فهرست
سادیو مانه لیورپول را به زندگی بازگرداند
سادیو مانه لیورپول را به زندگی بازگرداند

سادیو مانه لیورپول را به زندگی بازگرداند

آی اسپورت- برای یورگن کلوپ و تیمش بهتر از این نمی‌شد. لیورپول اولین بردش در لیگ در سال 2017 را کسب کرد، آن هم در دیداری حساس و مهم که آن‌ها را به زندگی بازگرداند. آن‌ها توانستند تاتنهام را شوکه کنند و به طرز فوق‌العاده‌ای تاتنهام را شکست دهند.

کلوپ گفته بود عملکردی می‌خواهد که باعث شود خنده بر لبان آنفیلد بازگردد. همین اتفاق هم افتاد. مسئول این موفقیت هم سادیو مانه بود. ملی‌پوش سنگالی از آن عملکردهایی بود که حریفانشان مطمئنا در آینده می‌گویند او یکی از سرسخت‌ترین بازیکنانی است که مقابلش بازی کرده‌اند. او رو به جلو کار کرد، سریع بود، بارها هم توپ‌های از دست رفته را بازگرداند. البته که موفق نشد تبدیل به اولین بازیکن لیورپول شود که مقابل تاتنهام هت تریک کرده است. البته بعد از فیل بوئرزما در سال 1974. بارها موقعیت داشت که این کار را انجام دهد و موفق نبود.

وقتی مانه روز خوبش باشد، فلیپه کوتینیو به خوبی تغزیه می شود، لالانا و فیرمینیو هم بهتر کار می‌کنند، در این بازی هم همین اتفاق افتاد و قرمزها توانستند راهی برای شکست دادن تاتنهام قدرتمند پیدا کنند.

می‌شد در این بازی کار در نیمه اول تمام شود، اما این که این اتفاق نیفتاد به لطف پوچتینو و لوریس بود. البته که گلزنی مانه برای سرمربی تیم مهمان کمی عجیب بود. او بازیکنانی را مامور مهار هم مانه و هم وینالدوم کرده بود. دو بازیکنی که همکاری‌های تاثیرگذاری در بازی داشتند.

اما بعد از نیمه اول آن‌ها حتی نتوانستند موقعیت‌های زیادی روی دروازه حریف ترتیب دهند و لیورپول هم توانست بعد از مدت‌ها کلین شیت کند. البته که در این بازی سوالات زیادی درباره خط دفاعی قرمزها در اذهان به وجود آمد. بیشترین این سوالات هم درباره کاریوس و مینیوله بود. قرمزها در سال 2017 تنها یک برد دیگر کسب کرده بودند، آن هم مقابل پلیموث، اما این برد برای آن‌ها حیاتی بود و می‌تواند منجی فصلشان باشد. در واقع این برد می‌تواند شروعی برای موفقیت‌های ماه‌های اخیر این تیم باشد.

در نهایت پیش‌بینی قبل از بازی کلوپ درست بود. او گفته بود بازیکنانش هنوز هم بازیکنان خوبی هستند و فقط نتایج مثبت برای آن‌ها از راه نرسیده است. او گفته بود خودش هم هنوز مربی قابل قبولی است و تنها چند نتیجه بد هیچ چیز را برای آن‌ها تغییر نمی‌دهد. حالا ماموریت اصلی لیورپول این است که ثابت کند توانسته آن روزهای بد را پشت سر بگذارد و به دوران اوجش بازگردد. باید به بهترین شکل ممکن فصل را به پایان ببرد تا حداقل دستاورد آن‌ها رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا برای فصل بعد باشد.

 

۳    
آی اسپورت
2017-02-12 15:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر