فهرست
گزارش ویژه؛ خداحافظی اجباری افشین با پرسپولیس
گزارش ویژه؛ خداحافظی اجباری افشین با پرسپولیس

گزارش ویژه؛ خداحافظی اجباری افشین با پرسپولیس

آی اسپورت - در حالی كه خبر جدیدی در مورد پرونده افشین پیروانی و پاداش‌های تیم‌ملی به گوش نمی‌رسد، منابع خبری ما اطلاعات جالبی در این مورد دادند. چندی پیش كمیته اخلاق بحثی را در مورد گم‌شدن پاداش‌های تیم‌ملی مطرح كرد و متعاقب آن اعلام شد كه مدیر سابق تیم‌ملی «الف – پ» با محرومیت پنج ساله از فوتبال روبه‌رو خواهد شد. افشین پیروانی كه پس از بازی با پارس جنوبی چند كلامی با خبرنگاران صحبت كرد و از مسوولان فدراسیون و كمیته اخلاق خواست تا با صراحت و استدلال كامل در این مورد صحبت كنند.

هرچند كه كسی پاسخ صحبت‌های افشین پیروانی را نداد ولی اسپانسر تیم‌ملی سریعا وارد ماجرا شد و اعلام كرد كه هیچ شك و شبهه‌ای وجود ندارد و حتی رسید دریافت پاداش‌ها از سوی بازیكنان موجود است. پس از این بود كه تعدادی از بازیكنان تیم‌ملی با افشین پیروانی تماس گرفتند و به مدیر سابق تیم‌شان اعلام كردند كه حاضرند به نفع او شهادت دهند و به وقتش وارد ماجرا شوند.

حمایت كریمی و پرسپولیسی‌ها از افشین

در همان زمان بعضی از منابع موثق ادعا كردند كه دلیل این اتفاق‌ها می‌تواند یك موضوع دیگر باشد. بحث حمایت افشین پیروانی از علی كریمی مطرح شد و حتی شنیدیم كه در این مورد صحبت‌هایی هم بین طرفین رد و بدل شده است! افشین پیروانی ادعا كرده بود كه بعضی از مسایل را به وقتش به علی كریمی می‌گوید تا او با داشته‌های بیشتر و موثق‌تری با مسوولان فدراسیون مناظره كند. هرچند كه پیروانی و كریمی هرگز صحبتی در مورد ملاقات احتمالی یا مشورت‌های تلفنی‌شان نكردند ولی هیچ بعید نیست كه آنها در طول این مدت به هماهنگی بیشتری با یكدیگر رسیده باشند. یك منبع موثق می‌گفت كه كریمی به‌شدت پیگیر ماجرای پیروانی است و اگر كوچك‌ترین اتفاقی بیفتد، كریمی و حتی چند پیشكسوت دیگر پرسپولیس به حمایت از كاپیتان سابق‌شان خواهند پرداخت.

سكوت عجیب پرسپولیس!

سكوت باشگاه پرسپولیس در مقابل اتفاق‌های اخیر عجیب بود. در حالی كه پیروانی در زمان حضورش در پرسپولیس تحول جالبی را در این تیم به‌وجود آورد و خدمات زیادی داشت، باشگاه هرگز حاضر نشد تا از مدیر تیمش حمایت علنی و جانانه‌ای انجام دهد. جدا از تماس‌های تلفنی تاج و گرشاسبی، بعضی‌ها معتقدند كه سرپرست موقت باشگاه پرسپولیس به‌خاطر دوستی با فدراسیون‌نشین‌ها و خصوصا رییس فوتبال ترجیح می‌دهد تا دخالتی در این مورد نداشته باشد. در حالی كه جنگ كی‌روش و برانكو هنوز به پایان نرسیده و گه‌گاه شاهد رویارویی باشگاه و فدراسیون هستیم، سكوت پرسپولیس مقابل اتهام كمیته اخلاق به مدیر تیمش عجیب است!

تماس تاج با گرشاسبی در مورد پیروانی

پس از گزارش روزنامه گل در مورد افشین پیروانی اتفاق‌های عجیبی در خصوص این پرونده افتاد. منابع خبری در فدراسیون می‌گویند كه پس از گزارش روزنامه گل تاج با گرشاسبی تماس تلفنی داشته و با او در مورد افشین پیروانی صحبت كرده است. ماجرای روابط تاج و گرشاسبی وقتی دچار شائبه‌های جدید شد كه بحث مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پیش آمد در حالی كه عنوان شده بود تا پایان سال نود وشش تغییرات مدیریتی پرسپولیس اعمال می‌شود و مدیرعامل جدید را معرفی می‌كنند، این اتفاق نیفتاد تا گرشاسبی به طور موقت روی صندلی مدیریت بنشیند. گمانه‌زنی‌ها حكایت از آن دارد كه گرشاسبی برای رسیدن به مدیرعاملی پرسپولیس احتیاج مبرمی به رای و حمایت تاج دارد و همین باعث می‌شود تا بعضی‌ها سكوت باشگاه و گرشاسبی را به این موضوع ربط دهند كه البته مسوولان باشگاه می‌بایستی در این مورد شفاف‌سازی كنند.

زیرآب افشین را می‌زنند!

بعضی‌ها معتقدند كه موضع‌گیری‌های فدراسیون فوتبال و كمیته اخلاق علیه افشین پیورانی و علی كریمی به همین جا خلاصه نمی‌شود. هرچند كه هنوز فدراسیون و كمیته اخلاق واكنشی انجام نداده‌اند ولی این گروه بر این باورند كه با سفارش بعضی‌ها مدیر تیم پرسپولیس پس از پایان بازی‌های لیگ از سمتش بركنار می‌شود! هرچند كه با توجه به عملكرد خوب پیروانی و روابط خوب او با بازیكنان پرسپولیس، این اتفاق بعید به‌نظر می‌رسد ولی این گروه معتقدند كه باشگاه بیشتر از این چیزها به حمایت تاج و فدراسیون فكر می‌كند. جدا از این موضوع شایعه دیگری نیز درخصوص پیروانی وجود دارد و بعضی‌ها می‌گویند كه او رفت و آمدهایی به كمیته اخلاق داشته است كه البته طرفین تا به امروز سكوت كرده‌اند. اما اوج ماجرای پرونده پیروانی جایی بود كه تماس‌های ما با اسپانسر تیم‌ملی به جایی نرسید و دوستان به ما اعلام كردند كه به آنها اعلام شده تا با ما گفت‌وگویی نكنند!

 

روزنامه گل

۵ ۱۱  
آی اسپورت
2018-04-25 11:00:00
نظر دهید

۱۱ نظر
110
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۰۴
وقتی از تیم ملی رفت زیرابش رو زدن جالبه که اسپانسر هم حرف های پیروانی رو تایید کرد ولی واسش حکم دادن شاید اقاشون کیروش خواسته
دیپلم ردی فسور
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۱۸
نه داداش به کی روش مربوط نیست هر کی با برانکو دیپلم ردی بگرده دلالی یاد میگیره و عاقبتش همین میشه
۷
Ashkanred
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۳۴
فکر کردی همه مثل چوپون کیسه می مونند که نیومده و هیچ کاری نکرده پوز پندار تایم رو تو دلالی زده ، تازه دبه هم می کنه . البته لیاقتتتون همینه
۳
پدرام
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۱۸
همین طوریش که مدیران پرسپولیس بر علیه فدراسیون نیستند وضع داوریها اینه

وای به حال اینکه مدیران پرسپولیس با باند اصفهانیها اصطکاک داشته باشند

البته اشتباه های داوری که غیر عمده

کفاشیان لال بشه اگر اصفهانیان دروغ میگه
۶
قباد
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۳۰
خب چرا از خودش دفاع نمیکنه؟ بعد گریه باخت به استقلال خیلی وقت بود اشکش درنیومده بود
عمر آسوده بخواب ، بغداد بونجاح بیدار است
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۱۶
گل گفتی
۲
Ashkanred
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۳۷
می گن قمری آسیاتون حسینی هر روز برای خودش می خونه : گریه کن گریه قشنگه .
۲
احمد
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۳۸
شما چه اصراری دارید که ایشونو تبرئه کنید!.... رشوه گرفتن فساد و جرم کمی نیست...
۳
حمید
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۰۵
به محض اینکه از کیروش انتقاد کرد و تهدید به افشاگری کرد فدارسیون براش حکم زد!!
۲
ع ع ب
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۳۷
اگر بنا به فساد باشه که تاج ، کفشیان و ساکت خودشون فاسدترین افراد تو فوتبال هستن و اگه قرار به ضدعفونی کردن و گندزدایی از فوتبال باشه که باید اول این سه تا رو از فدرساوین پرت کرد بیرون !!! بعدم کجای این مملکت سالمه که فوتبالش بخواد سالم باشه ...؟؟!! مملکت از صدر تا ذیل تو فساد غوطه می خوره و هیچکس عین خیالش نیست !
۳
اشکان4
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۹
اینم از پیشکسوت مکتب پرسپولیس!!!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر