فهرست
گزارش ویژه؛ جانشینان احتمالی CR7
گزارش ویژه؛ جانشینان احتمالی CR7

گزارش ویژه؛ جانشینان احتمالی CR7

آی اسپورت – کریس رونالدو ستاره پرتغالی رئال مادرید روز گذشته در حالی 34 ساله شد که این روزها تلخ‌ترین دوران فوتبالی خود را در رئال می‌گذارند. شماره 7 کهکشانی‌ها در فصل جاری از روزهای اوج خود فاصله گرفته و بسیاری افول این فصل شاگردان زیدان را به همین موضوع ربط می‌دهند. اگرچه خود او چند روز پیش اعلام کرد دوست دارد سال‌های بیشتری در رئال بماند، اما برخی از گمانه زنی‌ها حکایت از این دارد که برنده پنج توپ اروپا روزهای پایانی خود در برنابئو را می‌گذراند. سایت فوتبالی معتبر FourFourTwo در گزارشی به بررسی بازیکنانی پرداخت که می‌تواند جا پای این ستاره پرتغالی بگذارند.

رابرت لواندوفسکی، مهاجم لهستانی بایرن مونیخ از جمله این بازیکنان است که طی شش فصل اخیر عملکرد درخشانی در فوتبال اروپا داشته است. او در محوطه جریمه، مهاجمی خطرناک است که طی چند فصل گذشته گل‌های حیاتی برای تیم‌های خود به ثمر رسانده است. از سال 2011 تاکنون او در ترکیب تیم‌های دورتموند و بایرن در هر فصل حداقل 25 گل به ثمر رسانده است. البته مشکل مهم در مورد لواندوفسکی این است که در آگوست سال جاری 30 سال می‌شود. او اگرچه می‌تواند در کوتاه مدت راه‌حل مناسبی برای خط حمله رئال باشد، اما رئالی‌ها به خوبی می‌دانند که در بلند مدت نمی‌توان زیاد روی این بازیکن حساب کرد.

رئالی‌ها سابقه زیادی در به خدمت گرفتن مهاجمانی دارند که پیشتر در تیم رقیب یعنی بارسلونا بازی کرده بودند. آخرین انتقال از این دست مربوط به لوئیس فیگو بود که از نیوکمپ به برنابئو نقل مکان کرد. تنها ستاره‌ای که ممکن است رئالی‌ها چنین سیاستی را در مورد او پیاده کنند، نیمار برزیلی است. این مهاجم تکنیکی برزیلی در تابستان گذشته و با رقم بالای 222 میلیون یورو از بارسا به پاری‌سن ژرمن پیوست. اما حواشی به وجود آمده پیرامون او از جمله درگیری‌های گاه و بیگاه با دیگر بازیکنان از جمله کاوانی و تنش با تماشاچیان PSG، موجب شده تا برخی منابع خبری از تمایل رئال به جذب این ستاره سخن بگویند. اگرچه خود نیمار و اونای امری، سرمربی پاری‌سن ژرمن این موضوع را تکذیب کرده‌اند اما رئالی‌ها پیشتر نیز چنین نقل و انتقالات پر سر و صدایی را رقم زده بودند.

در حال حاضر ستار‌ای که این روزها اخبار زیادی در موردش منتشر می‌شود، محمد صلاح مهاجم چپ پای لیورپولی‌ها است. قدرت و سرعت او در خط حمله موجب شده حتی برخی او را با لیونل مسی مقایسه کنند. مادریدی‌ها هم اگر بخواهند رقیبی برای فوق ستاره آرژانتینی بارسا پیدا کنند، صلاح ممکن است گزینه مطلوبی برای آنها باشد. اما در این میان، موانع مهمی نیز وجود دارد. مهاجم 25 ساله لیورپول تنها چند سال است که به بازیکنی ستاره تبدیل شده و از سوی دیگر در این مدت تیم‌های مختلفی را تجربه کرده است. به همین دلیل احتمال دارد صلاح در شرایط کنونی به دنبال این باشد که توانایی‌های بیشتر خود را ابتدا در لیورپول ثابت کرده و سپس به باشگاه‌های بزرگ‌تری برود.

هری کین، مهاجم انگلیسی تیم تاتنهام را می‌توان مناسب‌ترین گزینه رئالی‌ها در این زمینه دانست. آنها دقیقا به مهاجمی نیاز دارند که در هر موقعیتی توانایی زدن گل را داشته باشد و کین دقیقا از همین مزیت بهره می‌برد. عملکرد درخشان او در دو فصل گذشته  در لیگ برتر انگلیس نشان می‌دهد که از ثبات خوبی نیز برخوردار است. کین در تابستان آینده 25 ساله می‌شود و با این احتساب، گزینه مطلوبی برای بلند مدت کهکشانی‌ها به حساب می‌آید. این در حالی است که طی چند ماه گذشته مدیران رئال بارها از انتقال این مهاجم انگلیسی به برنابئو سخن گفته‌اند.

 

خبر آنلاین

۴    
آی اسپورت
2018-02-06 11:31:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر