فهرست
پشت پرده زمان بد مسابقات؛ شورای تامین یا تماشاگران؟
پشت پرده زمان بد مسابقات؛ شورای تامین یا تماشاگران؟

پشت پرده زمان بد مسابقات؛ شورای تامین یا تماشاگران؟

آی‌اسپورت- در روزهای اخیر برنامه همه بازی‌های مهمی که سازمان لیگ ساعت‌شان را اعلام کرده بود، تغییر پیدا کرد یا ساعتی که برایشان اعلام شد، کاملا نامناسب با زمان کاری اکثریت جامعه بوده است. از برگزاری دربی تهران در ساعت 15 و پرسپولیس-تراکتور که از 17 به 15 عقب کشیده شد؛ تا همین دقایقی پیش که اعلام شد به دلیل سهولت تماشاگران، بازی استقلال-السد هم به جای ساعت 19، ساعت 15 برگزار خواهد شد.

از یک طرف برگزاری هر سه بازی در روزهای میان هفته؛ و از طرفی دیگر تجربه استقبال مناسب هواداران از بازی‌هایی که زیر نور ورزشگاه‌ها انجام می‌شود و اهمیت بازی‌های ذکر شده، نشان می‌دهد بیش از اینکه این تصمیم‌های شورای تامین سهولت ایجاد کند، شبیه یک سهل‌انگاری عامدانه شده است؛ تا یک مانع سنگین دیگر پیش پای هوادارانی قرار دهد که برای دیدن حساس‌ترین بازی‌های فصل تیم محبوب‌شان برنامه‌ریزی کرده‌اند. با توجه به فصل سوزناک سرما، نارضایتی نسبی تماشاگران از کیفیت بازی‌ها و حتی گرانی بلیط، به اندازه کافی موانع مختلف برای خالی بودن ورزشگاه‌ها وجود دارد؛ با این وجود شورای تامین استان تهران با تصمیمی عجیب و بهانه‌ای عجیب‌تر، مانعی عظیم‌تر از سرما در برابر هواداران قرار داده است. قشر دانش‌آموز و دانشجو و کارمندی که اکثریت تماشاگران را تشکیل می‌دهند برای بازی ساعت 15 نه تنها سهولتی احساس نمی‌کنند، که به کل از حضور در ورزشگاه محروم می‌شوند.

در روزهایی که بسیاری از اهالی فوتبال حرف از بی‌اعتمادی در بدنه تصمیم‌گیری فدراسیون می‌زنند، طبیعی است که دلیل شورای تامین برای تغییر ساعت بازی‌ها مورد قبول جامعه هواداران قرار نگیرد. در بازی‌های پیش روی ورزشگاه آزادی، پیش از آنکه سهولت رفت و آمد هواداران در نظر گرفته شود، باید در نظر گرفت آیا ساعت 3 بعد از ظهر یک روز میان هفته، زمان مناسبی برای اکثریت مردم خواهد بود تا با فراغ بال به ورزشگاه بروند؟

ازین دست سوالات بی‌جواب -حداقل در این هفته‌ها- در فوتبال ما به وفور پیدا می‌‌شود. رییس فدراسیون هم درباره دلیل تغییر ساعت بازی‌ها می‌گوید: «شورای تامین می‌تواند ساعت را عوض کند و این شورا بر اساس شرایط موجود دستگاه‌هایی که با آن‌ها کار می‌کند، ساعت بازی را اعلام کرد.» گویا فدراسیون و سازمان لیگ هیچ قدرتی ندارند تا برای حضور پرشور هواداران در ورزشگاه‌ها قدمی بردارند. در چنین شرایطی طبیعی‌ترین واکنش هواداران، بی‌اعتماد شدن به عوامل برگزاری بازی‌ها و سرخوردگی از حضور در ورزشگاه‌ها خواهد بود.

۱۲ ۴  
آی اسپورت
2017-02-01 23:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
میلاد ۶&۴
پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵، ۰۰:۲۹
تو چند هفته گذشته لیگ اکثر بازی ها ساعت ۴:۴۵ برگزار شد؛حالا چی شده شورای تامین یهو یادشون اومده بازی ساعت ۳ برای سهولت تماشاگران بهتره؟؟؟؟اگه به فکر سهولت تماشاگرا هستن چرا بازی استقلال ماشین سازی رو تو اون سرما و بوران ننداختن ساعت ۳ که هوا بهتر و گرمتر هست؟پس الکی از مردم مایه نذارید و منت تصمیم عجیبتون رو سر مردم نذارید.چرا انقدر از شلوغی و جمعیت زیاد هراس دارن؟؟؟واقعا پشت پرده چیه که این دو تا بازی مهم پرسپولیس تراکتور و دربی رو هم وسط هفته انداختن و هم یه ساعتی که کسی نتونه بیاد!شک نکنید یه تصمیم امنیتی و سیاسی هستش.
سامان
پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵، ۰۸:۲۳
كلا واسه اینا مردم هیچ ارزشی ندارن تو حرف و زبان خیلی با ارزشن ولی تو عمل ... بابا كچل شدیم اینقدر واسه هرچی سرمون رو شیره مالیدن
۸
علی
پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۰۰
دوستان احتمالا تا حالا یکبار هم ورزشگاه نرفتند اصولا بازی زیر نور با وجود برخی خرده فرهنگ ها در نزد تماشاگران فوتبال فعلا بصلاح و اخلاقی نیست در این بازی ها، معمولا تماشاگران به حالت دو و فرار!! استادیوم را ترک می کنند غیر از هل دادن های شدید که همیشه با آسیب دیدن و ضرب خوردن و حتی مواردی شکستگی تعدادی همراه است و مواردی زیادی از جیب زنی، متاسفانه پدیده آزار بدنی و ... نوجوانان هم وجود دارد بازی زیر نوره اما خروج تماشاگران تو تاریکیه و بقیه ماجراها
میلاد ۶&۴
پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵، ۰۰:۳۸
گویا فدراسیون و سازمان لیگ هیچ قدرتی ندارند تا برای حضور پرشور هواداران در ورزشگاه‌ها قدمی بردارند. در چنین شرایطی طبیعی‌ترین واکنش هواداران، بی‌اعتماد شدن به عوامل برگزاری بازی‌ها و سرخوردگی از حضور در ورزشگاه‌ها خواهد بود....اولا که فدراسیون تو تنها زمینه ای که قدرت داره جریمه کردن تیم هاس و تو بقیه چیزا هیچ قدرتی نداره،از وقتی دادکان رفت فدراسیون فوتبال هیچ شخصیت محکم و دیسیپلین خوبی پیدا نکرده.در مورد سرخوردگی تماشاگران هم باید بگم دقیقا مسئولین همینو میخوان،هرچی کمتر بیان استادیوم دردسر کمتری براشون داره.شما حساب کنید ۹۰هزار نفر بیان چقدر کارشون سخت میشه،هم فدراسیون براش دردسر داره و هم نیروهای امنیتی.برای همین تصمیم گرفتن بازی های مهم رو وسط هفته بندازن و ساعتش رو هم یه موقعی بذارن که همه یا سره کار هستن یا مدرسه و دانشگاه. بازی های کم دردسر رو کاری ندارن،مثل بازی امروز استقلال،که باید مینداختن ۳ که هوا بهتر بود
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر