فهرست
داوری؟/ باید هم سکوت کنید رفقا!
داوری؟/ باید هم سکوت کنید رفقا!

داوری؟/ باید هم سکوت کنید رفقا!

آی اسپورت - مدیرعامل باشگاه سپاهان بعد از پیروزی در داربی اصفهان گفته: «تصمیم گرفتیم دیگر در مورد داوری حرف نزنیم.» خداوكیلی ما هم جای آقای تابش بودیم همین تصمیم را می‌گرفتیم! آن از پنالتی هفته دوم جلوی ماشین‌سازی كه هنوز در «ناسا» دارند در مورد چگونگی پیدایش آن بحث می‌كنند، آن از صحنه‌های مشكوك بازی با فولاد، آن از پنالتی گرفته نشده روی مهدی ترابی جلوی پرسپولیس و این هم از گل سوخته و پنالتی گم شده و آفساید ناحق ذوب‌آهن. اصلا قشنگ‌تر از سکوت هم مگر داریم؟ سال گذشته دوستان آنقدر جار و جنجال کردند که فردوسی‌پور ناچار شده در برنامه‌اش مجموع سود و زیان تیم‌ها از داوری را محاسبه کند؛ حساب و کتابی که آخرش سپاهان بدهکار هم شد! امسال اما اساسا عادلی هم در کار نیست که جدول بكشد؛ بنابراین امیر قلعه‌نویی راضی است و طی سه روز گذشته اقلا سی‌هزار بار از همه تشكر كرده، آقای تابش هم كه اصلا دلیلی ندارد در مورد داوری حرف بزند. از زندگی لذت ببرید؛ از هوای معتدل اوایل پاییز و البته با شمشیر برهنه منتظر اولین اوت اشتباهی باشید كه به ضرر تیم‌تان اعلام می‌شود. آنجاست که بحث مهندسی مسابقات دوباره داغ می‌شود و بچه‌های جوان و جاهل مردم در اثر افاضات شما چشم و چار هم را در خواهند آورد. فعلا اما فقط سکوت مطلق، تا اطلاع ثانوی!

۳۱ ۲  
آی اسپورت
2019-10-10 01:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
چرا شهرنویی رییس مافیاست
پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، ۰۲:۱۸
مصاحبه طوفانی جواد نکونام با روزنامه خبرورزشی شامل جملاتی شگفت انگیز و تند علیه سرمربی استقلال است. حرف هایی که هرگز پیش از این به این صراحت از زبان کسی بیرون نیامده.

نکونام در این گفت‌وگو صفات مختلفی را به قلعه‌نویی نسبت داده و به وضوح سرمربی استقلال را متهم کرده که از منصور عظیمی دوست و همراه این چند ساله اش حرف شنوی داشته و وی ترکیب تیم را مشخص می‌کرده است. خلاصه آنچه که نکونام در این مصاحبه به زبان آورده روابط ناسالم بازیکنان با اطرافیان قلعه‌نویی است و اینکه عظیمی با دریافت رشوه از بازیکنان و باج گیری آنها را وارد ترکیب می‌کرده یا از جمع 11 نفره خارج می‌ ساخته است. این تندترین اظهارنظر ممکن علیه قلعه‌نویی است که البته مدتی می‌ شود عظیمی را از حضور در تمرینات استقلال منع کرده است.

کدهایی که نکونام در این مصاحبه در این باره به زبان آورده شامل نکات زیر است:روزی یکی از بازیکنان جوان تیم به من زنگ زد و گفت می‌خواهم فوتبال را کنار بگذارم. راستش می‌دیدم او در تمرین بی‌انگیزه و ناراحت است ولی فکر می‌کردم شاید مسئله فوتبالی نیست. گفتم چرا؟ اتفاقی افتاده؟ در همان زمان قضیه پولی را تعریف کرد که به یکی از دوستان نزدیک آقا داده بود.

نشان به آن نشان که حتی در اتاق 151 هتل المپیک که اتاق خود آقای سرمربی بود، سه نفره یعنی من، آن بازیکن جوان و دوست آقایان نشستیم و صحبت کردیم. او خیلی مطمئن گفت فردا بازی می‌کنی!

آن بازیکن در ابتدای ورود به استقلال خیلی خوب کار می‌کرد تا زمانی که ماشینش را به دوست آقایان نداد و در قطر سکونشین شد! به او گفت یا ماشینت را بده یا در قطر سکونشین می‌شوی. او هم نداد و رفت روی سکو!

این آقا پیش من آمد و گفت یک سیم کارت به من بده! یادم هست بازی با داماش بود که در نهایت باختیم. به او گفتم به چه جرأتی چنین خواسته‌ای داری.

نکونام همچنین در بخشی از گفت‌وگویش به انتقاد از عملکرد فنی قلعه‌نویی پرداخت، او می‌ گوید قلعه‌نویی مربی ای است که مربیگری بلد نیست و با این جمله ها مربیگری قلعه‌نویی را زیر سوال برد:

همین دو فصل قبل که ما قهرمان شدیم، چند بازیکن به تیم اضافه شدند؟ آن فصل ما قهرمان شدیم، چون بهترین بازیکنان را داشتیم. اگر قهرمان نمی‌شدیم همه باید تعجب می‌کردند.

من همین الان می‌توانم تمرین یک سال استقلال را به شما بگویم. بازیکنان شکل تمرینات را از روز اول می‌دانند چون آقایان اصلاً مربیگری بلد نیستند. اگر هم در گذشته خوب بودند، الان نیستند چون اصلاً تیم را تمرین نمی‌دهند.

آقایان یادشان رفته که شب و روز در اسپانیا به من زنگ می‌زدند تا جواب‌شان را بدهم. شب و روز خودشان و اطرافیان‌شان زنگ می‌زدند. آرزو داشتند جواب تلفن‌شان را بدهم.

آقایان دو روز رفتند تمرین یک تیم آلمانی را از پشت فنس نگاه کردند، هنوز دارند درباره‌‌اش حرف می‌زنند و می‌گویند ما آنجا دوره دیدیم!

یادشان رفته یکی از بهترین تیم‌های تاریخ ایران دست‌شان بود و در جام ملت‌ها اوتش کردند. ما نتوانستیم در مالزی یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های تاریخ کره‌جنوبی را شکست دهیم. یادم هست قبل از بازی از بزرگان تیم خواست که درباره بازی نظرشان را بدهند. بهترین کار را آن روز یکی از بزرگ‌های تیم کرد که گفت من در این جلسه‌های داغون حاضر نمی‌شوم! فردای بازی هم در زمین به کره‌جنوبی باختیم، البته نه با پنالتی ولی دیدید که آقایان پشت پنالتی مهدوی‌کیا خودشان را قایم کردند. شما که ادعای مربیگری تیم‌ملی دارید، الان در باشگاهی چکار می‌کنید

مورد دیگری که نکونام به آن اشاره کرده ملاقات امیر قلعه‌نویی با علی اکبر هاشمی رفسنجانی عضو تشخیص مصلحت نظام است که به گفته نکو فقط به این دلیل انجام شده که قلعه‌نویی می‌ خواست سرمربی تیم‌ملی‌ باشد:

ر همه مردم می‌دانند چقدر نقشه کشیدند که جای کروش را بگیرند. تمام برنامه‌ریزی و جوسازی آنها این بود که کروش نتیجه نگیرد و سرمربی شوند.

با یک دلال پیش یک آدم معروف رفتند برای آنکه به تیم‌ملی برسند. هر کاری می‌کردند تا این اتفاق بیفتد. این‌ها تلاش برای رسیدن به جایی بود که حق‌شان نبود. خودشان هم می‌دانستند با این وضع تمرین دادن و تیم اداره کردن، حق‌شان نیست روی نیمکت تیم‌ملی بنشینند.

و اما نکته دیگر خصلت های فردی قلعه‌نویی است، نکونام می‌ گوید: قلعه‌نویی بددهن، فحاش و دهن بین است:

فکر می‌کنند استقلال ملک شخصی‌شان است. اگر باشند که هیچ، اگر هم نباشند دست به هر اقدامی می‌زنند تا تیم نتیجه نگیرد. آنوقت اسم خودشان را هم گذاشته‌اند استقلالی متعصب!

شما به ادبیات‌شان نگاه کنید؛ چطور به خبرنگاران توهین می‌کنند؟ چطور به طرفداران توهین می‌کنند؟ چطور در رختکن به بازیکن فحش‌های آنچنانی می‌دهند؟ تفریح‌شان شده نشستن در گوشه زمین تمرینی و پشت این و آن حرف زدن.

درباره آقای سرمربی بگویم که خیلی زود همه‌چیز را فراموش می‌کند. فوق‌‌العاده دهن‌بین است و اگر 20 سال با شما دوست باشد و یک نفر پشت سرتان حرفی بزند، سریعاً باور می‌کند و ناگهان تبدیل به دشمن شما می‌شود.

۴
مافیای اصفهانی و شهرنویی
پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، ۰۲:۲۱
فصل 83 - 84 شموشک تیمی که در خانه اش شکست نمی خورد و فولاد صدرنشین را هم در همان قلعه عقاب ها شکست داده بود. ۳ هفته مانده به پایان لیگ برتر استقلال در نوشهر به دیدار شموشک رفت. شموشک اما با یک گل عجیب شکست خورد و داستان قهرمانی عوض شد.رامین محرم نژاد در خط دفاع توپ را لو داد و همان گل عنایتی سبب پیروزی استقلال شد و همان زمان شایعات زیادی اطراف تبانی پیچید.

فصل بعد امیر قلعه نویی این بازیکن را به استقلال آورد و محرم نژاد بدون حتی یک دقیقه بازی سال بعدتر از استقلال رفت.

فینال جام حذفی در همین فصل 86-87 در دیدار رفت که در گیلان برگزار شد، تیم پگاه موفق شد با نتیجه ی یک بر صفر استقلال را شکست دهد، اما در بازی برگشت، تیم امیر قلعه نویی موفق شد سه بر صفر پگاه گیلان را شکست داده و قهرمان جام حذفی شود. استقلال در حالی برنده ی این بازی شد که ابراهیم تقی پور، مدافع پگاه گیلان، در این بازی بسیار ضعیف کار کرد و به نوعی روی هر 3 گلی که تیمش دریافت کرد نقش داشت.تقی پور فصل 87_88 را به دعوت قلعه نویی در تیم استقلال بازی کرد.این داستان‌‌ همان ماجرایی است که محمد مایلی کهن بار‌ها در موردش حرف زده است.

فصل 87-88 در فاصله ۳ هفته مانده به پایان لیگ بر‌تر استقلال با اختلاف یک امتیاز از ذوب‌آهن پیش بود که دو دید ار پشت سر هم را با تساوی پشت سر گذاشت و با توجه به پیروزی‌های ذوب‌آهن ۳ امتیاز پیش افتاد. فولاد با ذوب‌آهن بازی داشت و استقلال با پیام مشهد قبل از بازی امیرقلعه نویی مصاحبه‌های زیادی کرد که فولادی ها را تهییج کند به بازی کردن در دیداری که اهمیتی برایشان نداشت. از طرف دیگر به منصور ابراهیم‌زاده خبر دادند که یکی از بازیکنانش ممکن است در بازی مقابل فولاد بازی خودش را نکند، او شاهین خیری هافبک دفاعی‌اش که بازیکن سابق استقلال بود که در ان بازی ذخیره شد و این به تاکتیک تیمی ذوب آهن ضربه زد.

اما تراژدی جای دیگری رقم خورد. در سال پایانی حضور دروازه‌بانان خارجی عیسی اندوی هر توپی که می‌آمد را گل خورد تا بازی ۴-۱ به نفع فولاد شود. البته غیبت شاهین خیری ضربه زیادی به ذوب‌آهن زد. استقلال قهرمان شد و مجید جلالی سرمربی فولاد به گفته قلعه نویی مردانه بازی کرد و قابل تحسین بود.

این‌‌ همان سالی بود که چندستاره لیگ برتری موفق نشدند در نیم‌فصل دوم جلوی استقلال بازی کنند. آنها یا ۳ اخطاره می‌شدند یا به دلیل مشکلات مالی یا مصدومیت بازی نکردند. محمد نوری صبا، مهدی کریمیان برق شیراز ابراهیم توره پرسپولیس و ... مثال‌هایش بودند اما از این بین کریمیان و توره سال بعد به سپاهان قلعه‌نویی رفتند.

فصل 87_88 پرسپولیس در رشت به مصاف پگاه گیلان رفت. ابراهیم توره ، بازیکن آن سال پرسپولیس که به نوعی مهره ی کلیدی آن تیم هم به شمار می رفت زمانی که داور بازی را متوقف کرد، بی جهت به توپ ضربه زد و با دریافت کارت زرد ، از حضور در دربی محروم شد. مربی آن سال استقلال قلعه نویی بود . البته قلعه نویی سال بعد در استقلال نماند و به سپاهان رفت و ابراهیم توره نیز به سپاهان قلعه نویی. این اتفاق باعث شد تا باز نام قلعه نویی بر سر زبان ها بیفتد و اتهامی دوباره به او که هیچگاه ثابت نشد.

فصل 90-91 علی اصغر مدیرروستا ، سرمربی برکنار شده ی شهرداری تبریز، چند هفته پس از برکناری، طی یک مصاحبه ی جنجالی گفت که میثم بائو ، مهاجم تیمش، با دریافت کارت زرد عمدی، کاری کرده است که در مقابل تیم سابقش بازی نکند.مدیرروستا این نکته را هم گفت که بائو فصل آینده به تیمی خواهد رفت که قلعه نویی هدایت آن را بر عهده خواهد داشت.حرف های مدیر روستا وقتی به حقیقت تبدیل شد که ژنرال آبی ها سرمربی استقلال شد و میثم بائو را به عنوان اولین خرید به استقلال برد.

فصل 92-1391 استقلال در بازی رفت مقابل سپاهان اصفهان اسیر بازی خوب زرد پوشان شده است. اما این استقلال است که بر خلاف جریان بازی به گل می رسد. توپ به خسرو حیدری می رسد و او به سمت دروازه سپاهان حمله ور می شود حسن اشجاری، بازیکن تیم سپاهان در آن صحنه در پست خود حضور ندارد و فضای مناسب را برای حیدری خالی کرده است و احمد جمشیدیان نیز در حالی که می توانست به توپ برسد ناگهان مکث می کند تا خسرو حیدری بدون هیچ مزاحمی با دروازه بان سپاهان تک به تک شود و گل تیمش را به ثمر رساند.

حسن اشجاری در نیم فصل و احمد جمشیدیان در پایان فصل به استقلال تهران می پیوندند. البته در مرحله نیمه نهایی جام حذفی همان سال احمد جمشیدیان پنالتی خود را به وسط دروازه و آغوش سید مهدی رحمتی می فرستد اما این پنالتی نتوانست مانع از فینالیست شدن سپاهان شود.

در همان فصل نقل و انتقالات، امیر قلعه نویی غیر از احمد جمشیدیان خرید جنجالی دیگری نیز داشت. محمد مهدی نظری، بازیکن سابق فجر سپاسی که در دیدار مقابل استقلال عملکرد بسیار ضعیفی داشت و یک موقعیت تک به تک را نیز خراب کرد. او در اواسط بازی به علت بازی ضعیف تعویض شد و سرپرست فجر سپاسی نیز او را به کم کاری متهم کرده بود.
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر