فهرست
گزارش روز؛ پدیده‌ای به نام مالک جدید نفت
گزارش روز؛ پدیده‌ای به نام مالک جدید نفت

گزارش روز؛ پدیده‌ای به نام مالک جدید نفت

آی اسپورت – حمیدرضا جهانیان که باشگاه نفت را خریده، غیر از نامه نوشتن در حمایت از تتلو ، کلی اتفاقات جالب دیگر هم در این سال‌ها رقم زده.

 سکانس اول/ریاست جمهوری

 دفتری بسیار شیک و مجلل به فردی تعلق داشت که رویای خاصی را در سر می پروراند، رویایی به نام شهرت! عطش دیده شدن و میل به حضور در مجامع مختلف. اینگونه بود که رییس آن دفتر در فروردین سال 96 اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری قرار است کاندیدا شود. حمیدرضا جهانیان در بیانیه کاندیداتوری خود اعلام کرد:« به نظر بنده اصلی ترین مشکل ما معضل اقتصادی ست و این معضل تنها با ورود افراد اقتصاددان نه سیاست مدار صرف قابل رفع می باشد و تا زمانی که اقتصاد ما درگیر نگاه های تک بعدی سیاسی میباشد این مشکل به قوت خود باقی خواهد ماند.» همین خبر چند خط برای فردی که دنبال دیده شدن است کافی می باشد. مشخص نشد وی برای ثبت نام اقدام کرد یا خیر؟! اما همینقدر آگاهیم که یک ماه پس از این اعلام کاندیداتوری، در جایی دیگر خود را در تیررس دوربین های خبرنگاران قرار داد.

  سکانس دوم/نشست خبری دفاع مقدسی

 اردیبهشت سال 96 همراه با رضا ایرانمنش در نشست خبری «بررسی معضلات فرهنگی هنری جامعه» شرکت کرد. نشستی که مشخص نیست دقیقا چه ارتباطی به شرکت نفتی تحت مدیریت جهانیان دارد؟! وی در این نشست وعده تاسیس «آی آر وود» را داد که قرار است به مصاف «هالیوود» برود:« متاسفانه هنرمندان از هر رشته در کشورمان مظلوم واقع شدند تا جایی که اگر از دید عموم خارج شوند فراموش می شوند بعد از اتفاقات و حوادث مجددا مورد توجه قرار می گیرند و با تاسیس و تشکیل irwood نه تنها وارد عرصه سینمای جهانی خواهیم شد بلکه اداره و مدیریت آن توسط هنرمندان و پیشکسوتان هنر انجام می گیرد.حتی اساسنامه و نحوه تشکیل و تاثیر آن توسط هنرمندان انجام خواهد گرفت که ابتدا باید رفاه و آسایش مهیا شود که در آرامش کامل irwood همچون خورشید در جهان فرهنگ بتابد»

 سکانس سوم/شکستن هیمنه آمریکا

 یک خبرگزاری ارزشی در گزارشی که بیشتر به رپورتاژ شباهت دارد می نویسد:« وی در ابتدا تمایلی برای مصاحبه ندارد، می‌گوید ممکن است اسمش در رسانه‌ها بیاید و برایش مزاحمت‌هایی ایجاد شود اما وقتی با اصرار ما برای بیان حقیقت ماجرا روبرو می‌شود آرام آرام شروع به شفاف‌سازی می‌کند و از برخی زوایای علت توقیف کشتی «مرسک تایگریس / MV Maersk Tigris» می‌گوید.داستان از این قرار است که سال 94 یک کشتی در خلیج فارس توسط نیروی دریایی ایران توقیف می شود که گویا با شکایت آقای جهانیان این حکم توقیف صادر شده است. اینکه سرانجام این پرونده به کجا انجامید هنوز مشخص نیست اما بحران و تنشی اساسی در خلیج فارس نزدیک بود شکل گیرد که به خیر و خوشی و با درایت مسوولان به پایان رسید.

 سکانس چهارم/پرونده قضایی

 نام او را سرچ کنید،این خبر را در ایسنا و سایر سایت ها می بینید. یک خبر رسمی از سوی قوه قضاییه:« حميد رضا جهانيان فرزند علي اصغر مدير عامل وقت شرکت پتروپارس گلف از حيث اتهام مشارکت در کلاهبرداري به تحمل شش سال حبس تعزيري و پرداخت جزاي نقدي به مبلغ چهار ميليارد و سيصد و پنج ميليون و هشتصد و هفتاد و پنج هزار ريال در حق دولت و سه سال محروميت از حقوق اجتماعي و رد مبلغ چهارصد و نود و دو هزار و صد دلار و بيست و هفت سنت در حق بانک صنعت و معدن محکوم شد.»

 سکانس پنجم/فوتبال نفتی

 «به دنبال ارتباط با فوتبال مدرن اروپا هستیم، بازیکنان ما هم پتانسیل این را دارند که در این سطح بازی کنند، ما می‌خواهیم از حالت سنتی خارج شویم و به حالت مدرن در فوتبال برسیم.» اینها حرفهای مدیری است که به روشی جدید یعنی بلند کردن دست توسط بازیکنان تیم، سرمربی جدید تیمش را انتخاب کرد. جهانیان چند روز پیش تیم نفت تهران را از  فرد مشکوک اقتصاد ایران یعنی تقی گلرخسار، تحویل گرفت و علی کریمی را سرمربی تیمش کرد. سپس در حکم دیگری امیر تتلو را به عنوان تماشاگر این تیم استخدام کرد تا بتواند در فضای مجازی برای تیمش طرفدار بخرد. کاندیدای سابق ریاست جمهوری از تتلو نتوانست استفاده مفید کند، ببینیم هنر جهانیان چیست؟! 

سکانس ششم/در شهر چه خبر است؟!

 اینکه فردی با چنین رزومه و سوابقی بتواند تنها چند ساعت مانده به پایان نقل و انتقالات تیم ریشه دار نفت را خریداری کرده و به سرعت خود را در صدر اخبار فوتبال ایران قرار دهد، تنها و تنها اتفاقی است که می توان آنرا در ایران مشاهده کرد. جالب آنکه این فرد سایت خبری به نام جهانیان نیوز داشته و طی بیانیه ای اعلام کرد فقط و فقط اخباری که از سایتش منتشر می شود، حقیقت دارد! شما هم به عمق خودشیفتگی این بابک زنجانی جدید پی برده اید یا بازهم منتظر سکانسهای دیگر هستید؟

 

 

خبرآنلاین

۱۰ ۶  
آی اسپورت
2017-09-11 08:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
Ashkanred
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۴۸
یعنی نویسنده محترم اعتقاد دارند تیم نفت همچنان در اختیار تقی گلرخسار باشد . و هر روز اعتصاب و پیگیری بازیکنان بابت دریافت قرارداد و آبروریزی فدراسیون و وزارت نفت . قطعا همه معتقد هستند که این شرکت صلاحیت نفت رو نداشت و همانند راه آهن این تیم هم با گلرخسار و دوستان به لیگ یک می رفت .نویسنده به اصطلاح بی طرف !! مبلغ چهار میلیار ریال می شه چهارصد میلیون تومان یعنی کمتر از نصف قرارداد حمید خان درخشان!!!
۷ ۱
رضا
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۳۷
این خبرنگارا عادتشونه هرکی شیرفلکه رو روشون باز کنه شروع کنن کوبیدنش، هدف کل این نوشته ها تو پاراگراف آخر مشخصه که گفته فقط خبری که از سایت خودمون میاد بیرون معتبره. رسما گفته حقیقتی رو که همه میدونن، اینکه خبرنگارای ورزشی و بنگاه هاشون تو ایران یه مشت دلال بیسواد نون به نرخ روز خور هستن. حیف اسم خبرنگار که رو اینا گذاشتن، لکه ننگ خبرنگاری تو ایران خبرگزاری های ورزشی و کیهان و صبح صادق و یالثارات و ......
۹
No One
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۰۹
مردم ایران هیچ موقع تاریخ اینقدر خوار و ذلیل نبودن. خیلی برای خودم متاسفم که دارم تو این دوران زندگی میکنم
چرا به این روز افتادیم؟
منم برات متاسفم
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۳۰
منم برات متاسفم
ننگ بر تو
۱
میلاد
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۲۴
این یارو با این رزومه ای که داره نفت تهران رو منفجر نکنه شانس بیاره
۱
محمد تهران لی
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۰۲
اونایی که یهو میان یهو هم میرن.....
مثل رویانیان و کسای دیگه منتها این امثال جهانیان خوبی که داره از جیب خودش مایه میذاره... حالا از هر کجا آورده نوش جوووونش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر