فهرست
مرادی مقصر جنجال اصفهان را نشان داد!
مرادی مقصر جنجال اصفهان را نشان داد!

مرادی مقصر جنجال اصفهان را نشان داد!

آی اسپورت - شرح اتفاقاتی که روز گذشته در ورزشگاه نقش جهان اصفهان رخ داد تکرار مکررات است. آنچه تلویزیون از لحظه لحظه اوضاع رخ داده در اصفهان به تصویر می کشید بازگوی ماجرا بود اما با توضیحاتی که مسئولان برگزاری و مسئولان هر دو تیم تهرانی و اصفهانی ارائه کردند می شد بهتر نتیجه گیری کرد که چه تیمی و با چه هدفی دوست نداشته بازی برگزار شود. در این مطلب نه بحث جانبداری از پرسپولیس درمیان است و نه قصد تخریب سپاهان، چه بسا اگر هر تیم دیگری هم در این قضیه دخیل بود قطعا شواهد و قراین موجود را بیان می کردیم، همانگونه که در خیلی از خبرگزاری ها و برخی شبکه های اجتماعی بیطرف منتشر شده است.

شاید عده ای عامل لغو یکی از مهیج ترین بازیهای لیگ را «کرونا ویروس» بدانند! ولی آنهایی که حرف‌های جلال مرادی ناظر بازی (اینجا)، مسعود مرادی ناظر داوری (اینجا)، سرهنگ نورعلی رییس یگان ویژه (اینجا)، محمدحسن انصاریفرد مدیرعامل پرسپولیس، امیر قلعه نویی و محمدرضا تابش سرمربی و مدیرعامل سپاهان و دیگر افراد حاضر در بطن این ماجرا را شنیدند پی برده باشند که چه اتفاقی در اصفهان رخ داده است.

جلال مرادی با صراحت لهجه مختص به خودش صراحتاً گفت وقتی ساعت ۱۴ فهمیده که عده ای مانع از خروج تیم سپاهان از هتل شده اند از یگان ویژه و نیروی انتظامی اصفهان کمک خواسته و بلافاصله مشکلات را برطرف کرده اند اما در تماس با مسئولان تیم سپاهان هر چه از آنها خواسته شد به استادیوم بیایند کسی از هتل خارج نمی شده است! او حتی گفت ترتیبی داده شده بود که در مسیر منتهی از هتل تا استادیوم نیز راهها را برای اتوبوس سپاهان باز کرده بودند ولی در نهایت تیم ۴ و ۲۰ دقیقه وارد استادیوم شده است. با این وجود وقتی مرادی از آنها درخواست کرده برای مجاب کردن تیم پرسپولیس و کادر داوری برای حضور در زمین چند تن از بازیکنان به چمن وارد شوند اما هیچ یک از نفرات تیم میزبان راضی به خروج از رختکن نشده اند! حتی پس از ورود به رختکن هم از دادن لیست بازی به ناظر مسابقه امتناع کرده اند!

با شنیدن حرفهای سرمربی تیم سپاهان نیز می توان دریافت این تیم به هر دلیلی دوست نداشته بازی کند چرا که لزومی نداشت وقتی تیم در هتل بوده گروهی از مدیران باشگاه راهی استانداری اصفهان شوند تا خواستار لغو بازی شوند. قطعا در این میان هر تیمی دوست داشته با حضور تماشاگرانش بازی کند از جمله استقلال در تهران و شهر خودرو در مشهد ولی هر دو این تیمها به دستور وزیر ورزش و خواسته وزارت بهداشت تن دادند و دیدارهای حساسشان را بدون حضور طرفداران برگزار کردند. وزارت ورزش در بیانیه ای در همین ارتباط اعلام کرده بود همه رقابتهای لیگ ها باید بدون تماشاگر برگزار شود حتی لیگ های ورزش های آبی در استخر. 

 

نکته دیگر درباره موضوع بلیت فروشی بوده است. اینکه در جلسه هماهنگی که شنبه شب در اصفهان برگزار شد تصمیم گیری و اعلام شد این دیدار بدون حضور تماشاگران برگزار می شود ولی با این وجود باشگاه سپاهان که بلیت فروشی در اختیارش بوده تا ساعت ۱۴ روز بازی سایت بلیت فروشی را باز گذاشته و تعداد زیادی بلیت تهیه کرده بودند!

از درخواست های جالب توجه دیگر سپاهانی ها این بود که راضی هستند هر ۴ روز یکبار بازی کنند اما بازی شان با پرسپولیس را ۲۸ اسفند برگزار کنند! جدا از اینکه باید پرسید آیا در هر ۴ روز یکبار بازی کردن در این شرایط بحرانی، بحث سلامت بازیکنان درمیان نیست، باید گفت با همین دست فرمان سهیل مهدی و همکارانش در سازمان لیگ، تدوین برنامه مسابقات را هم به دست مسئولان باشگاه سپاهان بسپارند تا هرطور به صلاحدید این تیم است برنامه ریزی شود. با رویه ای که مسئولان باشگاه سپاهان طی ۲۴ ساعت اخیر در پیش گرفته اند به نظر می رسد سایر تیم ها هیچ حقی در تصمیمات کلان ورزش ندارند الا سپاهان که تصمیم می گیرد بازی اش با یا بی تماشاگر برگزار شود.

مدیرعاملی که از AFC و میزبانی های تیم های کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا یا مقدماتی جام جهانی دم می زند چطور نمی دانسته چرا لیست نفرات تیمش که باید یک ساعت پیش از بازی به ناظر بازی ارائه شود تقدیم مسئولان برگزاری نشده بود؟ در حالی که سرپرست تیمش از ساعت ۴ و ۲۰ دقیقه در استادیوم حضور داشت!

آقای تابش آیا به ابعاد رسانه ای و بین المللی برگزار نشدن این بازی توجه کرده که می گوید نمی خواستیم بهانه برای AFC داشته باشیم؟ آیا خون سپاهان از ۵ تیم دیگر لیگ برتر که دیروز به میدان رفتند یا از ۱۸ تیم لیگ یکی که همگی دیروز طبق قانونی که از آن دم می زنند، بازی کردند رنگین تر است؟ چرا امیر قلعه نویی در حرف ملاک را قانون و خود را همواره مطیع قانون دانسته اما در عمل خودشان را بالاتر از قانون بدانند و به بهانه های واهی موجب اتلاف وقت و هزینه میلیون ها نفر شوند؟

آقایان سپاهانی لطفا صداقت و روراستی را در عمل نشان دهید نه با شعار و لابی با مقامات دولتی برای لغو یک مسابقه در سطح حرفه ای! خطر این کارهای غیرحرفه ای و غیرقانونی از تحریم AFC و خطر کرونا بیشتر نباشد، کمتر هم نیست! قطعاً با در کنار هم قراردادن روایت همه جانبه این موضوع از ۲۴ ساعت قبل از بازی تا یکساعت پس از ساعت مقرر شروع مسابقه بهتر می توان مقصر یا مقصرین لغو این بازی را شناخت.

مشرق

۷۲ ۳  
آی اسپورت
2020-02-24 21:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
لنگی ها
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸، ۲۲:۲۱
قیافه پیروانی واسه کشیدن تیم به بیرون جالب بود
۴
اصفهانی
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸، ۲۲:۴۲
نویسنده کاملا یکطرفه رفت. فیلم اینکه هواداران هتل بستن هست خودم اونجا بودم. یگانه ویژه تشریف اورد و با زور کتک و باتون راه باز کرد. ناظر بازی از سپاهان میخواد لباس تو مسیر عوض کند اما سواد اینا را ندارد که لباس تو رختکن هست نه اتوبوس. این بازی تا حدودی قهرمانی را مشخص میکرد و سپاهان دوست نداشت بدون هوادار بازی کند و قانون این حق بهش میدد که از حق میزبانی خودش دفاع کند. چطور بازی استقلال و سپاهان تو جام حذفی لغو کردن در صورتی که کرونا به مراتب از الودگی خطرناکتره. کجای قانون گفته وزارت ورزش باید قانون بزارد یعنی لیگ ایران با ارزشتره نسبت به ایتالیا. کاملا مشخص بود وزارت میخواست این بازی انجام بشد سپاهان کاملا ضرر میکرد. هیچ قانونی نمیتوند شب قبل بازی، بازی را بدون تماشاگر کند اما اینجا ایرانه کشوری که یک شبه قانون پنجاه پنجاه جام حذفی درست میکنن و راحت بازی تغیر میدن یا بدون تماشاگر میکنن.
میثم
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸، ۲۱:۴۲
من استقلالی هستم، باید بگم استقلال تو تهران زیاد به هوادارانش تو بازی با ذوب آهن نیاز نداشت، ولی هواداران سپاهان حق داشتند تو این بازی باشن، هواداران یکسال منتظر این بازی هستن، رای به برگزاری بدون تماشاگر تو این بازی مثل این بود سپاهان با هشت بازیکن مقابل پرسپولیس قرار بگیره، یه تیم باید یه خلاف بزرگی انجام داده باشه تا به عنوان جریمه بازیش بدون تماشاگر بشه، خلاصه برگزاری این بازی بدون تماشاگر لطف خیلی بزرگی بود در حق پرسپولیس، دم سپاهانی ها گرم که شرفشون رو با هیچی معامله نمیکنن، نتیجه ۳،۰ به نفع پرسپولیس بهتر از این تصمیم خفت بار بود، البته پرسپولیس تبحر خاصی در گرفتن این نتایج و جامهای باد آورده ( اسنپی) داره، تصمیم جوانمردانه اینه که بازی در تاریخ دیگه ای برگزار بشه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر