فهرست
فرصت طلایی رئال برای شکار ستاره منچستر
فرصت طلایی رئال برای شکار ستاره منچستر

فرصت طلایی رئال برای شکار ستاره منچستر

آی اسپورت - اگر یک مقطع را بهترین فرصت برای جذب پل پوگبا بدانیم، آن همین تابستان است. گزینه محبوب زیدن الدین زیدان، سال 2016 یوونتوس را به ممقصد یونایتد ترک کرد و تنها یک سال دیگر از قراردادش باقیمانده است. پوگبا که وارد 27 سالگی شده، خواهان جدایی است ولی طبق شنیده ها باشگاه انگلیسی تلاش ها برای تمدید قرارداد با او را آغاز کرده است. یونایتد می داند که اگر موفق به تمدید قرارداد با پوگبا نشود، بهترین کار فروش او برای ممانعت از جدایی وی به عنوان بازیکن آزاد است.

اختلافات مدیر برنامه های او یعنی مینو رایولا با سران یونایتد  به خصوص اوله گنار سولسشر(سرمربی) واضح است. او اخیرا حتی اعتراف کرده بود که پوگبا تا پایان فصل به یونایتد متعهد خواهد ماند و اگر نیاز باشد، برای جدایی او با سران باشگاه وارد مذاکره خواهد شد.

در این بین اما یک مشکل بزرگ وجود دارد و آن هم بندی در قرارداد پوگباست که به یونایتد اجازه می دهد قرارداد او را به صورت خودکار یک فصل دیگر تمدید کند. در واقع منچستری ها ابتدا قصد دارند پس از مذاکره با پوگبا برای تمدید با وی به تفاهم برسند ولی اگر ستاره فرانسوی مخالفت کنند، به احتمال فراوان قراردادش را خودسرانه یک سال دیگر نیز تمدید خواهند کرد. این بند در قرارداد تمام بازیکنان یونایتد وجود دارد. بندی که اگر فعال شود، تنها باعث عصبانیت بیشتر پوگبا و افزایش انگیزه او برای جدایی خواهد شد. در واقع پوگبا قطعا قید تمدید را خواهد زد و تنها جدایی او یک سال به تعویق خواهد افتاد.

سولسشر فوریه گذشته در جریان یک مصاحبه گفت که پوگبا بازیکن یونایتد است و نه رایولا و ایجنت ایتالیایی نیز در پاسخ گفت که پوگبا نه بازیکن یونایتد است و نه بازیکن من و امیدوارم سولسشر قصد نداشته باشد این بازیکن را در یونایتد زندانی کند. در کشمکش بین دو طرف، این رئال مادرید است که بیشترین استفاده را خواهد برد و در واقع این بهترین فرصت برای باشگاه مادریدی است تا برای جذب پوگبا قدم های اساسی را بردارد.

یونایتد تابستان گذشته حاضر نشد با کمتر از 200 میلیون یورو به پوگبا اجازه جدایی بدهد و سران رئال با وجود اصرارهای شدید زیدان، در نهایت تصمیم گرفتند که قید پوگبا را بزنند ولی تابستان پیش رو شرایط متفاوت خواهد بود. اگر پوگبا تابستان گذشته 200 میلیون یورو ارزش داشت، امسال ارزش او به 100 میلیون یورو کاهش یافته است. رقمی که به خاطر بحران ویروس کرونا و مشکلات مالی شدید باشگاه ها می تواند به میزبان قابل توجهی کاهش نیز پیدا کند.

در انگلیس بر این اعتقادند که پس از درخشش اخیر برونو فرناندز در یونایتد، حالا سران این باشگاه مثل گذشته مخالف جدی جدایی پوگبا نیستند و در صورت رسیدن پیشنهادی خوب، حاضر به انتقال ستاره فرانسوی خواهند شد. ستاره ای که زیدان همواره در نشست های خبری خود به تمجید از او پرداخته است. رئال برای محقق کردن رویای زیدان، فرصتی بی نظیر در تابستان پیش رو دارد؛ به عبارتی یا حالا یا هیچ وقت.

     
آی اسپورت
2020-03-26 20:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر