فهرست
همه گزینه‌های پیش‌ِرو: ونگر در سرزمين عجايب
همه گزینه‌های پیش‌ِرو: ونگر در سرزمين عجايب

همه گزینه‌های پیش‌ِرو: ونگر در سرزمين عجايب

آی‌‌اسپورت- این بار قضیه فراتر از یك گمانه‌زنی ساده و اعتراضات نصف و نیمه هواداران روی سكوهای ورزشگاه امارات است. هرچه فصل به انتهای خود می‌رسد، آرسن ونگر به در خروج نزدیك‌تر می‌شود. رسانه‌های بریتانیایی هم از حالا دست به كار شده و گزینه‌های احتمالی جانشینی ونگر را در آرسنال معرفی كردند اما گزینه‌های آرسن ونگر برای آینده چیست؟

 استراحت: پس از 20 سال مربیگری در آرسنال، ونگر می‌تواند یك سال به خودش استراحت بدهد و به چیزی جز فوتبال و مستطیل سبز فكر كند. كاری كه معمولاً پپ گواردیولا بعد از چند سال مربیگری در یك تیم انجام می‌دهد تا خودش را برای مأموریت جدید آماده كند. استراحت برای پیرمرد 67 ساله فرانسوی می‌تواند بهترین آپشن باشد.

 چین: ونگر می‌تواند پس از سال‌ها حضور در سطح اول فوتبال اروپا، اكنون به فكر كسب درآمد بیشتر باشد. بهترین گزینه برای پول درآوردن، كشور چین است. او می‌تواند به همتایانش همچون ویلاش بواش و مارچلو لیپی بپیوندد و از زندگی در شرق آسیا لذت ببرد. سن و سال او ایجاب می‌كند كه این پیشنهاد را بپذیرد چرا كه شاید دیگر چنین فرصتی برای درآمدزایی نصیبش نشود.

 تیم ملی: انتخاب بعدی ونگر قبول هدایت تیم ملی یك كشور است. آرسن می‌تواند كارنامه مربیگری‌‌اش را با نشستن روی نیمكت یك تیم ملی معتبر تكمیل كند اما در فاصله یك سال و نیم مانده به جام‌جهانی‌ 2018 روسیه، كدام تیم حاضر است نیمكتش را به او بسپارد؟ انگلیس یا فرانسه؟

میلان: ونگر تاكنون در ایتالیا سابقه مربیگری نداشته است. او با قبول هدایت میلان می‌تواند دوباره این تیم را به اوج برساند و موفقیت روسونری را به نام خودش ثبت كند؛ كاری كه از دست آدم‌های اسم و رسم‌داری نظیر میهایلوویچ، سیدورف و اینزاگی برنیامد.

 بارسلونا: این‌طور كه از كاتالونیا خبر می‌رسد، لوئیس انریكه هم فصل آخرش را در بارسلونا می‌گذراند و از حالا باید به فكر سرمربی جدید برای این تیم بود اما آیا آمدن ونگر به جای انریكه می‌تواند ایده خوبی باشد؟ سبك فوتبالی كه آرسن دوست دارد در بارسلونا قابل اجراست، پس چرا بارتومئو باید از كنار نامش به سادگی عبور كند؟

 پاری‌سن‌ژرمن: اگر این داستان فصل پیش رخ می‌داد، ونگر الان سرمربی پاری‌سن‌ژرمن بود. اكنون اما اونای امری با پیروزی فوق‌‌العاده‌ای كه مقابل بارسلونا به ‌دست ‌آورده، در حال برآورده كردن رؤیای اروپایی مالكان قطری پی‌اس‌جی است و دلیلی وجود ندارد كه جابه‌جایی روی نیمكت صورت بگیرد. به همین خاطر وقوع چنین احتمالی سخت است، مگر اینكه اتفاقات عجیب و غریبی رخ دهد.

 یوونتوس یا دورتموند:‌مكسی آلگری بعد از آنتونیو كونته خوب كار كرده و مسیر موفقیت‌آمیز او را ادامه داده است. از آن‌طرف توماس توخل هم روند خوبی را با دورتموند طی كرده و نشان داده توانایی هدایت تیم‌های بزرگتر از دورتموند را نیز دارد. فقط یك احتمال وجود دارد كه ونگر را به نیمكت یوونتوس یا دورتموند نزدیك كند و آن علاقه باشگاه آرسنال به جذب آلگری یا توخل است. طبق ادعای رسانه‌های انگلیسی، این دو از گزینه‌های سرمربیگری فصل بعد آرسنال می‌باشند و احتمال تعویض نیمكت‌ها دور از دسترس نیست.

  آرسنال: این یكی مثل همیشه جلوی پای پیرمرد فرانسوی است. او می‌تواند بدون توجه به اعتراض هواداران، دوباره با باشگاه به توافق برسد و تیم را با همان بودجه‌ای كه برایش در نظر گرفته شده، هدایت كنند. بودجه‌ای كه خیلی كمتر از پولی است كه تیم‌های یونایتد، سیتی و چلسی در بازار هزینه می‌كنند. تاریخ نشان داده به رخ دادن چندباره چنین اتفاقی نباید بدبین بود.

 

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-02-23 18:09:00
نظر دهید

۱ نظر
استقلال
پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵، ۱۸:۲۷
بیاد ایران برای استعداد بازی خخخخخخ
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر