فهرست
آغاز دوره جدید با قهرمانی در سوپرکاپ ایتالیا؟
آغاز دوره جدید با قهرمانی در سوپرکاپ ایتالیا؟

آغاز دوره جدید با قهرمانی در سوپرکاپ ایتالیا؟

آی اسپورت – یک غول خفته با تاریخی ثروتمند. میلان سال هاست که از متوسط بودن رنج می برد. باشگاهی که تاریخش این انتظار را بوجود می آورد تا هر سال شاهد جام بردنش باشیم. اما 5 سال است چنین اتفاقی رخ نداده. این فصل این فرصت وجود دارد تا میلان یک دوره موفقیت آمیز دیگر را دوباره شروع کند.

دیاوولو می تواند از همانجایی شروع کند که آخرین بار حضور داشت. آخرین جام میلان سوپر کاپ ایتالیا بود که در آگوست 2011 بدست آمد. سرمربی تیم در آن زمان آلگری بود، کسی که حالا روی نیمکت مقابل یعنی یووه می نشیند. انگار دایره یک دور کامل چرخیده است.

میلان در این مدت شاهد تغییراتِ زیادی بوده. در مقاطعی آن ها دست به دامن اسطوره های قدیمی مانند سیدورف و اینزاگی شدند. حتی میهایلوویچ هم تلاشش را کرد اما هیچ کدام نتوانستند انتظارات را برآورده کنند. این خواسته وجود داشت که این چهره ها پایه های لازم برای یک تیم قهرمان را بریزند. مونتلا آخرین نفریست که به نیمکت میلان رسیده، و از روی قضاوت از چند ماه اول می توان گفت که به نظر او پتانسیل لازم برای پایه گذاری میلانی جدید را نشان داده. تیمِ او فردا در دوهه برای سوپر کاپ ایتالیا به مصاف یووونتوس می رود و این یک فرصتِ ایده آل برای تزریق اعتماد به نفس کل تیم برای شروع یک دوره جدید است.

تجربه بردنِ جام قابل قیمت گذاری نیست و می تواند برای کل باشگاه الهام بخش باشد. بازیکنانی مانند لوکاتلی، دوناروما و کالابریا قلب میلان جدید هستند و با اولین جام می توانند اعتماد به نفس ویژه ای کسب کنند. بردنِ سوپر کاپ می تواند نمادِ انقلاب تیم در جوان گرایی باشد. برای یک گروه دوستانِ جوان که از رده های پایه با هم بالا آمدند و حالا می توانند به خاطره انگیز ترین جام خود برسند.

بردنِ اولین جام بیش از هر چیز دیگری یک چالش ذهنیِ بزرگ است و میلان در صورتِ بردنِ یووه می تواند این قدرت بالا را به خوبی نشان دهد. این قهرمانی قطعا برلوسکونی را هم بعد از مدت ها خوشحال خواهد کرد. او مدت ها برای یک جام جدید و دوره موفقیت آمیز دیگر صبر کرده.

نام میلان مسلما وسوسه آمیز است، اما ستاره ها همچنان خیلی رغبتی به ماندن ندارند چون دقیقا نمی دانند آینده روسونری چه خواهد بود، مخصوصا که ورودِ مالکان چینی هم دوباره عقب افتاده. یک جام می توانند ستاره هایی مانند دوناروما را قانع کند تا قرارداد جدیدی با میلان امضا کنند. میلان برای حفظِ او باید پیشرفت خود را خیلی واضح نشان دهد.

باشگاهی که به حضور در فینال ها عادت داشت حالا دوباره احساس سرحالی دارد. اگر آباته این جام را فردا بلند کند، متد های مونتلا هم تاییدیه خواهند گرفت. و این به او اجازه می دهد تا پروسه احیای تیم را ادامه دهد.

۴ ۱  
آی اسپورت
2016-12-22 19:28:00
نظر دهید

۱ نظر
مسعود
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۴۵
امیدوارم پیروز بشن و این پیروزی باعث افت یووه بشه سری ا خیلی مسخره شده هر سال یووه قهرمان میشه در هر دو جام .
هر چند بعید به نظر میرسه تیمی بتونه این فصل یووه رو بگیره
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر