فهرست
درباره افتخاری؛ پایان تلخ را ترجیح داد
درباره افتخاری؛ پایان تلخ را ترجیح داد

درباره افتخاری؛ پایان تلخ را ترجیح داد

آی اسپورت - سید رضا افتخاری هرگز مدیر محبوب هواداران استقلال نبود. او وقتی در بدو ورودش به باشگاه استقلال، حرف از صید ستاره چهارم در آسیا زد عیارش را نشان داد. او این حرف را در حالی زد که حتی کم اطلاع‌ترین هوادار فوتبال (نه هوادار استقلال) هم می‌داند که این تیم دو بار قهرمان آسیا شده و برای همین دو ستاره روی پیراهنش حک شده است. افتخاری علیرغم استقبال نه چندان خوب هواداران استقلال پیش از شروع لیگ هفدهم با جذب چند بازیکن خوب و البته گران قیمت دل هواداران آبی را برد. اما ترکش نتایج ضعیفی که علیرضا منصوریان می‌گرفت به او هم اصابت می‌کرد.

استقلال مثل پرسپولیس همیشه تیم پرحاشیه و پرخبری بوده است. اما در دوران افتخاری تعداد این حواشی به طرز چشمگیری بالا رفت. هر چند او خودش همیشه سعی می‌کرد در مصاحبه‌هایش اوضاع را آرام جلوه بدهد. اما گاهی اتفاقاتی می‌افتاد که مشخص می‌شد پشت ظاهر آرام باشگاه چه خبر است. مثل اتفاقی که در آن برنامه 90 معروف افتاد و عضو هیات مدیره باشگاه با خنده‌هایش منصوریان را به تمسخر گرفت. افتخاری بعد از رفتن منصوریان به دنبال یک مربی خارجی خوب بود. او تحت تاثیر موفقیت‌های اخیر پرسپولیس، به شدت تحت فشار بود که یک مربی خارجی بیاورد. بعد از مطرح شدن اسامی بزرگی مثل فاتح تریم و زلاتکو دالیچ، این وینفرد شفر بود که با افتخاری به توافق رسید و به ایران آمد. با شفر نشانه‌های پیشرفت خیلی زود آشکار شد اما حاشیه‌ همچنان از در و دیوار باشگاه بالا می‌رفت. استقلال برای شروع فصل جدید نیاز به حفظ بازیکنان موثرش و همچنین جذب چنر مهره کارآمد دیگر داشت. اما جذب چند بازیکن که مصدومیت‌های شدیدی هم داشتند اعتراض کادر پزشکی باشگاه را به دنبال داشت.

جدایی امید ابراهیمی ضربه محکم دیگری به پیکره تیمی بود که شفر ساخته بود. ماجرای عجیب بازی سوپر جام هم قوز بالای قوز شد. عملکرد تیم مدیریتی باشگاه در این مورد چنان ضعیف و بی‌منطق بود که خون استقلالی‌ها را به جوش آورد. افتخاری به ترکیه رفته بود که بتواند با مامه تیام و سرور جپاروف به توافق برسد. اما او و همکارانش از تهیه 200 هزار دلار برای توافق با این دو بازیکن عاجز ماندند و افتخاری با شنیدن خبر درگذشت پدرش به تهران برگشت. یک روز بعد هم استعفا داد. حرف‌های او بعد از استعفا تکان دهنده بود. او گفت وقتی به تمرین تیم سر می‌زد بازیکنان منتظر بودند او به آن‌ها سلام کند. گذشته از این که رفتار بازیکن‌ها در این مورد اصلا قابل دفاع نیست اما چه کسی است که نداند رفتار خود افتخاری در این مدت باعث شده کار به اینجا برسد. مدیر عامل مستعفی باشگاه استقلال دوران تلخی در باشگاه داشت اما در نهایت تسلیم شرایط شد و پایان تلخ را به تلخی بی پایان ترجیح داد.

 

سازندگی

۳ ۱  
آی اسپورت
2018-07-21 11:22:00
نظر دهید

۱ نظر
معین
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۲۴
افتخاری اسمش رفت تو کتاب چهره های معکوس ماندگار بغل دست علی منصوریان واقعا این مدیر و مربی چه به هم می اومدند ماشالا !!
ایشالا یه زمان نزدیکی توفیق به دست بده که ملکی و زمانی و توفیقی هم به امید خدا برن توی اون کتاب!!
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر