فهرست
هر آنچه باید درباره‌ لیندلوف بدانید: مرد یخی
هر آنچه باید درباره‌ لیندلوف بدانید: مرد یخی

هر آنچه باید درباره‌ لیندلوف بدانید: مرد یخی

آی‌اسپورت - اولین خرید تابستانی منچستر یونایتد ویکتور لیندلوف است، مدافعِ سوئدی 22 ساله که با قیمت حدود 30 میلیون پوند از بنفیکا راهی اولدترافورد خواهد شد. لیندلوف در نیمه‌یِ دوم فصل 2016-2015 بعد از مصدومیت لوئیزائو و لیساندرو لوپز فرصت بازی در ترکیب اصلی "عقاب‌ها" را پیدا کرد و نقشی کلیدی در به دست آوردنِ 14 پیروزی از 15 بازی آخر فصل داشت، پیروزی‌هایی که باعث قهرمانی بنفیکا در رقابتی فوق‌العاده نزدیک با اسپورتینگ لیسبون شد.

در روزهای ابتداییِ سال 2016 و وقتی هنوز مصدومیت به سراغ مدافعین اصلی بنفیکا نیامده بود، لیندلوفی که از 17 سالگی به این باشگاه پیوسته بود در آستانه‌یِ ترک آن قرار داشت. انتقالی قرضی به میدلزبورو به نظر نهایی می‌رسید که دست سرنوشت مسیری دیگر برای لیندلوف پدید آورد و باعث شد او به جای اینکه در چمپیونشیپ مقابل برنتفورد بازی کند، در چمپیونز لیگ مقابل بایرن مونیخ به زمین برود.

لیندلوف از همان بازی اول استعداد خودش برای بدل شدن به یک مدافع درجه یک را نشان داد. قدرت، استقامت و سرعت و بازی‌خوانی او کیفیاتی بودند که خیلی زود مشخص شدند، اما آنچه بیش از بقیه در لیندلوف به چشم می‌آمد تمرکز و بی‌تفاوتی او نسبت به شرایط بود. برای او فرقی نداشت که مقابل موریرنسه بازی می‌کند یا بایرن مونیخ، و برای همین بود که همبازی‌هایش به لیندلوف لقب "مرد یخی" را دادند.

قد لیندلوف 187 سانتی متر است و او بدنی تنومند دارد که برای هر مهاجمی دردسر ایجاد می‌کند. اما این فیزیکالیته‌یِ بالا از لیندلوف مدافعی خشن نساخته. قدرت بازیخوانی او و سرعتش در رسیدن به ناحیه‌یِ خطر باعث می‌شود تا او معمولا مجبور به زدن تکل‌های بلند نشود و خودش را در خطر کارت گرفتن قرار ندهد. از این منظر لیندلوف را می‌توان با ریو فردیناند مقایسه کرد. آمار انضباطی او هم کاملا گویای نوع بازیش است. مرد یخی در 73 بازی برای تیم اول بنفیکا فقط شش کارت زرد گرفته و هرگز از زمین اخراج نشده.

لیندلوف با بازی در قلب خط دفاعی بنفیکا به شهرت رسید و درخشش اصلی‌اش در این پست بود. اما او پیش از این توانایی‌اش در بازی به عنوان فولبکِ راست را هم نشان داده بود. لیندلوف در تمام بازی‌های جام جهانیِ جوانان در سالِ 2015 دفاع راست سوئد بود و پنالتی آخر این تیم در فینال مقابل پرتغال را هم به گل تبدیل کرد تا جشن قهرمانی را به پا کند. لیندلوف در پایان این تورنمنت در تیم منتخب آن جا گرفت و یک سال بعد با تیم ملی بزرگسالان سوئد به یورو 2016 در فرانسه سفر کرد و در هر سه بازی تیمش در دور گروهی، هم به عنوان مدافع راست و هم مدافع مرکزی در ترکیب اصلی بازی کرد.

با اینکه لیندلوف در شروع فصل قبل، بعد از درخشش در فصلِ 2016-2015، قراردادی جدید با بنفیکا امضا کرد، اما در نهایت در این تابستان این باشگاه را ترک می‌کند و راهی منچستر یونایتد می‌شود. غیر از یونایتد، اینتر و چلسی هم دیگر تیم‌هایی بودند که دنبال خرید این مدافع سوئدی بودند، اما ژوزه مورینیو که در پنجره‌یِ نقل و انتقالات زمستانی هم علاقه‌یِ خودش به او را نشان داده بود برنده‌یِ این شکار شد.

مورینیو حالا با به خدمت گرفتن لیندلوفِ 22 ساله و با در اختیار داشتنِ اریک باییِ 23 ساله می‌تواند آینده‌ای مستحکم و درخشان برای خط دفاعی یونایتد بسازد.

۲    
آی اسپورت
2017-06-12 12:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر