فهرست
برانکو در مرز جاودانگی
برانکو در مرز جاودانگی

برانکو در مرز جاودانگی

آی اسپورت - داربی همیشه داربی است و این مساله، بازیکن و مربی یا ایرانی و خارجی نمی‌شناسد. همان‌طور که بازیکنان برای درخشش در این دیدار خاص انگیزه ویژه‌ای دارند و می‌دانند که به این ترتیب می‌توانند یک شبه راه صدساله را طی کنند، مربیان هم به دنبال آن هستند که با ثبت کارنامه قوی در تقابل با حریف دیرینه، هم جایگاه‌شان را تضمین کنند و هم محبوبیت‌شان را بین هواداران افزایش بدهند. این ماجرا در مورد برانکو ایوانکوویچ هم کاملا صادق است. سرمربی کروات سرخپوشان در دو سال گذشته عملکرد خارق‌العاده‌ای داشته و اینطور به نظر می‌رسد که در فصل جاری، پرسپولیس را در مسیر سریع‌ترین قهرمانی تاریخش قرار داده است. با این وجود خود او هم خوب می‌داند که چنین افتخاری در صورت ناکامی احتمالی در داربی تهران، چندان گوارا نخواهد بود. همه رکوردهای رویایی او به کنار، اما باخت به استقلال جوان و حتی نبردن این تیم می‌تواند از شیرینی این فصل رویایی برای قرمزها بکاهد.

پرسپولیس تا به حال دو بار قهرمان لیگ برتر شده، اما در هیچ‌کدام از آن فصول نتوانسته پیروزی در داربی را تجربه کند. دو تساوی بدون گل در لیگ اول با علی پروین و دو تساوی یک - یک با ضعیف‌ترین استقلال تاریخ در لیگ هفتم با افشین قطبی، باعث شده سرخ‌ها هیچ‌وقت طعم قهرمانی همزمان با بردن حریف دیرینه را نچشند. برانکو می‌داند که برای هر چه ماندگارتر کردن خودش در تاریخ باشگاه پرسپولیس نیاز ویژه‌ای به این پیروزی دارد. مطمئنا برد در داربی باعث افزایش شانس قهرمانی سرخ‌ها می‌شود و می‌تواند به این تیم در مسیر شکستن برخی رکوردهای خاص کمک کند. کسب هفتمین برد متوالی و یا ثبت بیشترین تایم بسته بودن دروازه در تاریخ لیگ حرفه‌ای، دستاوردهای کمی نیستند، اما لذت اصلی بردن استقلال، چیزی فراتر از آمار و ارقام و یا اعداد و روایت‌هاست. برانکو می‌داند که این پیروزی می‌تواند تصویرش را در ذهن هواداران پرسپولیس «ابدی» کند و این همان رمز کشف‌نشده‌ای است که پشت یکشنبه اسرارآمیز خانه کرده!

پرسپولیسی‌ها به طور کلی خاطرات خوشی از خارجی‌ها در داربی تهران دارند. آنها با آلن راجرز استقلال را شش‌تایی کرده‌اند و با همین آقای برانکو چهار بار دروازه حریف را گشوده‌اند. زوج ایمون زاید و مصطفی دنیزلی برای آنها یادآور پیروزی سه بر دو در داربی74 است که شاید از دید برخی هواداران، بزرگ‌ترین روز تاریخ باشگاه باشد. در همین راستا برانکو هم فعلا آمار خوبی در داربی‌ها داشته و از دل چهار تقابل با استقلال، دو پیروزی و دو مساوی کسب کرده است. بردن در بازی امروز اما، علاوه بر استمرار شکست‌ناپذیری پروفسور، آمار او را هم به شکل فوق‌العاده‌ای بهبود خواهد بخشید. این، خامه روی کیک قهرمانی پرسپولیس است؛ خامه‌ای که برای هواداران از هزار من عسل هم شیرین‌تر خواهد بود. فقط یک لحظه چشم‌تان را ببندید و فکر کنید پرسپولیس با پیروزی در این بازی، در آستانه کسب عنوان قهرمانی، بی‌هیچ دغدغه‌ای آماده حضور در لیگ قهرمانان آسیا شده است. آیا هیچ حس دیگری را می‌شود با این فضا تاخت زد؟ برانکو تا رسیدن به این نقطه، فقط 90دقیقه فاصله دارد.

 

روزنامه گل

۴ ۲  
آی اسپورت
2017-02-12 11:34:00
نظر دهید

۲ نظر
منصور
يكشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۴۲
شتر در خواب بیند پنبه دانه
گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه
۱
saman207
يكشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۳۲
بوی بهبود ز اوضاع جهان نمی‌شنوم!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر