فهرست
آنچه از گرندپری استرالیا یاد گرفتیم
آنچه از گرندپری استرالیا یاد گرفتیم

آنچه از گرندپری استرالیا یاد گرفتیم

آی‌اسپورت- با پایان گرندپری استرالیا ما به پاسخ بعضی از سوالات کلیدی خود در مورد جایگاه تیم ها و رقابت در دوره جدید فرمول یک رسیده ایم.


۱- زمان انجام پیت استاپ ها حیاتی است: همانطور که از مسابقه جایزه بزرگ استرالیا پیدا بود تیم فراری توانست با استراتژی خوب سباستین فتل راننده خود را به رده اول برساند. با توجه به نزدیک تر شدن تیم ها و کیفیت بالاتر لاستیک ها دیگر به مانند سال های گذشته قدرت بین تیم ها تقسیم شده است به طوری که مرسدس که تیم برتر سه سال اخیر بود نتوانست از ردبول مکس ورشتپن با لاستیک های کهنه عبور کرده و به همین دلیل برد مسابقه افتتاحیه فصل را از دست دادند. این در حالی است که اگر همیلتون دیرتر از فتل به پیت استاپ می رفت امکان برد برایش مهیا بود.

۲ -شاسی خودرو ردبول به قدرت قبل نیست: با توجه به وجود نابغه ای به نام آدرین نیوی انتظار بیشتری از شاسی خودروی RB13 می رفت. همه می دانیم که موتور رنو نسبت به دو رقیب خود فراری و مرسدس از قدرت کمتری برخوردار است و با توجه به اهمیت آیرودینامیک در فصل جدید همه نگاه ها به سمت خودرو ردبول بوده که نتیجه بدست آمده در ملبورن اصلا انتظارات را بر آورده نکرده است.ریکاردو بدلیل مشکل الکترونیکی مسابقه را در دور دوم آغاز کرد و در نهایت نیز با مشکل فشار سوخت مواجه شد و از مسابقه کناره گیری کرد. در طرف دیگر هم ورشتپن در رده پنجم کار خود را به پایان رساند و شاید نگه داشتن همیلتون پشت سر خود تنها رقابت این راننده جوان در ملبورن بود.

۳-هیجان دوباره به تعیین خط بازگشته است: پس از سه سال رقابت تکراری بین دو راننده هم تیمی در مرسدس با توجه به قدرت فراری و خودروی ردبول بار دیگر شاهد رقابت نزدیک بین چندین راننده برای رسیدن به پول پوزیشن خواهیم بود. با توجه به دو اشتباهی که فتل در دور تعیین خط ملبورن مرتکب شد، تیم فراری امید زیادی به ثبت سریع ترین دور داشت که به اعتقاد بسیاری این روند در طول فصل نیز ادامه خواهد داشت.

۴- رقابت در میانه جدول بسیار حساس خواهد بود: در پایان مسابقه استرالیا در لحظاتی شاهد رقابت نزدیک بین آلونسو، هالکنبرگ و اکون بودیم که در انتهای مستقیمی اصلی هر سه خودرو به صورت عرضی خود را به پیچ یک رسانده و برای آخرین امتیاز می جنگیدند. با بازگشت ماسا به ویلیامز و حضور هالکنبرگ در رنو و با توجه به قدرت تیم های هاس و فورس ایندیا شاهد رقابت بسیار نزدیک در میانه جدول و کسب چند رده آخر امتیازی خواهیم بود.

۵- شما می توانید در آینده فرمول یک سهیم باشید: همیشه فرمول یک یکی از هیجان انگیز ترین ورزش های جهان بوده اما در چند سال اخیر این هیجان کاملا از بین رفته است. با تغییر مدیران اصلی فرمول یک، مدیران جدید سعی دارند با توجه به نظرات کاربران به بالا رفتن هیجان در این ورزش کمک کنند. در نظرسنجی که در جایزه بزرگ استرالیا برگزار شده است، حدودا ۲۱۷۰۰۰ نفر نظرات خود را با مسولان فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (FIA) و فرمول یک در میان گذاشته اند.

فرموب یک ایران

۳    
آی اسپورت
2017-03-31 13:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر