فهرست
وضعیت مشترک ۴ خرید پرسپولیس؛ حواس پرت‌ها
وضعیت مشترک ۴ خرید پرسپولیس؛ حواس پرت‌ها

وضعیت مشترک ۴ خرید پرسپولیس؛ حواس پرت‌ها

آی اسپورت - پرسپولیس با وجود محرومیت از نقل و انتقالات تابستانی، یکی از تیم‌های موفق لیگ در خرید بازیکنان بزرگ بود و توانست دو نفر از مطرح‌ترین مهره‌های هجومی فوتبال ایران را برای نیم‎‌فصل دوم بخرد. دو بازیکن با کیفیت دیگر هم به پرسپولیس اضافه شدند تا مهره‌های خسته این تیم، امیدوار به استراحت بیشتر در نیم فصل دوم لیگ برتر باشند. به خصوص که حدود یک ماه، لیگ بخاطر لیگ قهرمانان تعطیل خواهد شد و بجز بیرانوند و ترابی و شاید نوراللهی، بقیه بازیکنان برانکو احتمالا در اختیار او خواهند بود.

در نیم‌فصل اول، پرسپولیس بر خلاف تصور با وجود کمبود مهره عملکرد خوبی داشته اما مهره‌های جدید این تیم که نیم‌فصل اول مجبور بودند در تیم دیگری بازی کنند، فعلا امیدوار کننده نبوده‌اند. از بین ۴ خرید پرسپولیس، سه نفر نیم فصل اول در تیم‌های دیگر بازی می‌کنند و مهدی شریفی هم، در تمرینات پرسپولیس حضور دارد و دور از فوتبال است.

از ۱۲ بازیکنی که برانکو معمولا در نیم‌فصل اول از آن‌ها استفاده می‌کند، ۱۱ نفرشان در هشت هفته ابتدایی نمره‌ای بهتر از مهدی ترابی و مهدی شیری گرفته‌اند. فقط امید عالیشاه از این دو نفر ضعیف‌تر بوده است. در مورد سروش رفیعی، عالیشاه هم استثنا نیست و او در فولاد، نمایشی کاملا ضعیف داشته و نتوانسته مربیانش را هم راضی نگه دارد.

مهدی ترابی، فصل پیش در هشت بازی ابتدایی میانگین نمرات ۲،۹۴ را داشت. یک پاس گل داده بود و یک بار هم، توانسته بود عنوان بهترین بازیکن زمین را از متریکا بدست آورد. این فصل ترابی نه گل زده، نه پاس گل داده، نه بهترین بازیکن زمین شده و نمره‌اش در نود هم با افتی فاحش، به ۳،۳۳ رسیده است. شاید تنها نقطه قوت ترابی، تعداد پاس کلیدی او باشد که با میانگین ۱،۲ پاس در هر مسابقه، یکی از بهترین‌های سایپا محسوب می‌شود.

مهدی شیری در هشت بازی ابتدایی فصل پیش، از ترابی هم بهتر بود و دو هفته، از طرف متریکا به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. شیری در این مدت یک گل هم زده بود و در طول فصل، میانگین ۷،۱ عملکرد دفاعی در هر مسابقه را داشت. با این حال، این فصل او هم بدون گل و پاس گل و انتخاب به عنوان بهترین بازیکن زمین، درخششی به مراتب کمرنگ‌تر از فصل قبل دارد. فصل قبل شیری میانگین نمرات ۳ را تا هفته هشتم از نود گرفت و این فصل، نمره او تا ۳،۳۳ افت کرده است.

مهدی شریفی، کل نیم‌فصل اول را سکونشین بوده و سروش رفیعی، اوضاعی بدتر از دیگر خریدهای پرسپولیس دارد. سروش که همین حالا هم زمزمه‌های کنار گذاشتنش از فولاد شنیده می‌شود، فصل پیش در ایران نبود اما این فصل با نمره بسیار ضعیف ۴،۲۰ اصلا نتوانسته در حد نامش ظاهر شود. او دو بازی اخیر فولاد هم بخاطر مصدومیت بازی نکرد و باشگاه، حسابی از او ناراضی است و شاید قراردادش را زودتر از موعد فسخ کند.

شاید دلیل افت مشترک همه ستاره‌های نیم‌فصل دوم پرسپولیس، تمرکز آن‌ها روی تیم آینده‌شان باشد. بازیکنانی که نیم‌فصل دوم، احتمالا برای قهرمانی لیگ و در یکی از پرطرفدارترین تیم‌های ایران می‌جنگند و در تیم فعلی، تمرکزشان را از دست داده‌اند. با این فرم، شاید رسیدن به ترکیب اصلی برانکو در نیم‌فصل دوم هم برای آن‌ها تبدیل به ماموریتی دشوار بشود.

نود

۷ ۲  
آی اسپورت
2018-10-12 19:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
دلال موزامبيكي
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۲۰:۰۸
هرجا خبري درباره پرسپوليس ديديد كه زيرش سايت نود و كيروشي پور زده بود برعكسش كنيد، سروش كلا دو سه تا بازي كرده و بقيش مصدوم بوده، ترابي هم چندتا بازي نبود، شريفي اصلا بازي نكرده و توي تمريناته پرسپوليسه، شيري هم چندبار پست عوض كرده توي پيكان، در ضمن پروفسور از چوب خشك بازيكن ميسازه چه برسه به ترابي و سروش و شريفي و شيري، سليت نود همون سايتيه كه زمان اومدن مسلمان كلي حاشيه درست كرد، درباره ربيع خواه چندتا مقاله نوشت و ميگفت با پارتي بازي اومده، زماني كه انصاري به پرسپوليس اومد نوشته بود اين بازيكن اصلا تيم نداشته و ميخواسته خودكشي كنه!!!
۲
انعکاس 38 دقیقه و 6گل العین(تیم چهارم امارات) به تیم سوم ایران
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۲۰:۱۲
با همین 4تا کیسه رو جر میدیم
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر