فهرست
آنالیز روز؛ سپاهان حریف کم‌خطر برانکو
آنالیز روز؛ سپاهان حریف کم‌خطر برانکو

آنالیز روز؛ سپاهان حریف کم‌خطر برانکو

آی اسپورت- سه امتیاز بازی مقابل سپاهان راحت‌تر از آنچه برانکو تصور می‌کرد به حساب تیمش واریز شد. پرسپولیس این روزها آنقدر آماده و سرحال است که نام حریف مقابلش برایش اهمیت چندانی ندارد. با این حال سپاهان حریفی نیست که پرسپولیسی‌ها در هر شرایطی بخواهند راحت از کنار نامش گذر کنند. تیم منصور ابراهیم‌زاده شباهتی به حریف همیشه قلدر پرسپولیسی‌ها نداشت. حریفی که در روزهای خوب پرسپولیس و روزهای بسیاربدش در نیم‌فصل اول باز هم برای برانکو مشکل ایجاد کرده و دو گل را وارد دروازه این تیم کرده بود. تنها دیداری که دروازه پرسپولیس بیش از یک بار باز شد و سپاهان با قلدری یک امتیاز از پرسپولیس گرفت. سپاهانی که به ورزشگاه آزادی به میهمانی آمده بود اما، یک میهمان دوست‌داشتنی برای قرمزها بود. بدون زهر و خطر. سپاهان منصور ابراهیم‌زاده در اولین دیدار حضور این مربی روی نیمکت نه ‌تنها نتوانست موقعیت خطرناکی روی دروازه بیرانوند ایجاد کند که حتی حضورش در محوطه جریمه این تیم هم به یک کار بعید برای‌شان تبدیل شده بود.

بازیکنان سپاهان چند بار در محوطه جریمه پرسپولیس توپ را لمس کردند؟ جواب این سوال به خوبی نشان‌دهنده یک بازی کاملا یک‌طرفه است. فقط ۱۳ لمس توپ برای بازیکنان سپاهان در محوطه جریمه پرسپولیس در طول ۹۰ دقیقه که هیچکدام، تبدیل به ضربه داخل چارچوب نشدند.

آنالیز
آنالیز

این عکس نشان می‌دهد که از این تعداد ۱۳ لمس توپ سپاهانی‌ها نتوانستند نتیجه‌ای بدست بیاورند. در سه موقعیت که با دایره‌های مشکی و قرمز نشان داده شده به محض این که توپ در محوطه جریمه به بازیکنان سپاهان رسیده، مدافعان پرسپولیس آن را در اختیار گرفته یا دفع کرده‌اند. در چهار لمس توپ هم که با فلش‌هایی به سمت محوطه بیرون جریمه نشان داده شده بازیکنان سپاهان که راهی به دروازه پیدا نکرده‌اند خودشان توپ را به سمت خارج از محوطه جریمه فرستاده‌اند. چهار توپی که بازیکنان پرسپولیس آن را تصاحب کرده‌اند و نگذاشتند تا زمینه ساز حملات دیگری توسط سپاهانی‌ها شود. تنها سه مورد از این ۱۳ لمس توپ به شوت به دروازه منجر شده است. فلش‌هایی که با عدد مشخص شده و دو شوت خارج از چارچوب که خطری برای بیرانوند و دروازه‌اش بوجود نیاورد و یکی هم خطرناک‌ترین موقعیت سپاهان یعنی توپی که از زاویه بسته به تیرک دروازه برخورد کرده و به بیرون رفت.

در کل می‌توان گفت که تنها موقعیت خطرناک سپاهان در طول ۹۰ دقیقه فقط یک ضربه به تیرک از زاویه کاملا بسته بود. سپاهانی که مدت‌ها بود این‌قدر بی‌آزار  و بی‌خطر آن را ندیده بودیم و پرسپولیسی‌ها بسیار راحت‌تر از آنچه فکرش را می‌کردند به ۳ امتیاز رسیدند و بیرانوند هم بدون هیچ زحمتی یک کلین‌شیت را به نام خود ثبت کرد. در این میان برنده اصلی بازی اما مدافعان پرسپولیس بودند. جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده که در طول ۹۰ دقیقه بدون حتی یک اشتباه تمام ضربات سر را زده و توپ‌ها را از مهاجمان سپاهان گرفتند و صادق محرمی و انصاری که اجاز نفوذ از جناحین را ندادند. در کنار آن‌ها هم، هافبک‌های دونده که با ایجاد سدی مقابل محوطه جریمه حتی حضور در نزدیکی دروازه را هم برای سپاهانی‌ها ممنوع کرده بودند.

 نود

 

۱۸ ۲  
آی اسپورت
2018-02-03 20:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
بهروز
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۱۳
تازه اگه دقت ميكرديم حداقل دو سه تا ديگه هم ميزديم بهشون
۲
امیرعباس
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۳:۴۶
خواهرم دقیقا علت قهرمانی دوساله راحت پرسپولیس همین بوده کم خطر شدن تراکتور ..فولاد و سپاهان!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر