فهرست
رنکینگ جدید/ فدرر بین ده‌تا، ویلیامز در صدر
رنکینگ جدید/ فدرر بین ده‌تا، ویلیامز در صدر

رنکینگ جدید/ فدرر بین ده‌تا، ویلیامز در صدر

آی‌اسپورت- راجر فدرر که با غلبه بر رقیب سنتی‌اش رافائل نادال در فینال اوپن استرالیا به عنوان قهرمانی این رقابت‌ها دست یافت، در تازه‌ترین رده‌بندی تنیس مردان با هفت پله صعود به جمع ده تنیس‌باز مرد برتر بازگشت و سرینا ویلیامز نیز با قهرمانی در ملبورن صدرنشینی تنیس زنان را از انجلیک کربر پس گرفت.

براساس روال هر هفته، اتحادیه‌های تنیس مردان و زنان دوشنبه رده‌بندی‌های جدید خود را منتشر کردند. راجر فدرر، تنیس‌باز نام‌دار سوییسی که در پی مصدومیت زانو و دوری شش ماهه‌اش از مسابقات به رتبه هفدهم (پایین‌ترین رتبه او از سال ۲۰۰۱) سقوط کرده بود، به لطف قهرمانی غیرمنتظره‌اش در نخستین گرند اسلم سال هفت پله صعود کرد و در جایگاه دهم ایستاد. رافائل نادال، نایب قهرمان این مسابقات هم سه رتبه بالا آمد و در رده ششم قرار گرفت.

در تازه‌ترین رده‌بندی زنان هم سرینا ویلیامز که با شکست خواهرش وینس در فینال اوپن استرالیا، ۲۳مین عنوان گرند اسلم خود را به دست آورد، به ۲۰ هفته صدرنشینی انجلیک کربر پایان داد و مجددا شماره یک تنیس زنان شد. وینس ویلیامز نیز با ۶ پله صعود به رده ۱۱ رسید.

اما در دیگر اتفاقات مهم جدول مردان، میشا زورف، تنیس‌باز ۲۹ ساله‌ی آلمانی که با غلبه بر اندی ماری و صعود به دور یک‌چهارم پایانی اوپن استرالیا یکی از پدید‌ه‌های مسابقات این دوره لقب گرفت، ۱۵ پله بالا آمد و در رده ۳۵ ایستاد. میشا که برادر بزرگتر ساشا زورف است، هشت سال پیش نیز تا جایگاه ۴۵بالا آمد، اما مصدومیت‌های مکررش، وی را در مسیر سقوط و خداحافظی از تنیس قرار داد. زورف که دو سال پیش از بین ۱۰۰۰ نفر اول هم خارج شده بود، حالا به بالاترین رده عمر ورزشی‌اش دست یافته است.

آندریاس سپی دیگر تنیس‌بازی بود که صعود قابل‌توجهی را در رده‌بندی این هفته تجربه کرد؛ این شماره ۱۸ سابق تنیس جهان، ۲۱ رتبه بالا آمد و در رده ۶۸ تنیس جهان قرار گرفت. دنیس ایستومین هم که با حذف جوکوویچ بزرگترین شگفتی مسابقات آزاد استرالیا امسال را رقم زد، با صعود ۳۷ هفته پله‌ای و ایستادن در جایگاه ۸۰ـم دوباره در جمع ۱۰۰ نفر برتر جای گرفت.

دنیل اونس بریتانیایی نیز که با کنار زدن چیلیچ و شکست برنارد تامیک از کشور میزبان موفق شد تا دور چهارم مسابقات بالا بیاید، ۶ پله صعود داشت و برای اولین بار وارد جمع ۵۰ نفر برتر شد و رتبه ۴۵ را از آن خود کرد.

در بیشترین جهش جدول زنان، ماریانا لوچیچ بارونی، تنیس‌باز کروات با ۵۰ پله صعود از رتبه ۷۹ به ۲۹ رسید. این تنیس‌باز ۳۴ ساله پس از  ۱۸ سال از اولین و تنها حضورش در نیمه‌پایانی یک گرند اسلم (ویمبلدون ۱۹۹۹) به جمع ۴ نفر پایانی اوپن استرالیا راه یافت و از سرینا ویلیامز شکست خورد.

۲    
آی اسپورت
2017-02-01 02:18:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر