فهرست
افزایش سهمیه ایران در آسیا؛ چقدر ممکن است؟
افزایش سهمیه ایران در آسیا؛ چقدر ممکن است؟

افزایش سهمیه ایران در آسیا؛ چقدر ممکن است؟

آی اسپورت – با پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و مشخص شدن تکلیف صعودکننده‌ها به مرحله بعد، زمزمه‌هایی مبنی بر افزایش سهمیه ایران در این مسابقات از فصل آینده در رسانه‌ها مطرح شد. سهیل مهدی رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ هم این شایعات را رد نکرد و گفت: «این احتمال وجود دارد که سهمیه‌ فوتبال ایران در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا به ۱+۳ افزایش پیدا کند.»

اما چرا چنین شایعه‌ای مطرح شده است و چقدر ممکن است سهمیه ایران برای فصل بعد افزایش یابد؟ یکی از دلایل مطرح شدن ناگهانی چنین شایعه‌ای، حذف دو تیم اماراتی العین و الوصل در مرحله گروهی لیگ قهرمانان بود. امارات 3 نماینده در این فصل داشت ولی العین و الوصل در گروه‌های خود آخر شدند و فقط الوحده بود که موفق به صعود از گروه خود شد. گفته می‌شود این نتایج باعث خواهد شد تا سهمیه امارات که 3+1 بود برای فصل آینده کم شود و به سهمیه ایران اضافه شود.

اما به دلایلی بعید است چنین اتفاقی رخ دهد. دلیل اول این است که نمایندگان ایران هم تقریبا مثل اماراتی‌ها نتیجه گرفته‌اند. پرسپولیس در گروه خود آخر شده، استقلال در رده سوم گروهش قرار گرفته و فقط ذوب‌آهن موفق به صعود به مرحله بعد شده است. با این شرایط هر اتفاقی برای سهمیه‌های امارات بیفتد احتمالا برای سهمیه‌های ایران هم خواهد افتاد. دلیل دوم این که نتایج تیم‌های قطری بهتر از ایرانی‌ها و اماراتی‌ها بوده. الدحیل و السد از گروه خود صعود کرده‌اند و فقط الریان حذف شده و اگر قرار به افزایش سهمیه باشد، احتمالا سهمیه قطر از 2+2 به 3+1 تغییر خواهد کرد.

 

  ۱  
آی اسپورت
2019-05-21 19:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
شترگاوپلنگ
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۰۰:۱۳
امسال نسبت به پارسال فقط امتیازهای امسال که اضافه نمیشه ...امتیازهای 2015 هم حذف میشه اگه کشوری 2015 کلی امتیاز گرفته باشه کلی ضرر میکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر