فهرست
لئوی باانگیزه؛ بهترین ورژن مسی در ۴ فصل گذشته!
لئوی باانگیزه؛ بهترین ورژن مسی در ۴ فصل گذشته!

لئوی باانگیزه؛ بهترین ورژن مسی در ۴ فصل گذشته!

آی اسپورت - ستاره بارسا در راه صعود از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بدون هیچ تردیدی لیونل مسی بود؛ بازیکنی که در جریان پیروزی ۵-۱ بازی برگشت مقابل لیون ۲ گل زد و ۲ پاس گل دیگر هم داد. مسی در ابتدای این فصل گفته بود که شدیدا به دنبال لمس دوباره جام قهرمانی لیگ قهرمانان است و سعی کرده نه تنها در حرف، بلکه در عمل این اشتیاق خود را ثابت کند. آمار تعداد گل ها و پاس گل های مسی در این فصل از هر ۳ فصل قبلی بهتر بوده و بعد از فصل ۲۰۱۴، بهترین آمار او تا این مقطع محسوب می‌شود؛ همان فصلی که مسی به همراه بارسلونا فاتح سه گانه شد و برای آخرین بار قهرمانی اروپا را تجربه کرد.

او تا اینجای فصل ۳۶ گل زده و ۱۸ پاس گل هم داده تا به تنهایی روی ۵۴ گل تاثیرگذاری مستقیم داشته باشد. این به آن معناست که روی تقریبا نیمی از ۱۰۹ گل تیم بارسلونا ردپایی از لئو به چشم می‌خورد. مسی در فصل ۲۰۱۴ و تحت نظر لوئیس انریکه در مقطع مشابه آمار ۴۱ گل و ۲۰ پاس گل را ثبت کرده بود و در این فصل توانسته بیش از همیشه خود را به آن فصل نزدیک کند. مسی در فصل ۲۰۱۵ در همین مقطع ۳۶ گل و ۱۵ پاس گل، در فصل ۲۰۱۶ آمار ۳۹ گل و ۱۳ پاس گل و در فصل ۲۰۱۷ آمار ۳۲ گل و ۱۵ پاس گل را ثبت کرده بود.

هیچ کدام از بازیکنان قاره نتوانسته اند با آمار مسی برابری کنند، او در بین لیگ معتبر اروپایی بهترین گلزن و بهترین پاسور گل محسوب می‌شود و با دبل در برابر لیون، خود را در کنار رابرت لواندوفسکی با ۸گل در صدر جدول گلزنان لیگ قهرمانان قرار داد. البته شماره ۱۰ بارسا با آمار کلی ۱۰۸ گل در لیگ قهرمانان، فاصله نسبتا زیادی با آقای گل ادوار مسابقات، کریس رونالدو با ۱۲۵ گل دارد، اما اگر مبنا را همین فصل قرار دهیم، مسی فاصله زیادی با بزرگان فوتبال اروپا دارد.

نود

۴    
آی اسپورت
2019-03-15 22:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر