فهرست
پرسپولیس بدون مدافعان کلیدی؛ همه زیر سایه پروفسور
پرسپولیس بدون مدافعان کلیدی؛ همه زیر سایه پروفسور

پرسپولیس بدون مدافعان کلیدی؛ همه زیر سایه پروفسور

آی اسپورت - یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های برانکو در رویارویی با السد، انتخاب چهار بازیکن دفاعی تیمش است. با مصدومیت حسین ماهینی و جدایی صادق محرمی، دست او برای انتخاب مدافعان حسابی خالی شده است. حالا برانکو برای بازی برگشت دو راه پیش روی دارد. یا اینکه مثل بازی رفت ریسک کند و سیامک نعمتی را در دفاع راست بازی دهد، یا اینکه شجاع را از دروازه خودی دور کند و به سمت راست ببرد تا با حضور انصاری در قلب دفاع، شایان مصلح جای او را در سمت چپ پر کند. از آن‌جایی این انتخاب‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند که پرسپولیس در صورت گل نخوردن در این مسابقه، به فینال آسیا می‌رسد و پروفسور باید بهترین راه را پیدا کند.

البته برانکو در این سال‌ها انقدر به خط دفاع پرسپولیس نظم داده که تغییر بازیکن‌ هم تاثیر زیادی در روند تیمش ندارد. به عنوان نمونه سیدجلال در فصل گذشته تا قبل از دربی که در هفته دهم برگزار شد، فقط در یک مسابقه حضور داشت، ولی دروازه پرسپولیس همچنان تهدید نمی‌شد. پرسپولیس با برانکو اصول دفاع کردن را یاد گرفته و با جابجایی بازیکن‌ها، باز هم به راحتی گل نمی‌خورد. کاری که کی‌روش هم در تیم ملی انجام داده و خط دفاع ایران در این هفت سال حتی بعد از تغییر نسل، باز هم نظم‌اش را از دست نداده است. ساختار نظام‌مند دفاعی پرسپولیس در ۵۲ مسابقه‌ای که از ابتدای فصل قبل تاحالا انجام داده، ۳۳ کلین‌شیت ثبت کرده است و فقط ۲۷ گل خورده است. آن هم در حالی که به ۱۲ ترکیب مختلف دفاعی بازی داده است.

ترکیب‌های دفاعی پرسپولیس در دو فصل اخیر

1
1

پرتکرار‌ترین ترکیب دفاعی این دو فصل پرسپولیس، ماهینی، حسینی، خلیل‌زاده و انصاری تشکیل دادند. چهار بازیکنی که کنار هم در دو سوم از بازی‌های پرسپولیس کلین‌شیت ثبت کردند. زمانی که در این ترکیب محرمی جایگزین ماهینی می‌شد باز هم شرایط برای پرسپولیس خوب بود و در نیمی از ده مسابقه‌اش گلی نخورد. همچنین شش ترکیب دفاعی مختلف دیگر هم برای پرسپولیس بازی کردند که آن شش ترکیب هم اصلا گل نخوردند. در جدول بالا مشخص است که فقط ترکیب محرمی، ربیع‌خواه، خلیل‌زاده و ماهینی در دفاع پرسپولیس سابقه کلین‌شیت ندارند که حالا سه تا از این چهار بازیکن در بازی با السد حضور ندارند و خیال برانکو جمع است که باز هم می‌تواند رنگ کلین‌شیت ببیند. اتفاقی که اگر رخ دهد، پرسپولیس به فینال آسیا می‌رسد.

نود

۶ ۳  
آی اسپورت
2018-10-21 19:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
تراکتور_استرالیا
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷، ۰۱:۵۳
یعنی ذووووووووووق می کنم هااااا اگه این تیم مزخرف این نژادپرستها 6 7 تا بخوره. چه شودددددد ...
سوزش هوادارای نژادپرست، وزیر نامحترم ورزش و نویسندگان مزدور این آی اسپورت و دیدن ذوق زدگی هواداری بقیه تیمها دیدن داره...
۱
...
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۳:۳۸
اون تیم مزخرفی که هواداراش تو ورزشگاه شعار خلیج عربی میدن و پرچم کشورهای دیگه رو بغل میکنن تیم ادوات کشاورزیه. چرا همه تیم ها رو با تیم منفور سوراخدور مقایسه میکنی؟ تیمی که بازیکنان بعد یه مدت فقط باید فرار کنن
۲
شاهین
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷، ۰۴:۳۴
"جدول بالا مشخص است که فقط ترکیب محرمی، ربیع‌خواه، خلیل‌زاده و ماهینی در دفاع پرسپولیس سابقه کلین‌شیت ندارند که حالا سه تا از این چهار بازیکن در بازی با السد حضور ندارند و خیال برانکو جمع است که باز هم می‌تواند رنگ کلین‌شیت ببیند."
برنامه تلویزیون که به چاک رفت، خودتم کم کم میری ظالم کیروشی پور گم میشی!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر