فهرست
بی‌خیالی استقلال و پرسپولیس؛ سپاهان و قهرمانی!
بی‌خیالی استقلال و پرسپولیس؛ سپاهان و قهرمانی!

بی‌خیالی استقلال و پرسپولیس؛ سپاهان و قهرمانی!

آی اسپورت - صبح امروز بود که خبر جذب مهدی ترکمان روی خروجی سایت رسمی باشگاه سپاهان قرار گرفت. پی از طیبی این دومین خرید رسمی زردهای اصفهان در نیم فصل است. ترکمان در شرایطی با سپاهان قرارداد بست که بدون تردید کار سختی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی طلایی پوشان خواهد داشت چرا که این تیم در حال حاضر سعید آقایی و شایان مصلح را نیز به‌عنوان مدافع چپ تخصصی در اختیار دارد. اما هرچه هست قلعه نویی مثل همیشه در جذب بازیکن کاملا نسبت به رقبایش بی رحم عمل کرده و شاگردانش را در بالاترین سطح رقابت راهی میدان می کند.

اتفاقی که نشان می دهد در هیاهوی حضور یا عدم حضور کالدرون و استراماچونی باشگاه اصفهانی و قلعه نویی برنامه های زیادی برای نیم فصل آتی پیش رو دارند و به دنبال پس گرفتن صدر جدول از پرسپولیس و سایر مدعیان هستند. باشگاه استقلال هنوز دنبال استراماچونی است و باشگاه پرسپولیس دچار حاشیه های حضور یا عدم حضور مربی صدرنشین نیم فصل. دو باشگاه مردمی به حدی درگیر این مشکلات هستند که هیچ بازیکنی را جذب نکرده اند اما سپاهان در همین فرصت چند روزه دو بازیکن جدید را به لیست خود اضافه کرده است. خریدهای منطقی و صد البته پرمعنا که می تواند زنگ خطر را برای همه مدعیان قهرمانی در فصل آتی به صدا در بیاورد چون قلعه نویی و سپاهان با شناخت کامل از ضعف های موجود در پست های مختلف گام به بازار گذاشته و بدون جار و جنجال و با سیاست سکوت یکی پس از دیگری قراردادها را نهایی و خریدهای خود را در خواب زمستانی بسیاری از باشگاه ها معرفی می کنند.

خریدهای سپاهان در حالی با سیاست خاص این باشگاه در حال انجام است که مذاکرات برای تمدید قرارداد مهره های کلیدی نیز ادامه دارد. به هر روی با توجه به این که سپاهان تا آخرین هفته از نیم فصل اول مدعی اصلی قهرمانی بود حالا می توان با پیش بینی این نکته و عملکرد قلعه نویی و سران این باشگاه در امر جذب بازیکن، به راحتی حدس زد که طوفان زرد در نیم فصل دوم مدعی اصلی و جدی قهرمانی لیگ برتر است. نگاهی به وضعیت تیم های پرسپولیس ،استقلال و تراکتور به عنوان دیگر تیم هایی که خود را در قواره یک قهرمان نشان داده اند، گواهی می دهد که سپاهان بدون کوچکترین مشکل حاشیه ای درصدد رفع نقاط ضعف خود است.

در این میان به نظر می رسد وضعیت تراکتورسازی نسبت به دو تیم پرسپولیس و استقلال بهتر است چرا که سرخ های تبریز حداقل سرمربی خود را می شناسند و در ابتدای فصل نیز لیست پر و پیمانی را تجهیز کرده اند هرچند تا به امروز خرید زمستانی برای نیم فصل دوم نداشته اند. استقلال اگرچه به دنبال جذب چند بازیکن از جمله مغانلو است اما به نظر می رسد این روزها همه حواس ها به بازگشت استراماچونی  است. مربی که هفته ها مدیران استقلال را به دنبال خود کشید و در نهایت نیز به نظر می رسد امروز یا فردا خبر منتفی شدن بازگشت اش رسمی شود. از این رو باید دید سرمربی بعدی چه کسی است و لیست مازاد و لیست خرید سرمربی جانشین استراماچونی شامل کدام بازیکن ها خواهد بود. پروسه ای که قطعا زمان بر خواهد بود. و شاید به پایان روزهای نقل و انتقالات نیم فصل بینجامد.

وضعیت اما در پرسپولیس نیز چندان بهتر نیست. موضوع زمانی عجیب می شود که بدانیم یکی از موضوع های مورد دعوا در باشگاه پرسپولیس بر سر جذب بازیکن داخلی یا خارجی است! شنیده ها حاکی از آن است که کالدرون در جایگاه سرمربی با توجه به لحاظ کردن وضعیت مالی باشگاه می گوید نیازی به جذب بازیکن خارجی ندارد اما باشگاه اصرار دارد که دلار خرج کند و بازیکن خارجی جذب کند! ضمن این که هنوز معلوم نیست در نهایت کالدرون برمیگردد یا نه. چرا که شرط اصلی او برای بازگشت تعویض سرپرست تیم است و انصاری فرد هم که نشان داده روی تغییر سرپرست تیم حساسیت خاصی دارد، هنوز واکنشی به این موضوع نشان نداده. از این رو باید دید انصاری فرد درنهایت به جای این که وقت خود را صرف تقویت کالدرون و تیم قهرمانش در نیم فصل کند، به دنبال ابقای پیروانی و دیگر نفراتی است که در لیست سیاه سرمری تیم هستند یا با احترام به سلیقه کالدرون با تجهیز همه جانبه پرسپولیس صدر جدول لیگ را تا پایان فصل حفظ می کند.

هرچه هست تا به اینجای کار باید سپاهان را قهرمان و پیشتار نقل و انتقالات معرفی کرد. چرا که علاوه بر تمدید با سرمربی خود و احترام به سلایق اش از بودجه مناسبی هم برای جذب نفرات مورد نظر قلعه نویی برخوردار است. حال باید دید در نهایت کدام تیم گوی سبقت را از بقیه خواهد ربود. سپاهان، پرسپولیس ، استقلال یا تراکتور!

مدال

۱    
آی اسپورت
2020-01-01 16:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر