فهرست
باید کی‌روش را غل و زنجیر می‌کردیم؟
باید کی‌روش را غل و زنجیر می‌کردیم؟

باید کی‌روش را غل و زنجیر می‌کردیم؟

آی اسپورت - الان فضا طوری شده که هر روز یک عده آدم مصاحبه می‌کنند و در مورد عوامل فراری دادن کارلوس کی‌روش از ایران حرف می‌زنند. هرکسی از هرکسی خوشش نمی‌آید، همان طرف را مقصر کوچ کارلوس به شمار می‌آورد و خلاصه به این بهانه هرروز شاهد یک مشت افشاگری کور و بی‌مزه در فضای فوتبال کشور هستیم. این وسط اما یک نکته مهم و کلیدی به کلی فراموش شده؛ اینکه کارلوس کی‌روش رفت، چون باید می‌رفت. بسیار ساده است که وقتی شما پیشنهاد تیم ملی کلمبیا را با 2برابر دستمزد ایران در جیب داری، آن را قبول خواهی کرد. اصلا کدام عقل سلیمی حاضر است پیشنهاد یکی از 10تیم برتر رنکینگ فیفا را رد کند و بعد از 8سال حضور در ایران، همچنان این تجربه کهنه را بیازماید؟ با این تفاسیر مگر رفتن کارلوس از ایران قصور بوده که برایش دنبال مقصر هستید؟

یک عده طوری مغلطه می‌کنند که انگار اگر تمام مردم کشور موافق کی‌روش بودند، هیچ نقدی علیه او نوشته نمی‌شد و صغیر و کبیر جلوی قدومش خم می‌شدند (همانطور که خیلی‌ها شدند!) او هرگز از ایران نمی‌رفت، تا لحظه مرگ در کشورمان می‌ماند و لابد آخرش هم می‌توانستیم جسدش را همین جا مومیایی و دفن کنیم! یک مربی 8سال در این فوتبال کار کرده، نقاط قوتی داشته و نقاط ضعفی هم؛ در نهایت دوره‌اش به پایان رسیده و چون یک پیشنهاد خیلی بهتر به‌دست آورده، از ایران رفته است. کجای این داستان عجیب و غریب است که یک عده هنوز دارند گناه رفتن او را گردن هم می‌اندازند؟ کارلوس کی‌روش در مجموع به فوتبال ایران خدمت کرد و این مسئله قابل انکار نیست، اما معایبی هم داشت که قطعا باید نقد می‌شد؛ به‌عنوان مثال هرکس از دیپورت تحقیرآمیز 6بازیکن تیم ملی از اردوی خارجی به‌خاطر اختلاف کی‌روش با یک مربی باشگاهی دفاع کند، در درجه اول حریت و آزادگی خودش را نقض کرده است.

در نهایت مربی پرتغالی با همه محاسن و معایبش رفته است و اگر امروز احساس می‌کنیم دل‌مان برای او تنگ شده، مهم‌ترین دلیلش گندزدن تاریخی فدراسیون در انتخاب جانشین او و قرارداد وحشتناکی است که با مارک ویلموتس بسته شد. بنابراین بهتر است عزیزان فدراسیون‌نشین به این جنگ زرگری خاتمه بدهند و اینقدر همدیگر را مقصر رفتن کی‌روش ندانند. کارلوس به‌خاطر پیشنهاد خوبی که داشت از ایران رفت، اما شما باید لیاقت و کفایت کافی را به‌منظور استخدام یک جانشین شایسته برای او می‌داشتید که متأسفانه نداشتید. قرارداد ویلموتس شاهکار دسته‌جمعی همه شماست؛ آشغالی که نمی‌توانید آن را زیر فرش کی‌روش و یک مشت جنجال تاریخ‌ مصرف گذشته جارو کنید!

۱۴ ۵  
آی اسپورت
2020-05-21 00:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
طرفدار تیم ملی
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، ۰۱:۳۶
رسول بهروش از همشهری! همان بی انصاف همیشگی که از کیروش تا می توانست بدگویی کرد و حالا که میبیند که همگان آه و حسرت رفتن او را سر داده اند از آدمی میگوید که خوبیها و بدیهایی با هم داشت! خبرنگار برانکوپرست بی انصاف،کارلوس کیروش با اشک از ایران رفت و به خاطر امثال شما و وزیر محبوبتان، وگرنه کدام با انصافیست که نداند که کیروش تا لحظه آخر منتظر پیشنهاد ایران بود؟؟؟
علي
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، ۰۶:۰۹
خبر ناهار
۵
کامیار کاتبی
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، ۰۸:۳۵
واقعاً وقاحت هم حدی دارد آقای بهروش! او خودش نرفت. همه‌ی تلاشتان را کردید، شما و وزارت و خیابانی و میثاقی و بقیه‌ی آدم‌هایی در این سطح، که در طول جام ملت‌ها چوب لای چرخش کنید تا برود. مشخص بود که او مایل است بماند و تیمی که خودش ساخته را به سرانجام برساند و چند بار تلویحاً این را گفته بود. کلمبیا هم تنها پیشنهاد خوب او نبود. اگر به خاطر پیشنهاد بود که سال‌ها قبل ا آن هم می‌توانست برود! هنوز هم نمی‌خواهید گندی که زدید را بپذیرید؟ در خوشبیینانه‌ترین حالت شما اشتباه کردید. بدبینانه‌ترین حالتش را نمی‌گویم!
احمد
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، ۰۸:۵۸
واقعا وقاحت در چه حدی؟!شما چطوری روتون میشه در مورد تیم ملی و کیروش مطلب بنویسید؟!عامل اصلی تیره روزی اکنون تیم ملی شما قلم فروش ها هستید
علی
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، ۱۱:۵۸
این آقای بهروش و سایر نوچه‌های پژمان راهبر انقدر خیانتشون به فوتبال این کشور غیر قابل بخشش هست و بزرگ که تا سالیان سال هم اراجیف بنویسن مردم نمیبخشن. نوشته دوره‌ش تموم شده بود و خودش میخواست بره!!!!! آخه خائن! تو واقعا فکر کردی توی دوره اینترنت میشه انقدر راحت به مردم دروغ گفت؟ واقعا فکر کردی حافظه همه مثل کس و کار خودت مثل ماهی قرمزه؟ یه ذره شرم بهت یاد ندادن تو خونواده‌ت؟ الان مردم براحتی میتونن مصاحبه‌های کیروش رو که به اشتیاق منتظر بود قراردادش تا پایان جام جهانی قطر منعقد بشه رو پیدا کنن . فکر کردی مردم یادشون رفته طرف تا آخرین لحظه منتظر ما وایساد؟ خود وزیر و وکیل و رئیس و ... میان میگن ما نخواستیم بمونه، تو مرتیکه خائن به وطن اومدی نوشتی بخاطر پیشنهاد بهتر رفت؟ البته محض سوزش به عرضت برسونم که همینکه ۲ بعد از رفتنش امثال تو هنوز اینجوری میشینین اراجیف مینویسین خودش نشانه عزت و محبوبیتیه که خدا به کیروش داده و سوزش شدید شماهاست. به سال هم نکشید که همه مردم فهمیدن کی دروغ میگفته شکر خدا! بنویس داداش، بنویس ولی میخوای بدی دارو خونه پماد بخری ماسک یادت نره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر