فهرست
نکته روز: الگوی سربازی برای عالیشاه و نوراللهی
نکته روز: الگوی سربازی برای عالیشاه و نوراللهی

نکته روز: الگوی سربازی برای عالیشاه و نوراللهی

آی اسپورت- تنها چند روز بعد از قطعی‌شدن حذف نام احمد نوراللهی از فهرست پرسپولیس در نیم‌فصل دوم، جدایی امید عالیشاه از این باشگاه نیز قطعی شد تا هر دو ستاره مهیای حضور در ترکیب تراکتورسازی شوند. احمد بعد از یک خداحافظی باشکوه 50 هزار نفری از جمع قرمزها جدا شد و امید عالیشاه در سکوت، به تراکتورسازی رفت. آن‌ها جدیدترین ستاره‌های سرباز فوتبال ایران به شمار می‌روند و به نظر می‌رسد نیمکت‌نشینی هر دو در تیم برانکو، نقش مهمی در تسریعِ سربازشدن‌شان داشته باشد. حضور در تیم‌های نظامی برای بسیاری ازستاره‌های فوتبال ایران در سال‌های اخیر، به درجازدن و متوقف‌شدن روند پیشرفت منجر شده است اما مردان شماره هشت و دو در خط هافبک سرخپوشان، می‌توانند امیدوار باشند که این دوران برای‌شان به جای کابوس، به رویا ختم شود. بهترین الگو برای آن‌ها شاید حسین ماهینی باشد. مدافعی که این روزها در ترکیب پرسپولیس می‌درخشد و توانسته است از همه مشقت‌های دوران سربازی در قامت یک فوتبالیست، با موفقیت عبور کند.

بسیاری از ستاره‌های نسل‌های گذشته سرخابی‌ها، با وعده بازگشتِ زودهنگام به تیم محبوب، سربازی را در تیم‌های نظامی آغاز کردند و بیشتر آن‌ها، دیگر هرگز نتوانستند پیراهن باشگاه موردعلاقه را بپوشند. داستان حسین ماهینی اما کاملا متفاوت بود. این بازیکن در اوج دوران فوتبال‌اش، با شوکِ بزرگ باطل‌شدن معافیت سربازی روبرو شد اما اشتیاق‌اش برای فوتبال و تمرکزش برای درخشیدن را از دست نداد. مدافع محبوب کی‌روش، بازیکن تیم‌ملی، ستاره و مدافع پنالتی‌زن پرسپولیس چند ماه از فوتبال محروم بود و در بازگشت، با ملوان بندرانزلی قرارداد بست تا به عنوان سرباز در خدمت تیمِ نیروی دریایی باشد. کمی طول کشید اما ماهینی در ملوان به استاندارهای بهترین سال‌های فوتبال‌اش نزدیک شد و آنقدر تلاش کرد تا دوباره موردتوجه پرسپولیسی‌ها قرار گرفت. در اولین روزهای نقل و انتقالات تابستانی، وقتی همه بازیکن‌ها سرگرم استراحت و یا حرارت‌بخشیدن به تنور نقل و انتقالات بودند، حسین ماهینی در حال تمرین‌کردن دیده می‌شد و نتیجه این تمرین‌ها، آمادگی او در شروع فصل جدید بود. ستاره بوشهری جایگاه‌اش در پرسپولیس را پس گرفت و حتی رامین رضاییان را به نیمکت تیم دوخت. اتفاقی که چند ماه قبل کاملا باورنکردنی به نظر می‌رسید. ماهینی دوباره به تیم ملی نیز دعوت شد تا عملا همه از چیزهای از دست رفته‌ در دوران سربازی را جبران کند. او حالا می‌تواند الگوی خوبی برای دو ستاره جوان پرسپولیس باشد. احمد نوراللهی در تراکتور شانس بازی بیشتری به دست خواهد آورد تا شاید استعدادهای بیشتری از خودش نشان بدهد و به حد و اندازه‌های فیکس‌شدن در یک تیم لیگ برتری برسد و امید عالیشاه با درخشش در تراکتور می‌تواند کی‌روش را مجاب کند که نمایش‌های موفق‌اش، تنها به خاطر مجموعه سرحال تحت هدایت برانکو نبوده است. احمد و امید آنقدر خوب هستند که دوران سربازی، نابودشان نکند. البته به شرطی که به این مقطع حساس، نه به شکل یک سردرگمی اجباری، بلکه به عنوان یک تجربه جدید نگاه کنند. آن‌ها باید به ماهینی نگاه کنند و برای چالش جذاب پیش رو آماده شوند.

۹ ۳  
آی اسپورت
2016-12-28 15:30:00
نظر دهید

۳ نظر
ملوانی
چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۰۳
از دیگر الگوهای موفق میشه به مرحوم اولادی،محسن مسلمان ، سید محمد حسینی نام برد و نمونه معروف ناموفق بختیار رحمانی هستش
۷
محمد
چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۰۷
عکس چه ربطی به متن داشت؟
۴
تراختور فاناتی
چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۱۷
اینا تو تراختور هم نیمکت نشین میشوند قول میدم تا پایان فصل یکی دو بازی بیشتر نکنن شریفی هم از پارسال اومده تراختور تعداد بازیاش به تعداد انگشتان دست هم نرسیده
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر