فهرست
گل محمدی ریسک کرد؛ پرسپولیس باخت
گل محمدی ریسک کرد؛ پرسپولیس باخت

گل محمدی ریسک کرد؛ پرسپولیس باخت

آی اسپورت - گل محمدی در روز پر اشتباه کادر فنی سه امتیاز مفت را از چنگ پرسپولیس پراند. تغییرات عجیب گل محمدی در خط دفاعی و بازی دادن به شیری با احوالات اینروزها در خط دفاعی فقط یک دلیل داشت، آن هم اینکه گل محمدی نمی خواست مشکل خط دفاعی را با تغییرات در پستهای دیگر که تازه جواب گرفته بود ترمیم کند، اما ریسک گل محمدی جواب نداد و اتفاقا اواسط نیمه اول به این نکته پی برد اما کمی دیر بود.

 

ترکیب اولیه و قلب دفاع

هنوز خاطره آن ترکیب ناهمگون پرسپولیس در دربی فینال حذفی که اتفاقا یکی از دلایل شکست این تیم در آن بازی بود در ذهن افکار عمومی هوادارن پرسپولیس هست که باز هم اتفاقا در همان اواسط نیم اول آن بازی دست به اصلاح ترکیب زد. از گل محمدی که خود یکی از با سابقه ترین و فنی ترین مدافعین وسط این فوتبال بوده بعید هست که با چنین زوجی قلب دفاع را شکل دهد، اصلا فیزیک این بازیکن شرایط ایده آلی برای حضور در این پست را ندارد، شرایط روانی این روزهای او برای این پست حساس جای خود. مرکز ثقل پایین،طول گام کوتاه، عدم آگاهی محیطی مناسب برای این پست و قد کوتاه شیری قطعا یکی از دلایل شکست پرسپولیس در این بازی هست ، که انصافا این دیگر به دوش کادر فنی پرسپولیس هست.

 

منطقه پرواز ممنوع

حالا باید دست مریزاد گفت به باعث و بانی پراندن شجاع و نادری برای پرسپولیس. دقیقا در روزی که دو مدافع تخصصی تیم مصدوم بودند و گل محمدی ریسک حضور سید جلال را نکرد خلا حداقل یک مدافع وسط کلاسیک و بازی کرده کاملا به چشم آمد.

 

عدم ریسک

کادرفنی رو بازی سیدجلال ریسک نکرد، صد البته کار حرفه ای کرد اما روی ترکیب قلب دفاع ریسک بزرگی کرد که اتفاقا جواب نداد. حتی اگر سید جلال در بازی هی بعد هم برسد، پرسپولیس اید به فکر خط دفاعی خود باشد حتی برای جنبهه راست خود.

 

دست خالی

از آن جمله نخ نمای این روزهای پرسپولیس هست، بله شاید برای ادامه راه و قهرمانی نیاز به تقویت تیم هست اما واقعا برای این چنین بازی هایی دیگر بضاعت پرسپولیس به نظر کافیست، اشکال فنی این تیم اساسی هست.

 

عدم حفط نتیجه

تکرار این جمله که پرسپولیس خوب گل می زند اما حفظ نمی کند کمی تکرار مکررات شده، به قهرمانی های چند سال اخیر نگاه کنید پرسپولیس گل نمی خورد و گل می زد، اما دقیقا از فینال آسیا به این سمت پرسپولیس به هر دلیلی بازی را در دقایقی وا می دهد.

 

تعویض

فلسفه تعویض کادر فنی چیست در پرسپولیس ما که متوجه نشدیم، اگر در دربی همین شکل تعویض ها را انجام می داد، لان حتما فشار کمتری هم روی تیم هم کادرفنی حاکم بود. آمدن عالیشاه به جای پهلوان که تازه راه افتاده بود یا مهدی خانی به جای امیری و همجنین شجاعی با عبدی؟! رمضانی هم که انگار نه انگار.

 

 

۱ ۲  
آی اسپورت
2021-01-26 18:59:00
نظر دهید

۲ نظر
مهدی
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹، ۰۹:۳۲
موضوعات تصمیم ساز در ذهن کادر فنی پرسپولیس به طور صحیح شناسایی و ارزش گزاری نشده اند، بر همین اساس آنچه در نهایت به عنوان تصمیم به مرحله اجرا میرسه اثر گذاری به اندازه خودشو داره نه به اندازه مناسب و یا مورد انتظار.

مسئله دیگه نشونه هایی از غرور پنهان در کادر فنی پرسپولیس دیده میشه، و اون هم اینه که فکر می کنند که یک، بازی بر اساس طرح تاکتیکی خودشون و عدم توجه به شیوه بازی حریف و دو، فوتبال مالکانه دیگه نهایت فوتباله و فکر می کنند که به درستی و به طور کامل توانایی ذهنی و عملی این کار رو دارند.
در صورتیکه نشانه های زیادی از ضعف اجرای این دو عامل تا اینجای کار در پرسپولیس دیده شده.
فرهاد
جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۹، ۰۰:۰۰
خدا باعث بانی پراندن خلیل زاده را ... اره پول مفته 20 میلیارد باید بهش می دادند . رسول پناه جلو زیاده خواهی را گرفته اینجور باهاش رفتار کردند بعد میگویند چرا قیمت بازیکنان بالا میرود یا چرا پرسپولیس همیشه بدهکار است برای همین ریخت و پاش ها . سرلک که در 7 سال سپاهان جمعا 4 میلیارد نگرفت برای یک فصل از پرسپولیس 5 میایرد گرفته. حالا وای اگر یک تیم شهرستانی ریخت و پاش کند ولی پرسپولیس باید بازیکن هر چفقدر گفت بدهد حتی اگر قرارداد 2 میلیاردی داشته باشد و 20 میلیارد خواست باید بدهد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر