فهرست
وقتی مسی بازیکنی معمولی می‌شود
وقتی مسی بازیکنی معمولی می‌شود

وقتی مسی بازیکنی معمولی می‌شود

آی اسپورت- همه اتفاقاتی که در دیدار برگشت سوپرکاپ اسپانیا افتاد خلاصه می‏شود در واکنش جرار پیکه بعد از بازی. او گفته بود هرگز انقدر مقابل رئال مادرید احساس ضعف نکرده بود و شاید لازم باشد برای به یاد آوردن چنین دورانی یک دهه عقب برویم.

در ماه می سال 2008 رئال در برنابئو بارسلونا را 4 بر یک شکست داد، درست قبل از این که پپ گواردیولا برسد. آن آخرین زمانی بود که دو تیم انقدر اختلاف داشتند.

این تیم دیگر نمی‎تواند مانند قبل روی 3 مهاجمش حساب کند و در واقع خط حمله این تیم خطرناک بودنش را از دست داده است. یکی از این 3 مهاجم که لیونل مسی است حالا در زمین باید کاری ژاوی، اینیستا و خودش را با هم انجام دهد. این حجم از وظایف برای یک نفر خیلی زیاد است، حتی اگر آن یک نفر مسی باشد.

بارسا هنوز هم بازیکنان فوق‎العاده دارد، اما همه این بازیکنان در حال حاضر بازیکنانی معمولی به نظر می‎رسند چون افراد اطرافشان معمولی هستند.

در دیدار مقابل رئال در برنابئو بارسا با 3 سیستم بازی کرد. شروع بازی با 3 مدافع بود، بعد به 3-3-4 تغییر کرد و بعد هم 2-4-4. این یعنی این تیم هنوز ایده مشخصی ندارد.

بارسا برای بازگشتن به دوران اوج نیاز به خرید بازیکن دارد و اصلی‏ترین مشکلی که من در این تیم می‏بینم این است که بازیکنان از نظر روحی خسته هستند.

این تیم دیگر نمی‎داند دیداری در این سطح را چطور باید ببرد. نیاز به بازیکنانی دارند که این کار را برایشان بکند چون در سال‎های اخیر هم با همین فرمول توانستند موفق باشند. یعنی کیفیت فردی بازیکنان از کیفیت تیمی‏شان بالاتر بوده است.

درباره رئال مادرید، مارکو آسنسیو عالی به نظر می‎رسد، اما نظر من این است که بهترین بازیکن میدان کریم بنزما بود. البته هنوز هم معتقدم آسنسیو ت دو سال دیگر یکی از 5 بازیکن برتر دنیا خواهد شد. اگر هم این طور نشود حداقل پیشرفت بسیاری خواهد داشت و مطمئنا در جام جهانی او می‏تواند در کنار ایسکو درخشش خوبی در تیم ملی اسپانیا داشته باشد.

توانایی او در تمام‏ کنندگی عالی است و پای چپش قدرت خیلی خوبی دارد، او می‏تواند در سرعت بالا فوتبالی با کیفیت ارائه دهد.

البته باید ببینیم در یک فصل فوتبالی چه می‎کند، در حال حاضر زیدان شاید بیل را به او ترجیح دهد، چون می‎خواهد از بازیکن ولزی در کنار بنزما و رونالدو استفاده کند. اما اولین بازیکن تعویضی آسنسیو خواهد بود.

۷    
آی اسپورت
2017-08-18 11:46:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر