فهرست
رئال آماده فروش بیل: منچستر یا مونیخ؟
رئال آماده فروش بیل: منچستر یا مونیخ؟

رئال آماده فروش بیل: منچستر یا مونیخ؟

آی‌اسپورت – زین‌الدین زیدان اصرار دارد بازی نکردنِ گرت بیل مقابل مالاگا (بازی‌ای که در آن کریس رونالدو و لوکا مودریچ حتی روی نیمکت هم قرار نداشتند) برای استراحت دادن به او در آستانه‌ی نیمه نهایی چمپیونز لیگ و جدال برابر بایرن مونیخ است. اما حقیقت اینجاست که بیل در مجموع چهار بازی حذفی این فصل رئال در اروپا تنها 81 دقیقه بازی کرده. برای همین است که گراهام هانتر، در گفت و گویی با "ربیستا دلا لیگا" (مجله‌ی لا لیگا) از احتمال بالای فروش ستاره‌ی ولزی در این تابستان حرف می‌زند:

«بیل برای این بازی کنار گذاشته شد و حتی با تیم به مالاگا هم سفر نکرد. این در حالیست که او در چمپیونز لیگ هم جایی در ترکیب اصلی رئال مادرید ندارد. این بازی دقیقا فرصتی بود که باید به بیل داده می‌شد تا خودش را دوباره ثابت کند. اما زیدان اصرار دارد تصمیمش مبنی بر نبردنِ بیل با تیم به خاطر استراحت دادن به او بوده.»

«من این شرایط را اینطور تعبیر می‌کنم که رئال با دقت اتفاقاتی که در باشگاه پاریس سن ژرمن می‌افتد را دنبال می‌کند، باشگاهی که برای به مشکل نخوردن با قوانین اف.اف.پی (بازی جوانمردانه مالی) مجبور خواهد شد در تابستان دست به فروشی اجباری بزند. در این شرایط رئالی‌ها خودشان را آماده می‌کنند تا از بیل بپرسند: آقا به نظرت اگه در تیم دیگه‌ای بازی کنی به نفعت نیست؟»

«بیل تابستان پیش به این سوال جواب منفی داد و برای همین بود که رئال نتوانست کیلین امباپه را بخرد. حالا پاریسی‌ها به احتمال زیاد باید یکی از نیمار یا امباپه را بفروشند، البته نه هر دو را. بنابراین رئالی‌ها قصد دارند با فروش بیل خودشان را آماده خرید یکی از این دو ستاره بکنند و تیم‌های دیگر را در این راه کنار بزنند.»

«پس این تصمیم زیدان تصمیمی تاکتیکی و به خاطر آماده نگه داشتن بیل برای بازی با بایرن نبوده. به نظر من این تصمیم فقط یک معنی می‌دهد و انگار زیدان هم خودش را آماده کرده تا به بیل بگوید گرت تو برای تیم خیلی زحمت کشیدی و شاید دیگر دورانت اینجا به پایان رسیده. من هیچ تعبیر دیگری از این شرایط نمی‌توانم داشته باشم.»

بیل از وقتی به رئال مادرید پیوسته سه بار با این تیم چمپیونز لیگ را فتح کرده، اما این فصل تنها در 16تا از بازی‌های لا لیگا در ترکیب اصلی تیمش به زمین رفته است. هانتر درباره‌ی مقصد احتمالی بیل برای فصل بعد گزینه‌های منچستر یونایتد، تاتنهام هاتسپرز و بایرن مونیخ را مطرح می‌کند، و البته احتمال باقی ماندن او در برنابئو را هم کاملا نادیده نمی‌گیرد:

«کاملا مشخص است که علاقه‌ی منچستر یونایتد به خرید بیل کم نشده. از سوی دیگر تاتنهام هم بازیکنی دارد که رئال به شدت بهش علاقه‌مند است؛ هری کین. اینکه کین اصلا قصد ترک انگلیس را داشته باشد، مثلا به خاطر مسائل خانوادگی، معلوم نیست. در ضمن رئال مذاکره با دنیل لیوی و تاتنهام را پروسه‌ای بسیار سخت و طاقت‌فرسا می‌داند. اما به هر حال شاید آن‌ها در این فکر هستند که معامله‌ای که شامل بیل و کین بشود امکان‌پذیر باشد

«در مورد بایرن هم اگر نیکو کوواچ، مربی فصل آینده‌شان، به بیل علاقه داشته باشد او می‌تواند با حفظ حقوق بالایش خیلی راحت در این تیم جا بیفتد. بایرن باشگاهی است که زندگی در آن برای بازیکنان انگلیسی زبان ساده‌تر از تیم‌های خارجی دیگر است

«بازگشت به خانه هم گزینه‌ای کاملا منطقی برای بیل است. من شخصا غمگین می‌شوم اگر بیل لا لیگا را ترک کند و امیدوارم او همچنان اینجا باقی بماند. من هیچ پیش‌بینی‌ای در این باره نمی‌کنم، فقط حرفم این است که رفتار رئال با بیل، در این مقطع از فصل و با توجه به بازی‌ها مهمی که همچنان باقی مانده انگار پیغامی مشخص برای او دارد، اینکه دورانت در این باشگاه به پایان رسیده.»

۴ ۱  
آی اسپورت
2018-04-17 10:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
داود
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۰۷
کاشکی استقلال بخرش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر