فهرست
دردسر چهار هزار دلاری توریست نیمکت‌نشین
دردسر چهار هزار دلاری توریست نیمکت‌نشین

دردسر چهار هزار دلاری توریست نیمکت‌نشین

آی اسپورت - اواسط شهریورماه امسال بود که با اعلام امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال، مدیران این باشگاه موفق شدند پرونده‌های بدهکاری خود را بدون مشکل به سرانجام برسانند. این پرونده‌ها بسته شد تا استقلال تهران مدارک کامل برای شرکت در مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا را آماده کند. درحالی که آبی‌پوشان به روزهای بهتر نسبت به اوایل فصل امیدوار بودند اما شنیده‌ها حاکی از آن است که توفان جدیدی در انتظار استقلال است. با وجود اینکه اعلام شده بود تمامی پرونده‌ها مختومه شده تا خطر محرومیتی در کمین استقلالی‌ها نباشد اما پرونده جدید باشگاه تهرانی در فیفا بازهم باشگاه را به دردسر خواهد انداخت. عواقب مدیریت سیدرضا افتخاری در استقلال تهران با معرفی شاکی جدید این تیم می‌تواند آبی‌پوشان را در خطر کسر امتیاز و محرومیت قرار بدهد.

شاکی کیست؟

شکایت مربوط به بازیکنی است که برای استقلالی‌ها کاملا آشناست؛ بویان نایدنوف. بازیکن درخط میانی که با وجود مصدومیت در تمرینات استقلال کمتر از یک مسابقه 90دقیقه‌ای در طول نیم‌فصل به همراه استقلال در تمامی رقابت‌ها هم شرکت نکرده بود حالا مدعی است که می‌تواند پول هنگفتی از باشگاه دریافت کند.

طلب 400هزار دلاری!

رقم هنگفتی که هافبک مقدونیه‌ای مدعی شده از آبی‌پوشان طلب دارد حدود 400هزار دلار است! درحالی که استقلال از بازدهی این بازیکن مطمئن نبود با نظر مدیران وقت این بازیکن قراردادی دوساله امضا کرده بود! اینکه چرا چنین بازیکنی باید با این مدت قرارداد به تیم ملحق شود سوالی است که باید سیدرضا افتخاری و پندار توفیقی به آن پاسخ بدهند.

دوباره فیفا

پس از کسر امتیاز از پدیده مشهد و محرومیت سنگین برای پرسپولیس تهران، اقتدار فیفا در آرای انضباطی و اجرای مقررات مشخص شد. بویان به وسیله وکیل خود پس از اینکه نتوانست از باشگاه استقلال جواب مشخصی دریافت کند به این مرجع قانونی شکایت کرده است و معاونان حقوقی باشگاه باید هرچه سریع‌تر آن را برطرف کنند تا با چالشی بزرگ مواجه نشوند.

فقط بویان نیست!

سرور جپاروف دیگر بازیکن خارجی استقلال است که هنوز مطالباتش را به صورت کامل دریافت نکرده است. هافبک ازبکستانی که در تابستان ایران را ترک کرده درحال حاضر 130هزار دلار از این تیم طلبکار است و فعلا به مراجع قانونی شکایت نکرده است؛ با وجود اینکه شایعات بازگشت او به جمع شاگردان وینفرد شفر هم به گوش می‌رسد. در کنار جپاروف، مامه بابا تیام دیگر بازیکنی است که می‌تواند از استقلال شکایت کند؛ با گذشت چند ماه از جدایی او تیام همچنان از استقلال طلبکار است. او هم 400 هزار دلار از قراردادش را دریافت نکرده است و البته به خاطر دریافت رضایتنامه و پیوستن به عجمان امارات با درایت امیرحسین فتحی 350هزار دلار از مبلغ قراردادش کسر شد.

پولی برای تسویه‌حساب نیست

دیگر اقدام عجولانه و البته غیرحرفه‌ای افتخاری و مدیران باشگاه استقلال در زمان او این بود که آنها خیلی زودتر از موعد بودجه اسپانسرینگ را از ایرانسل دریافت کرده‌اند و اگر استقلال مجبور به پرداخت جریمه نقدی به غیر از پرداخت رقم قرارداد این سه بازیکن خارجی شود، منبع مالی معتبری وجود نخواهد داشت تا آنها به آن مراجعه کنند و باید دید چگونه از پس این مشکل برخواهند آمد.

 

فرهیختگان 

۲ ۳  
آی اسپورت
2018-11-19 09:45:00
نظر دهید

۳ نظر
...
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۳۷
اون خبردلارهای کیسه کشی که صبح تا شب دنبال توییت کردن درباره پرسپولیس هستن چرا الان لال شدن؟؟؟
چرا کسی به ماجرای دلالی این یارو ورود نمیکنه؟
منبع مالی کیسه جکومتی از کجا تامین میشه؟
با چه پشتوانه ای این همه بازیکن میگیرن؟
به جباروف و بویان اسامی نیومایر و گرو رو هم اضافه کنید
۲
6
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۴۰
الان اون کیسه کشی که مثل انگل زیر همه خبرهای پرسپولیسه و با اسامی مختلف کامنت میذاره کجاست؟؟؟؟؟؟؟ اهان مثل خبرنگارای کیسه کش لال مونی گرفته
۲
محسن
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۴۲
چرا همه ی کاسه کوزه هارو میخاین سر افتخاری بشکنین؟چرا از شفر سوال نمیکنین که این چی بود اورد اگه افتخاری میخاست بویان رو نیاره همین طرفدارهای احمق کیسه افتخاری رو خونشو میخوردن که چرا بازیکنی که شفر میخاد رو نمیاره!کیسه کشها به دروغ برانکو رو مسخره میکردن بابت اوندو اوکراینی در حالی که برانکو تقصیری نداشت و مقصر ترکاشوند عوضی بود و برانکو برای حمایت از باشگاه چیزی نمیگفت ولی شفر رو خدا خواست تا به این وسیله اون عوضیهارو حالشون رو بگیره لعنت به پرچم استقلال تف بر پرچم استقلال
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر