فهرست
گزارش تصویری: فریم های به یاد ماندنی از بازی ایران و ازبکستان
گزارش تصویری: فریم های به یاد ماندنی از بازی ایران و ازبکستان

گزارش تصویری: فریم های به یاد ماندنی از بازی ایران و ازبکستان

آی اسپورت – بازی ایران ازبکستان برای ما خاطرات زیادی دارد. از پیروزی در خانه حریف و باخت در ورزشگاه آزادی گرفته تا آخرین بازی مهدی رحمتی برای تیم ملی و انتقاداتی که از کی روش بعد از باخت خانگی به ازبکستان صورت گرفت. در حالیکه چند ساعت دیگر دو تیم به مصاف همدیگر می روند، چند فریم به یاد ماندنی از بازیهای ایران و ازبکستان را برایتان انتخاب کردیم.

این عکس مربوط به 4 سال قبل است. زمانی که تیم ملی در مرحله انتخابی جام جهانی 2014 در تاشکند به مصاف ازبکستان رفت. از آن جمع، تنها 3 بازیکن ( آندو، حاج صفی و سید جلال،) امروز می توانند برای تیم ملی بازی کنند.

تیم ملی 4 سال قبل
عکس تیمی تیم ملی در بازی با ازبکستان

در آن بازی هم خدا هوایمان را داشت هم داور. ازبکها در آن دیدار دروازه مهدی رحمتی را باز کردند اما مدافع تیم ملی – گویا سید جلال – توپ را بعد از رد شدن از خط دروازه به بیرون زد و داور هم فکر کرد که توپ گل نشده و به همین دلیل گل سالم ازبکها را مردود اعلام کرد. آن بازی که باید به سود ازبکها به پایان می رسید، نهایتا با گل دقیقه 90 محمدرضا خلعتبری به نفع ما تمام شد تا کی روش اولین بازی اش در این مرحله سخت را با پیروزی به پایان برساند.

گل خلعتبری به ازبکستان
صحنه گل خلعتبری به ازبکستان


هر چقدر بازی رفت برایمان خوب بود، در بازی برگشت شاهد داستان متفاوتی بودیم. ایران در ورزشگاه آزادی با گل محمد نوری از ازبکستان پیش افتاد اما کمک داور بازی در تصمیمی مشکوک، این گل را آفساید گرفت تا ایران نهایتا آن بازی را 0-1 به ازبکستان ببازد. بعد از بازی سایتهای نزدیک به باشگاه پرسپولیس از بدشانسی محمد نوری در ورزشگاه آزادی نوشتند که گلهای سالمش در این ورزشگاه، مردود اعلام می شود.

محمد نوری
اعتراض محمد نوری به کمک داور بازی ایران و ازبکستان


این هم تصویری از آخرین بازی دو تیم که دیداری دوستانه بود و ایران با گل مهدی ترابی حریفش را شکست داد. نکته مهم این دیدار، اولین بازی سعید عزت اللهی برای تیم ملی بود. او خاطره ای جالب از آن بازی دارد و در مصاحبه اش با روزنامه هفت صبح به آن اشاره کرده:" قرار بود لباس قرمز بپوشیم و ازبکستان هم سفیدپوش بود. قبل از بازی آقای کی‌روش از من پرسید آماده هستی که بازی کنی و من هم گفتم، آماده‌ام. وقتی کی‌روش می‌خواست من را از نظر روحی برای بازی آماده کند اعلام کرد که چقدر از حساسیت دربی مادرید خبر داری؟ من هم پاسخ دادم و او گفت الان فکر کن که بازیکن اتلتیکو هستی و ازبکستانی‌ها رئال هستند. من هم گفتم که من خودم رئال را دوست دارم که کی‌روش خندید و گفت پس لباست را با ازبکستانی‌ها عوض کن! این خاطره برایم خیلی جالب بود و البته روش کی‌روش برای انگیزه دادن به من که باعث شد خیلی تفکرم را بزرگ‌تر کنم و به اهمیت موضوع برسم»

سعید عزت اللهی
اولین بازی عزت اللهی برای تیم ملی

 


کد خبر: 9408

۱    
آی اسپورت
2016-10-06 09:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر