فهرست
مشکل مبهم رئال/ آمار علیه قهرمان اروپا
مشکل مبهم رئال/ آمار علیه قهرمان اروپا

مشکل مبهم رئال/ آمار علیه قهرمان اروپا

آی اسپورت- وقتی تیمی بازی‌ها را نمی‎برد، بدتر از آن این که تاثیرگذارهم بازی نمی‎کند، طبیعی است که سعی کنیم دلیلش را پیدا کنیم. گاهی بعد از بررسی فاکتورهای زیادی به دست می‎آوری، اما گاهی هم همه چیز بسیار واضح است. اگر به رئال مادرید نگاه کنید، می‏بینید که این تیم حتی یک گل هم با ضربه سر نزده است.

این آماری نگران‌کننده برای هر باشگاهی است، اما این آمار زمانی نگران‌کننده‌تر می‎شود که متوجه می‏شوی این تیم هم در اروپا و هم در اسپانیا در بازی‌ها در هوا به حریفان سلطه دارد. فصل گذشته مادرید 40 گل با ضربه سر زد، حالا این آمار را با صفر گل با ضربه سر این فصل مقایسه کنید. آن هم در شرایطی که بخش مهمی از فصل گذشته است.

368 ارسال وجود داشته که از این تعداد 93 ارسال از روی ضربات کاشته و 120 ارسال هم کرنر بوده و این‌ها یک سوم ارسال‌های فصل گذشته است. جالب اینجاست که هیچ یک از این ارسال‌ها از روی کرنر هم گل نشده است. در بازی با تاتنهام کریم بنزما نزدیک بود اولین گل رئال با ضربه سر را بزند، اما لوریس مهاری عالی داشت و این اتفاق نیفتاد. 

ضربات سر بخشی از خوردنی و نوشیدنی بازی یک تیم فوتبال هستند، بدون آن‌ها بسیاری از بازگشت‌های افسانه‌ای در فوتبال که می‎‏شناسیم اتفاق نمی‌افتاد.

رئال حتی در یک بازی هم نتوانسته بازگشت داشته باشد، البته در این فصل. این آن مادرید فصل گذشته نیست. تیمی است که در 14 بازی 3 تساوی و یک شکست کسب کرده و 29 گل زده است. 14 گل کمتر در همین بازه زمانی فصل گذشته.

آیا این آمار بد به خاطر جدایی موراتا از تیم است؟ یا پاس گل‌های خامس رودریگس؟ زیدان خیلی اوقات در بازی‌ها از هر 3 تعویضش استفاده نمی‌‎کند، پس به نظرش پاسخ این معما روی نیمکت تیمش نیست.

شاید این فقط یک شروع ضعیف باشد و به زودی رئال دوباره به روزهای اوج بازگردد، در گروهش صدرنشین شود و درنهایت هم نتایج خوبی کسب کند. اما در حال حاضر آمار برای این تیم خیلی امیدوارکننده نیستند.

 

۱    
آی اسپورت
2017-10-18 19:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر