فهرست
پرسپولیس جام حذفی را فدای آسیا می‌کند؟
پرسپولیس جام حذفی را فدای آسیا می‌کند؟

پرسپولیس جام حذفی را فدای آسیا می‌کند؟

آی اسپورت - از وقتی برانکو به پرسپوليس آمده به نوعی غرور از دست رفته اين تيم را برگردانده و پرسپوليس همان تيم بزرگی است که اهالی فوتبال در دهه‎های 50،60 و اواخر دهه 70 سراغ داشتند. پرسپوليس طی اين مدت دو قهرمانی مقتدرانه و متوالی در ليگ برتر به دست آورده و البته دو بار متوالی در نيمه‎نهایی ليگ قهرمانان آسيا حضور داشته و حالا شانس زيادی براي فيناليست شدن در اين رقابت‌ها دارد که بدون شک افتخار بزرگی است.

با اين حال برانکو و تيمش طی اين سه فصل در جام کوچک‎تر و راحت‌تر نتايج عجيب و ضعيفی گرفته‌اند و خيلی راحت اين جام را به رقيب ديرينه و تيم‌های ديگر تعارف زده‌اند. هر چند جام حذفی در مقايسه با جام قهرمانی ليگ برتر قابل مقايسه نيست و 30 بازی فشرده ليگ برتر را نمی‎توان با 5 مسابقه جام حذفی تا رسيدن به جام مقايسه کرد اما پرسپوليس خيلی راحت از اين افتخار عبور می‌کند.

پرسپوليس سه فصل گذشته با برانکو حتی به نيمه‌نهایی اين رقابت‎ها هم نرسيده است. اين تيم سال قبل در مرحله يک‌چهارم نهایی مقابل صنعت نفت آبادان در ضربات پنالتی باخت، سال قبلش در همان دور يک‌شانزدهم به قشقایی شيراز باخت و در کمال شگفتي حذف شد و سال قبل از آن هم در ديدار با ذوب‌آهن در مرحله يک‌‎چهارم نهایی باخت و از دور مسابقات کنار رفت.

پرسپوليس با 5 قهرمانی يکي از پرافتخارترين تيم‌های جام حذفی است اما از حيث تعداد جام از رقيب ديرينه خود استقلال عقب افتاده. اين بار هم اولين بازی حذفی قرار است قبل از بازي حساس مقابل السد برگزار شود و بعيد نيست تحت شرايط آن مسابقه سرخ‌ها بازی با تيم ناشناخته نود اروميه را آنطور که بايد، جدی نگيرند.

حريف اول سرخ‌ها تيم گمنام و ظاهرا ضعيفی است که از شش مسابقه ابتداس فصل خود در ليگ يک فقط شش امتياز به دست آورده ضمن اينکه بازی در تهران برگزار می‌شود و اين می‎تواند خيال پرسپوليسی‌‎ها را از صعود روي کاغذ راحت کند. از طرفی بازيکنان حتما به فکر حفظ سلامت‌شان قبل از بازی مهم مقابل السد خواهند بود و شايد در درگيری‌ها حضور محکم و موثری نداشته باشند. از طرفی شايد برانکو با ترکيبی متفاوت شامل نيمی از اصلی‌ها و نصف از ذخيره‌ها تيمش را به ميدان بفرستد که در اين شرايط از حالا می‌توان به او و بازيکنانش هشدار داد که مبادا اين بار هم جام حذفی از دست آنها برود چرا که قشقایی تيم ضعيف‌تر و گمنام‌تری نسبت به نود اروميه بود و پرسپوليس مثل امروزش کمبود بازيکن نداشت.

شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس

 

۱۲    
آی اسپورت
2018-10-08 19:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر