فهرست
عکس روز: ملاقاتی برای آینده
عکس روز: ملاقاتی برای آینده

عکس روز: ملاقاتی برای آینده

آی‌اسپورت- مهدی شریفی، کشف زلاتکو کرانچار برای ترکیب اصلی سپاهان بود. پدیده‌ای که به همراه علی کریمی فرصت بازی در تیم اصلی را زیر نظر کرانچی به دست آورد. شریفی و کریمی قرار بود ستاره‌های اصلی نسل جدید سپاهان باشند اما هر دو بعد از مدتی از خانه دور شدند. شریفی در لیگ سیزدهم، به مهاجم موردعلاقه سرمربی کروات سپاهان تبدیل شد. بازیکنی که در آکادمی ذوب‌آهن رشد کرده بود اما ذوبی‌ها هرگز به استفاده جدی‌تر از او علاقه نشان نداده بودند. گلزنی در 5 مسابقه متوالی در لیگ سیزدهم، مهدی شریفی را صاحب یک نامِ آشنا در لیگ برتر کرد. او در اولین فصل حضور در سپاهان، هفت بار موفق به گلزنی در لیگ شد. ضربه‌های تماشایی و گل‌های حساس، این بازیکن را قهرمان جوان فولادشهر کردند.

یک سال بعد، او با خلعتبری و پریرا زوج طلایی خط حمله سپاهان را تشکیل داد و در پایان همین فصل، به قهرمانی لیگ برتر رسید. نمایش‌های خیره‌کننده او در آسیا، حرف و حدیث‌هایی در مورد پیشنهادی خارجی این تمام‌کننده درجه یک به وجود آوردند اما شریفی برای لیگ پانزدهم نیز در سپاهان ماندگار شد. 17 هفته بعد از آغاز این لیگ، او با خداحافظی‌اش از سکوهای فولادشهر هواداران سپاهان را شوکه کرد. مهدی ناچار بود برای سپری کردن دوران سربازی به تراکتورسازی ملحق شود. در فصل اول بازی با تراکتور، او تنها یک گل به ثمر رساند و جالب اینجاست که این گل را نیز وارد دروازه سپاهان کرد. در لیگ شانزدهم اوضاع به مراتب بدتر شد. آسیب‌ديدكي طولاني مدت، شريفي را از فوتبال دور كرد تا اين مهاجم اولين مسابقه‌اش را در هفته دوازدهم ليگ انجام بدهد. ستاره سابق سپاهان فصل را در شرايطی به پايان رساند كه فقط 3 گل در مقابل اسم‌اش قرار گرفته بود.

سرباز اين روزهای تراکتور، تفاوت زیادی با ستاره کشف شده در سپاهان دارد اما امیدوار است در شروع فصل جدید، به بدشانسی‌هایش فرصتی برای عرض اندام دوباره ندهد. مهدی در جریان مسابقه روز گذشته با سپاهان، برخورد گرمی با زلاتکو کرانچار داشت. ملاقاتی که برای آینده سپاهان مهم به نظر می‌رسد. دوران سربازی شریفی در تعطیلات نیم فصل لیگ هفدهم به پایان خواهد رسید و این بازیکن از نیم‌فصل دوباره شاگرد کرانچار خواهد شد. او با تیم اصفهانی قرارداد دارد و به زودی دوباره پیراهن طلایی‌ها را بر تن کند. بازگشت مهدی شریفی از سربازی و مسعود حسن‌زاده از مصدومیت، تحول بزرگی در خط حمله سپاهان در نیم‌فصل دوم لیگ به وجود خواهد آورد. دوران دوری این ستاره‌های بااستعداد از تیم  زلاتکو کرانچار، فقط چند ماه دیگر طول خواهد کشید.

۷    
آی اسپورت
2017-07-15 16:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر