بازی فوق‌العاده پرفشار در هر مسابقه نیست و با اختلافی که ایجاد شده حتی عقب افتادن از خود نسبت به فصل گذشته و نیم فصل نخست نیز نمی‌تواند چندان نگران کننده باشد.

هر چند هنوز مسائلی بنیادین مثل تاثیر بازی‌های پرفشار و استراحت بسیار کمتر پرسپولیس نسبت به سایر تیم‌ها در افت مقطعی این تیم تاثیر گذاشته اما امروز آنچه خطرناک‌تر و نگران کننده‌تر به نظر می‌رسد همین ذهنیت بازیکنان و احساس عدم نیاز به تکاپوی بیشتر است که می‌تواند پرسپولیس را از خودش عقب‌تر نگه دارد و تیمی که با کلاس فنی بالاترش زبانزد شده را از این حیث دچار آسیب کند.

عقب ماندن رقبا البته نباید بازیکنان پرسپولیس را خوشحال و خشنود کند چرا که هر آن کس که در این باشگاه کار می‌کند باید بداند زیر نظر میلیون‌ها نفر رفتار و کردارش آنالیز و تحلیل می‌شود. در پرسپولیس سرمربی همواره به شدت تحت فشار است همانطور که مربی بدنساز، آنالیزور، بازیکن و حتی لیدر روی سکوها تحت فشار است و رفتارش روزانه توسط صدها روزنامه نگار تحلیل می‌شود و البته توسط میلیون‌ها هوادار قضاوت خواهد شد. فشار در پرسپولیس تمام نمی‌شود وقتی بدانیم در این تیم چیزی برای مخفیکاری وجود نخواهد داشت و درصد فریب دادن افکار عمومی همیشه در عدد صفر یا حول و حوش آن باقی مانده و تکان نمی‌خورد. ممکن است شما روزی پای صحبت مربیان تیم‌های متوسط و کوچکتر لیگ بنشینید و آنها درباره مسائل ریز و جزیی تیم‌شان با شما صحبت کنند و از آنجا که شما نه مسابقه تیم شان را دیده‌اید و نه نسبت به اتفاقات آن مجموع اشراف دارید همه حرف‌های آن مربی را باور کنید اما در پرسپولیس هیچ وقت این اتفاق رخ نخواهد داد و جایی برای فریب رسانه‌ها و افکار عمومی وجود ندارد چون لحظه لحظه مسابقات این تیم با میلیون‌ها چشم و دوربین آنالیز و تحلیل می‌شود حتی کوچکترین رفتارها در تمرینات و اردوهای این تیم زیر نظر بوده است. این همان نکته‌ای است که بازیکنان پرسپولیس باید درک کنند و نگاه‌شان به ادامه راه طوری باشد که از بیشتر و بهتر کار کردن شانه خالی نکنند و پرفشار پیش بروند.

بگذارید یک مثال ساده بزنم. همه می‌دانیم که مالکیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس یکی است بنابراین نظام ساختاری این دو باشگاه نیز کاملا همسان و شبیه بوده و دو تیم با برخورداری حامی مالی مشترک و حتی بعضا لباس‌هایی با نشان تجاری یکسان فقط از نظر رنگ تفاوت دارند. در چنین شرایطی قاعدتا باید دریافتی پرسپولیس با باشگاه رقیب برابر و یکسان باشد اما آنچه که باعث می‌شود مجموعه سرخ رقم بیشتری از حامی مالی مشترک دریافت کند مشخصا بیانگر تفاوت هاست. تفاوت‌هایی که باعث می‌شود تا بزرگتر بودن و مهم‌تر بودن این باشگاه یک مثال عینی پیدا کند و البته آنچه درباره«همواره تحت فشار بودن تک تک اعضای مرتبط با مجموعه پرسپولیس» گفتیم با این مثال تحقق یابد.

با این نگاه هر گونه وادادن و شل آمدن در پرسپولیس تعریف نشده و باطل خواهد بود و این تیم با این میزان از اهمیت باید تبدیل به قدرت مطلق فوتبال ایران شود و تیمی که از 10 فصل 8 فصل در راس قله باشد و بازیکنانش با یک قهرمانی به سقف خواسته‌های‌شان سر نساییده باشند. مثال عینی که می‌تواند بازیکنان پرسپولیس را برای نگه داشتن در این مسیر ترغیب و تشویق کند بایرن مونیخ آلمان است. تیمی که با وجود آگاهی از قدرت بیشتر نسبت به رقبای خود و قهرمانی هر ساله در بوندس لیگا هیچ وقت از رسیدن به این عنوان سیر نمی‌شود و بازیکنانش هر فصل در زمان شیرین بالا بردن جام به یک اندازه مغرورند و شادمان. این سیری ناپذیری مجموعه بایرن باید الگویی برای بازیکنان پرسپولیس باشد که هر فصل بیشتر از قبل کار کنند و ذهنیت فوتبال حرفه‌ای را در خود پرورش دهند. اینکه تحمل فشار بیشتر منجر به کار مناسب می‌شود و در نتیجه کار مناسب نتایج خوب حاصل خواهد شد. امروز ظاهرا تزریق ذهنیت «بایرن مونیخ بودن» به بازیکنان پرسپولیس همان چیزی است که باید در اولویت باشد. اینکه هر چقدر برنده باشی و اختلاف ایجاد کنی باز هم کافی نیست و همیشه اول بودن باید مهمترین استراتژی باشد.

۱۹ ۲۵  
آی اسپورت
2018-01-21 11:58:00
نظر دهید

۲۵ نظر
ali
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۱
عالی
بیا بیا کاجی ششتایی فوتبال ایران مهدی که نیست علیپور میزنه بوق بوق
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۰۱
با این نگاه هر گونه وادادن و شل آمدن در پرسپولیس تعریف نشده و باطل خواهد بود و این تیم با این میزان از اهمیت باید تبدیل به قدرت مطلق فوتبال ایران شود و تیمی که از 10 فصل 8 فصل در راس قله باشد و بازیکنانش با یک قهرمانی به سقف خواسته‌های‌شان سر نساییده باشند.
۱
farhad
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۲۰
آنگلا مرکلم میره واسه لواندووسکی با رئیس جمهور لهستان چونه بزنه؟ یا کل روزنامه و کانالهای آلمان صبح تا شب واسه بایر سینه میزنن؟ مثل ایران و همشهری و الباقی ؟ تو آلمانم حکم ژوزه رو ۲ سال توی کمد قایم میکنن ؟ تو آلمانم از لیدر بایر تست دوپینگ میگیرن؟ اصلا همه اینا به کنار ، این سوالو جواب بده تا امثال من از فوتبال بکشیم بیرون .آیا تو آلمان نه اصلا تو سوریه بشار اسد ؛ بازیکنی که یک فصل غیر قانونی بازی کرده و فیفا ـ تاکید میکنم فیفا محرومش کرده و فدراسیون و برنامه افسانه ای عادل خدا و روزنامه و سایتها هیچ واکنشی بهش نشون نمیدن ، همچین چیزی هست ؟
جو گرفتتون برادر ، کلا یکی از خصوصیات پرسپولیسی بودن همین جوگیریشون هست .
لنگ اسپورت
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۰۹
اقا فرهاد اشکالی نداره شما خودت رو ناراحت نکن.ولشون کن بذار هی تبلیغ پرسپولیس رو بکنند.
لنگ اسپورت محل تجمع نویسندگان درپیت شده است بدون رزومه کاری و بدون اینکه سواد داشته باشند.
محمد حسین عباسی ، غفوری ، نادر نامدار ، ناصر نامدار ، طباطبایی ، زبر دست ، محمدباقر محقق و غیره همگی نویسندگان پرسپولیسی سایت هستند.
یا این سایت میره نوشته های رسول بهروش مدیر سایت بانک ورزش یک پرسپولیسی صداتیشه هست رو درج میکنه.
همین اقای امیرپور مدیر سایت که از دوستان عادل پرسپولیسی پور هست خودش یک پرسپولیسی است.
این سایت فقط یک نویسنده استقلالی داره اون هم فقط اقای مهریزی است.تازه کاربران پرسپولیسی سایت همین نوشته های اقای مهریزی رو برنمی تابند.
بی خیال داداش فرهاد بگذار این رسانه ها از ورزش مردم ، برنامه نود ، ورزش سه ، ای اسپورت ، بانک ورزش و غیره تا می تونند از پرسپولیس حمایت کنند.
استقلال هنوز که هنوزه با ۳۵ جام رسمی لیگ ، حذفی ، اسیا ، باشگاههای تهران و جام حذفی تهران پرافتخارترین باشگاه ایران و سومین باشگاه پرافتخار اسیاست.
من که به ان استقلال با شفر خوشبینم امسال دیگه قهرمانی در جام حذفی رو می گیریم.
کیسه
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۵۸
جوگیری؟؟؟مثل اینکه چونه زدن ها برای خودتون یادت رفته استقلالی!!جلسات احمدی نژاد با اسطورتون مجیدی یا فتولا رو یادت رفته؟؟حکم ژوزه رو قائم کرده بودن یا چون بهش اعتراض کرده بودن صادر شدنش طول کشید؟؟کی از لیدر تست دوپینگ گرفته؟؟؟دوپینگ و تعویض خون اسطوره تیمت یادت رفته که خودشونم گفتن با استناد به قانون مجبورش کردن خداحافظی کنه تا اسمش رو لو ندن که همه میدونستن کیه؟؟کی یه فصل غیر قانونی بازی کرده؟؟یه چرتی ادمین های بچه سال کانال هواداریتون گفت تو هم باور کردی؟؟فیفا پرسپولیس و مهدی طارمی رو محروم کرد چون میگفت باشگاه تحریکش کرده فسخ کنه و قراردادش غیر قانونی نبوده اما باید به یه چیزی گیر بدی دیگه آویزون یه چیزی بشی سایتها و عادل هیچ واکنشی بهش نشون ندادن؟؟خواب بودی یا سواد نداری؟؟یا شایدم خودتو زدی به کوچه علی چپ؟؟؟به جای تاکید کردن همون طور که خودت گفتی از فوتبال بکش بیرون
امید
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۰۵
خدایی توی آلمان، این حجم از اراجیف و سوختگی نیست.
۹
فرناز
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۲۱
آبو بریز همونجات که بیشتر سوخته....توجه کن..بیشتررر
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۲۰
به farhad
عزیزم بایر نه ! بایرن! بایر به سرزمین های دست نخورده میگن . وقتی میخوای از چیزی مثال بیاری حداقلش اینه که اسم اون جایی که میگی رو بلد باشی !
به لنگ اسپورت
عزیزم شما که انقد اعتقاد داری اینجا همه پرسپولیسین چرا پس بیخیال نمیشی این سایتو؟ برو یه جایی که اعصابت راحت باشه دیگه نه جایی که اعتقاد داری پر از توطئه و پرسپولیسی هست . تازه ۲ صفحه کامنتم میذاری!
۹
farhad
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۱۱
لنگی نمیخاد به من سواد یاد بدی ـ اگه به تلفظش باشه که آلمانا بهش میگن بایا مونشن ! پس save your breath and shot the fuck up
بیا بیا کاجی ششتایی فوتبال ایران مهدی که نیست علیپور میزنه بوق بوق
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۰۳
این شعر تقدیم به فرهاد جون و ....... محترم ایشان که به بوق زدن علیپور علاقه بسیار داره :))))
۱
ali-102
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۳۰
این که شما بگین م 8فصل از 10 فصل در قله فوتبال ایران باشه اصلا اصلا امکان پذیر نیست.همین الان میگن فدراسیون پرسپولیسی چه برسه بخواد 8 تا قهرمانی بیاره !!(در صورتی که میبینیم همین فدراسیون پرسپولیسی هفته ای یه پنالتی برای پرسپولیس نمیگیره).پس به نظرم این که همیشه تیمی قهرمان مثل بایرن مونیخ باشه امکان پذیر نیست.از لحاظ تفکر بازیکنان ،خب پول حرف اولو میزنه.مطمئنم دو سه تاشون فصل بعد میرن سپاهان دو سه تا دیگه هم میرن قطر.البته نمیخوام بگم تحلیل و گزارش شما ایراد داره اما این جور روند پیشرفت نیاز به یه بستر حرفه ای و پاک و صاف داره.(امیدوارم درست حدس زده باشم)یا علی
امیر
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۴۰
تو ایران یه دونه بایرن مونیخ داریم. مربی تیم هفتم جدول ادعا کرده که ما مثل بایرن مونیخ می‌مونیم! :-))))
خشایار
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۱۶
کل اعضای بایرن خودکشی کردن دسته جمعی
___
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۴۰
خودکشی شون مال وقتی بود که شوفر کیسه رو شبیه بایرن میدونست
۴
عباس
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۶
تا اومدی درستش کنی گند زدی بهش. اون وقت متر بزرگتر بودن پرسپولیس چیه؟ بیشتر بودن طرفداراش؟ خوب پراید هم لامبورگینی بیشتره. خودت گفتی وقتی مالک این دوتا یکیه باید همه چیزشون برابر باشه اما وقتی نیست یعنی ایرادی هست.
xxx
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۴۲
تنها جواب کیسه ها همینه پراید هم از لامبورگینی بیشتره چرا چون ارزون تره؟ با این منطق الان باید الاغ از پراید هم بیشتر باشه ! در ضمن وقتی کمک هوادارای پرسپولیس به سامانه بیشتره توقع ندارین که پول دریافتی یکی باشه ؟ حالا بگذریم کیسه کمتر خرج نکرده که هیچ بیشتر هم خرج کرده ولی دیگه وقیح نباشین
۴
فامیل دور حامد کاویانپور
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۴۳
بیشتر بودن طرفدار یکی از تاثیراتش اینه که میزان درآمد پرسپولیس از استقلال و حتی تیم ملی هم چندین میلیارد بیشتره. تا نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا هم رفتیم و اونجا هم درآمدزایی بیشتری داشتیم. از این پول چون نمیتونیم در جهت خرید بازیکن استفاده کنیم کلی از بدهی های باشگاه رو تعیین تکلیف کردن. تاثیر بعدی دانش برانکو عه. الان بازیکنی که پیشنهاد مالی برابری داشته باشه و تعصبی هم روی رنگ ها نداشته باشه بین پرسپولیس و سپاهان یا استقلال کدومو انتخاب میکنه؟ ما همینجوری تیم می‌بندیم که نیمکتمون خودش یه تیم قوی حساب میشه، به لحاظ داوری هم تمام کارشناس ها و برنامه های تلویزیونی اذعان داشتن که تیم ما هم این فصل هم فصل گذشته متضرر شده. ابتدای فصل هم پولی که استقلال فقط ب شجاعیان داد ما باهاش چندتا بازیکن خوب مثل سیامک نعمتی و بشار رسن رو خریدیم. منطقی باشید
۴
فامیل دور حامد کاویانپور
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۴۶
بنظر من هم پرسپولیس این توانایی رو داره اما سخت میشه عملی ش کرد. ترس اصلی پرسپولیس بعد از برانکو ست. اینکه خریدهای بعدی ما هم درست و حرفه ای انتخاب بشن و از همه مهمتر جابجایی های متعدد در بخش مدیریتی نداشته باشیم. الان تقریبا شرایط ازین نظر خوبه، گرشاسبی هم باتجربه ست و مدیر خوبی میتونه باشه بشرطی که دولت دوباره تیم مارو دستکاری نکنه
۵
فامیل دور حامد کاویانپور
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۵۰
اینو یادم رفت بگم. مدیران دو تیم رو هم مقایسه کن. افتخاری یه تیم مدرسه رو نمیتونه درست اداره کنه در صورتیکه ما از این نظر نسبت به سال‌های گذشته مون خیلی بهتر شدیم و شما پسرفت داشتین. اینجا مشکل از دولته میشه پذیرفت ولی من ندیدم خود استقلالی ها هم خیلی به افتخاری معترض باشن!
۴
۶۶۶۶۶۶
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۱۱
درست میگی پراید از لامبورگینی تو ایران بیشتره ولی چون لامبورگینی کیفیتش بیشتره طرفدارش هم بیشتره.
در ضمن چون مردم وضع مالی خوب ندارن وسیله نقلیه هم واجبه میرن پراید میخرن.
۱
خاطره الهلال
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۰۱
آنگلا مرکل دستور انحلال بایرن مونیخ رو داد!!
این اکانت عربی از چیز عربهاست
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۰۶
دنبال آبا و اجداد خویش سرگردان است :)))
۱
مهدی
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۱۲
خخخخخخ لنگ و بایرمونیخ .. بهتر بود می نوشتید لنگ و عمرخریبین.
بیا بیا کاجی ششتایی فوتبال ایران مهدی که نیست علیپور میزنه بوق بوق
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۰۶
این شعر تقدیم به مهدی جون و ....... محترم ایشان که به بوق زدن علیپور علاقه بسیار داره :))))
۱
حرف حساب
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۳۷
مرسی، عالی و میتن بود! لایک!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر