فهرست
سیتی، به دنبال شماره یک جدید
سیتی، به دنبال شماره یک جدید

سیتی، به دنبال شماره یک جدید

آی اسپورت- پپ گواردیولا یک راه حل موقت برای مشکل دروازه سیتی پیدا کرده، اما او در پایان فصل باید این مشکل را ریشه‌ای تر حل کند.  در تابستان سیتی با وضعیت جالبی روبرو خواهد شد. دو دروازبان دارد که از نظر مربی به اندازه کافی خوب نیستند. و شماره یک سابقش هم با تمام شدن قراردادش، رایگان از تیم می‌رود.

حداقل روی کاغذ، سیتی دو تن از بهترین دروازبان‌های دنیا را دارد. جو هارت در سال‌های اخیر همیشه یکی از بهترین‌های جزیره بوده. اما گواردیولا بازی با پای او را قبول نداشت. برای همین اجازه داد تیم را ترک کند. براوو برای پر کردن جایش با مبلغ سنگین 17 میلیون پوند خریداری شد. اما او هم نتوانسته با لیگ جزیره خودش را سازگار کند.

این بازیکن 33 ساله با رکوردی بهتر از این نمی‌توانست وارد سیتی شود. او دابل پیاپی را در اسپانیا با بارسلونا تجربه کرد و با کاپیتانی برای کشورش، شیلی را در دو سال متوالی قهرمان کوپا کرد. او با تجربه زیادی به انگلیس آمد اما از همان ابتدا اوضاع بد آغاز شد، در مسابقه‌ای برابر یونایتد که او یک سانتر ساده را جلوی پای زلاتان انداخت تا دروازه‌اش را باز کند.

دروازبان ذخیره تیم ویلی کابایرو فعلا وارد ترکیب اصلی شده تا فشار را از روی براوو بردارد. او در حقیقت عملکرد خوبی هم داشته و در 4 بازی اخیر تنها یک بار دروازه‌اش باز شده. او به نظر اعتماد به نفس بالایی دارد و باید در نظر بگیریم در مورد دفاعی حرف می‌زنیم که قبل از ورودش به ترکیب، بیشترین گل را بین هشت تیم بالای جدول دریافت کرده بود.

اما این دروازبان 35 ساله در پایان فصل قراردادش تمام می‌شود و خیلی بعید است سیتی فصل آینده را با او به عنوان دروازبان شماره یک خود آغاز کند. هارت هم گفته دورانش در اتحاد تمام شده و در تابستان به دنبال یک باشگاه جدید خواهد بود. تیم‌هایی مانند لیورپول، چلسی و وستهام اخیرا به او لینک شده‌اند.  براوو هم احتمالا مدتِ زیادی از ترکیب دور نخواهد ماند اما تا پایان فصل باید تاثیر بزرگی از خود نشان دهد. و گر نه به طور حتم سیتی در تابستان به دنبال یک دروازبان جدید خواهد بود.

برای همین است که ماه‌های آتی می‌توانند برای برنامه‌های سیتی در تابستان حیاتی باشند. آن‌ها باید تصمیم بگیرند به دنبال یک دروازبان شماره یک باشند و یا این‌که یک بازیکن برای نیمکت بخرند و براوو را به عنوان دروازبان اصلی حفظ کنند.

چرونیمو رولی هم دروازبان دیگریست که سیتی می‌تواند بازخرید کند. آن‌ها او را تابستان گذشته از اروگوئه خریدند و سپس به سوسیداد فروختند. اما در هنگام ترانسفر، یک بند بازخرید برایش گذاشتند. پرزیدنت سوسیداد هم گفته که اگر سیتی او را بخواهد و خود رولی هم بخواهد به منچستر برود، آن‌ها مانعش نمی‌شوند. این دروازبان 24 ساله در فصل جاری فرم خوبی داشته و بعد از آسنخو و تراشتگن، بیشترین تعداد کلین شیت را در لالیگا ثبت کرده.

دوناروما از میلان و موارس از بنفیکا گزینه‌های دیگری هستند که به سیتی لینک شده‌اند.

براوو از 24 ضربه آخری که به سمت دروازه‌اش زده شده 16 گل خورده. اگر او شانس دومی پیدا کند، باید فوق العاده بهتر شود. و گر نه سیتی در تابستان به دنبال یک شماره یک جدید خواهد رفت.

۲    
آی اسپورت
2017-02-08 17:56:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر