فهرست
هر ۱۳۵ دقیقه یک پاس گل برای مسلمان
هر ۱۳۵ دقیقه یک پاس گل برای مسلمان

هر ۱۳۵ دقیقه یک پاس گل برای مسلمان

آی‌اسپورت- مسلمان که فصل گذشته بهترین پاسور پرسپولیسی‌ها بود این فصل حتی رکورد خودش را هم پشت سر گذاشت و با ۸ پاس گل در صدر جدول پاسورها ایستاده است. پیش‌بینی می‌شد با محرومیت طارمی، مسلمان هم که هماهنگی بالایی با مهاجم پرسپولیس دارد به آمارش لطمه بخورد. اتفاقی که نه تنها نیفتاد بلکه این پاس‌های مسلمان بود که علیپور و منشا را صاحب آمار بسیار خوبی کرد تا جای خالی طارمی را پرکنند.  اگر بخواهیم نگاهی به بهترین پاسورهای فوتبال دنیا داشته باشیم به نتایج جالبی می‌رسیم. البته با ذکر این نکته تکراری که بی شک سطح لیگ برتر ایران قابل مقایسه با لیگ‌های اروپایی نیست اما آمار و ارقام می‌تواند مقایسه خوبی میان بازیکنان در هر سطحی باشد. مسلمان در ۱۰۸۱ دقیقه‌ای که تا پایان بازی با فولاد برای پرسپولیس بازی کرده است توانسته ۸ پاس گل بدهد. میانگین هر ۱۳۵ دقیقه یک پاس گل. اگرچه مسلمان بیشترین پاس گل را در میان بازیکنان بزرگ دنیا ندارد اما از نظر میانگین پاس گل بهترین آمار را به خودش اختصاص داده است.

نیمار در حال حاضر با ۹ پاس گل به همراه فیلیپ ماکس از آگزبورگ، پیون سیستو از سلتاویگو بهترین پاسورهای اروپایی هستند. بعد از این سه بازیکن سیلوا و دی بروین و سانه از منچسترسیتی، کاندروا از اینتر و امباپه از پاری‌سن ژرمن هم با ۸ پاس گل قرار دارند.

در بین این بازیکنان نیمار با آمار هر ۱۴۰ دقیقه یک پاس گل بهترین آمار را دارد و بعد از او امباپه با هر ۱۴۶ دقیقه و سانه با هر ۱۴۸ دقیقه یک پاس گل در رده‌های بعدی هستند. سیستو هر ۱۵۶ دقیقه، ماکس هر ۱۶۸ دقیقه، کاندروا هر ۱۸۱ دقیقه و سیلوا هم هر ۱۹۰ دقیقه یک پاس گل داده‌اند. محسن مسلمان اما با آمار هر ۱۳۵ دقیقه یک گل، آمار بهتری از بهترین بازیکنان اروپا ثبت کرده . فصل رویایی مسلمان هنوز تمام نشده و شماره ۷۷ قرمزها فرصت زیادی دارد تا پایان فصل بتواند یکی از بهترین رکوردهای لیگ برتر را به نام خودش ثبت کند.

90tv

۱    
آی اسپورت
2017-12-24 17:35:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر