فهرست
معامله با خدا و البته ۱۰ میلیارد ناقابل!
معامله با خدا و البته ۱۰ میلیارد ناقابل!

معامله با خدا و البته ۱۰ میلیارد ناقابل!

آی اسپورت - وسط دعوای پرسپولیسی‌ها و سپاهانی‌ها، افشین پیروانی هم رقم قرارداد امسال امیر قلعه‌نویی را فاش کرده است؛ هشت میلیارد تومان پایه و دو میلیارد تومان آپشن! البته پیروانی هم به قول خودش آنقدرها علیه‌السلام نیست، کلی ابهام دارد که قبلا در موردش نوشته‌ایم و باز هم خواهیم نوشت، اما این فقره قرارداد امیر واقعا جالب است. ابتدای فصل شایعاتی در مورد ارزش هفت یا هفت‌ونیم میلیاردی پایه قرارداد قلعه‌نویی به گوش می‌رسید و حالا سکوت سرمربی سپاهان و اطرافیانش نشان می‌دهد این حرف‌ها چندان بیراه نبوده است.

ده میلیارد تومان قطعا یک رکورد در تاریخ دستمزد مربیان ایرانی تلقی می‌شود؛ عددی که حتی با نرخ دلار امروز هم از قرارداد خیلی از مربیان خارجی بالا می‌زند. نوش جان امیر، حتما لیاقتش را داشته که بعد از شش سال قهرمان نشدن چنین پولی گرفته. فقط نمی‌دانیم چرا یاد روزی افتادیم که استاد از ذوب‌آهن رفت سپاهان؛ همان روزها مصاحبه کرد و گفت: «با خدامعامله کردم آمدم سپاهان.»

سال اول تابش می‌گفت قرارداد قلعه‌نویی سه میلیارد است، اما سال دوم جهشی حیرت‌انگیز پیدا کرد. حتما این هم کار خداست. به هر حال ما از عرفان خاص امیرخانی بی‌خبر هستیم. ایشان همین تازگی‌ها فرموده‌اند: «لیگ هشتم که قهرمان شدیم احساس می‌کنم خدا با من حرف زد.» نتیجه می‌گیریم وقتی قلعه‌نویی جام می‌گیرد خدا با او حرف زده، اما وقتی دستش از قهرمانی کوتاه می‌ماند، حتما تقلب و دغلی در کار بوده و دست‌های پشت پرده نتایج را مهندسی کرده‌اند!

خود امیر هم می‌داند اختلاف ده امتیازی با صدر و مخصوصا گاف تاریخی حاضر نشدن جلوی پرسپولیس، به احتمال فراوان نقطه پایان کار او در سپاهان است و دستگاه چاپ پول به زودی خاموش خواهد شد. پس بیخود نیست که این روزها شایعه بازگشت ژنرال به استقلال در پایان فصل به گوش می‌رسد، هرچند بعید است آبی‌ها بعد از تجربه شیرین همکاری با مربیان بین‌المللی و تیمی که استراماچونی برای‌شان ساخت، بار دیگر آغوش‌شان را رو به «سنت» باز کنند. پس لابد باید گشت و دید معامله شیرین بعدی با خدا را کجا می‌توان انجام داد!

۲۰ ۱  
آی اسپورت
2020-04-25 01:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
اصفهانی
شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۰۸:۲۴
باشگاه سپاهان یه باشگاه خصوصیه دوست دارد اینقدر بده شما یکم اب بریز اونجا که میسوزد و سوال کن چرا باشگاه دولتی چنین پولی به مربیان و بازیکنان میدن
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر