فهرست
آلمان - هلند؛ نبرد همیشه جذاب
آلمان - هلند؛ نبرد همیشه جذاب

آلمان - هلند؛ نبرد همیشه جذاب

آی اسپورت - نیمه نهایی ۱۹۸۸، هلندی ها مهمان ژرمن ها بودند، آلمان با گل لوتار ماتیوس از روی نقطه ی پنالتی از هلند پیش افتاد اما شانزده دقیقه به پایان رونالد کومان از روی نقطه ی پنالتی بازی را به تساوی کشاند. شاید جذابترین گل تیم ملی هلند را مارکو فان باستن افسانه ای دو دقیقه مانده به پایان بازی نیمه نهایی جام ملت های ۱۹۸۸ وارد دروازه آلمان ها کرد . گل پیروزی بخش برابر رقیب سنتی ،برابر آلمانی که توانسته بود ۱۴ سال قبل هلند را در خاکش به همین منوال شکست دهد،  اما حالا هلندی ها از خوشحالی سرمست بودند و توانسته بودن لذت انتقام را بچشند .

بازی که در پایان با حواشی بسیاری ادامه پیدا کرد و هنگام تعویض لباس های بازیکن ها با یکدیگر به مانند رسم پایان همه بازی ها، رونالد کومان آن حرکت اعتراضی را با پیراهن آلمان ها بخاطر حمله ی نازی ها و کشتن مردم انجام داد تا عکس آن حرکت برای همیشه در تاریخ ثبت شود .

دوسال بعد در سال ۱۹۹۰ ، جام جهانی ایتالیا ، آلمان در مقابل هلند ، ورزشگاه سن سیرو ، هلندی ها ۲ بر یک تن به شکست دادند و در آخر آلمان ها توانستند با گل آندریاس برمه از روی نقطه پنالتی با شکست آرژانتین مارادونا در فینال قهرمان جهان شوند ، اما شاید جدا از نتیجه ی حیثیتی آن بازی حرکت فرانک رایکارد و پرتاب آب دهانش بر روی رودی فولر در ذهن همه ماند .

حالا امشب در مقدماتی یورو ۲۰۲۰ این دو تیم باز هم به دیدار یکدیگر میروند و تا نبرد جذاب دیگری را شاهد باشیم ، بازی رفت را مردان یواخیم لو با نتیجه سه بر دو از لاله های نارنجی بردند و امشب هلند برای انتقام وارد خاک ژرمن ها می‌شود .

۱۸    
آی اسپورت
2019-09-06 17:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر