فهرست
آرسنال-ناپولی؛ توپچی‌ها هراسی ندارند
آرسنال-ناپولی؛ توپچی‌ها هراسی ندارند

آرسنال-ناپولی؛ توپچی‌ها هراسی ندارند

آی اسپورت -  دو تیم آرسنال و ناپولی از ساعت ۲۳:۳۰ در دور رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا در ورزشگاه امارات به مصاف هم خواهند رفت. به بهانه این بازی حساس نگاهی می اندازیم به عملکرد توپچی های لندن در مقابل تیم های ایتالیایی در قرن جدید. آرسنال در قرن بیست و یکم تنها یک بار به دست تیم های ایتالیایی از رقابت های اروپایی حذف شده است. توپچی ها در ۳۵ بازی مقابل تیم های سری آ ۱۸ بار به پیروزی رسیده‌اند و تنها ۸ بار متحمل شکست شده‌اند. در این فصل نیز آن‌ها به همراه اونای امری که سابقه خوبی در لیگ اروپا دارد، در صدد کسب قهرمانی در این تورنمنت هستند.

آخرین باری که تیم شمال لندنی در برابر تیمی از ایتالیا قرار گرفت به فصل گذشته لیگ اروپا بر می گردد که آرسنال با هدایت آرسن ونگر موفق شد در مجموع ۵-۱ در برابر آث میلان به پیروزی برسد و به مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا صعود کند. تنها باری که توپچی ها نتوانستند از پس تیم ایتالیایی بربیایند به فصل ۲۰۱۱  لیگ قهرمانان اروپا باز می گردد که توپچی ها در دیدار رفت ۴-۰ در سن سیرو در مقابل آث میلان شکست خوردند. در دیدار برگشت علیرغم آن‌که شاگردان ونگر توانستند ۳ گل در نیمه اول به ثمر برسانند، اما موفق به زدن گل چهارم و برابر کردن نتیجه نشدند تا آرسنال از دور رقابت ها کنار رود. اما این دو تیم یک بار دیگر در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۰۷ به مصاف هم رفتند که آرسنال با تساوی ۰-۰ در امارات و پیروزی ۲-۰ در سن سیرو به دور بعد صعود کرد.

آرسنال در فصل ۲۰۱۳ هم در برابر همین ناپولی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا قرار گرفت که در دیدار رفت موفق به کسب پیروزی ۲-۰ شد، اما در دیدار برگشت ۲-۰ شکست خورد. آرسنال موفق به صعود از گروه شد، اما ناپولی به لیگ اروپا رفت.

یکی دیگر از پیروزی های مهم آرسنال در برابر تیم های ایتالیایی به فصل ۲۰۰۵ برمی‌گردد که آرسنال موفق شد در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۲-۰ در مجموع از سد یوونتوس عبور کند. این تنها پیروزی آرسنال در برابر یووه نیست و آن‌ها در دیدار رفت مرحله گروهی دور دوم فصل ۲۰۰۱ لیگ قهرمانان نیز موفق شدند ۳-۱ بیانکونری را شکست دهند، اما در دیدار برگشت ۱-۰ مغلوب شدند.

توپچی ها در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان در فصل ۲۰۱۱ پذیرای اودینزه بودند که در هر دو دیدار رفت و برگشت به پیروزی رسیدند و در مجموع با نتیجه ۳-۱ جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را کسب کردند.

آرسنال در برابر رم و لاتزیو نیز آمار خوبی در سده جدید دارد. آن‌ها در فصل ۲۰۰۱ در برابر لاتزیو در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به پیروزی ۲-۰ و تساوی ۱-۱ دست پیدا کردند و در مقابل رم نیز در فصل ۲۰۰۲ در مرحله گروهی دور دوم به پیروزی ۳-۱ خارج از خانه و تساوی ۱-۱خانگی بسنده کردند.

نود

     
آی اسپورت
2019-04-11 14:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر